Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messorlarım Günlük 1 ve Lasius Flavuslar Hakkında Yardım Edin

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

Merhaba dostlarım keyifler nasıl
dün bir arkadaştan hediye gelen 5 kraliçemden 2 tanesi messorların günlüğünü tutmak istiyorum
dün saat 5 gibi gelmişti kargo hiç problemleri yoktu messor capitatus u büyük tüpe aldım structor hala küçük tüpte küçük dediğime bakmayın ona yeticek kadar bir yerde
dün akşam şekerli su verdim içtiler hiç stres olmadılar az önce onlara baktım birde ney görüyim 2sindede 2 tane yumurta var çok sevindim sonra onları geri bıraktım
yaklaşık 5 gün dokunmayacağım 3 hafta civarında işçi olurlar tahminimce
ve ayrıca sizden başka bir konu hakkında daha yardım istiyorum o kargoyla gelen 2 lasius flavusumda vardı multi şekilde geldiler ve ben onları ayırdım zaten diğer kraliçeler sakinken bunlar geldikleri tüpte çılgınlar gibi koşuyorlardı ayırdım sonra 1 tanesi biraz sakinledi diğeri ise giriş kısmındaki pamuğa saldırarak pamuğu delip geçmeye çalışıyor ne yapmalıyım ?

Benzer konular

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Merhaba dostlarım keyifler nasıl
dün bir arkadaştan hediye gelen 5 kraliçemden 2 tanesi messorların günlüğünü tutmak istiyorum
dün saat 5 gibi gelmişti kargo hiç problemleri yoktu messor capitatus u büyük tüpe aldım structor hala küçük tüpte küçük dediğime bakmayın ona yeticek kadar bir yerde
dün akşam şekerli su verdim içtiler hiç stres olmadılar az önce onlara baktım birde ney görüyim 2sindede 2 tane yumurta var çok sevindim sonra onları geri bıraktım
yaklaşık 5 gün dokunmayacağım 3 hafta civarında işçi olurlar tahminimce
ve ayrıca sizden başka bir konu hakkında daha yardım istiyorum o kargoyla gelen 2 lasius flavusumda vardı multi şekilde geldiler ve ben onları ayırdım zaten diğer kraliçeler sakinken bunlar geldikleri tüpte çılgınlar gibi koşuyorlardı ayırdım sonra 1 tanesi biraz sakinledi diğeri ise giriş kısmındaki pamuğa saldırarak pamuğu delip geçmeye çalışıyor ne yapmalıyım ?
Yeni yuvasına alışması biraz sürebilir. Standart test tüpü kurulumu yaptıysan alışır birkaç güne. Pamuğu biraz ittirip küçültebilirsen belki daha rahat olabilir kraliçe. Günlüklerin devamını bekliyoruz resimli olarak. :D ?

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

teşekkür ederim ama bir konuda emin değilim bazı tüplerde pamuk tam ıslanmışmı emin değilim tamam pamuğu biraz daha küçültürüm resimleride ilerde atarım

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

teşekkür ederim ama bir konuda emin değilim bazı tüplerde pamuk tam ıslanmışmı emin değilim tamam pamuğu biraz daha küçültürüm resimleride ilerde atarım
suyla temas eden pamuğu onlar bi şekilde bişeyler yapıp suya ulaşıyorlar . bend e bu hataya düştüm ama aşırı bi büyük pamuk yoksa dert etme

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

1620209228807.png

Messor capitatus

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

1620209413878.png

Tetramorium caespitum

Ekli dosyalar

• resim_2021-05-05_131033.png
    resim_2021-05-05_131033.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 153

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

hatta bendeki messorlardan birinde bunun 1.5 katı kadar pamuk var hala yaşıyor sıkıntı olmadı

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Fotoğraflar net değil ama suya ulaşabilir gibi görünüyor. Siz daha iyi görürsünüz. ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt