Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

micro un kurdunu canlı verme

• Konbuyu başlatan eray
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:03

eray

Media
20 May 2020
92
14
50
LV
0

dostlar ben böyle bisey yapıyorum ama yaptığım yanlış mı acaba

Benzer konular Forum Tarih
Compusa Tarantulalar 3 282
M Yem ve Besleme 0 129
GÖKAN ERBAY Tür / Cins Sorgulama 1 163
Beko İlanlar Arşivi 0 222
Aiehr Yem ve Besleme 2 499

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Un kurtları yırtıcı türlerdir eğer tam canlı şekilde verilirse karıncalarınıza zarar verebilir.. kafasını ezip veya ikiye bölünüp verilmelidir

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Eğer koloni 30-40 işçiye ulaştıysa ve outworld bağladıysan sorun olmaz.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Canlı yemi hiçbir zaman gerekli bulmadım tamamen işin fantezisi olduğunu düşünüyorum yapılıcaksa bile outworld olmadan yapılmamalı

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Messor gibi cinslerde koloniyi tetikleyip major işçi çıkarmaya yarıyor.
Yazdıklarımın ilk kısmı Murat erfidan dostuma cevap niteliğinde diğerleri okumaya boş zamanı olanlar için

Major canlı yem vermeden de protein takviyesi yapılarak kolayca çıkarılabilir belki yuvanın içine konan yemin stresi ile daha yapılı işçiler olmaları için fazlaca beslenen yavrular artabilir ama sayılarında gözle görülür bir artış olduğunu söylemek için kanıtlayan birinin çıkması lazım kaldı ki kesin doğruluk için bu 3 5 koloniden fazla denenmiş olması gerekir

outworld de canlı yem vermek daha sağlıklı yuvanın içindeki düşmanla savaşmak farklı dışarıdaki düşmanla onun bir av olduğunun farkında olarak savaşmak farklı zaten outworld den yakaladıkları avın proteini ile major işçi üretimi gözle görülür şekilde artar

Bunların hiçbirisi yapılmadan sadece tohum verilse bile major bir yerden sonra çokça üretilir

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

eğer veriyorsan başını ezmeni tavsiye ederim .sersemlemiş gibi oluyor

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Canlı yemi hiçbir zaman gerekli bulmadım tamamen işin fantezisi olduğunu düşünüyorum yapılıcaksa bile outworld olmadan yapılmamalı
Evet yazdıklarınız ve gözlemleriniz doğru olabilir fakat herkes işin fantazisinde olduğu için canlı yemle beslemek gözlemlemek ve seyretmek istiyor karıncalarını..
ben hergün karıncaya yumurta veya tohum verecek olsam gider yuvalarına atarım tohumu evde beslemeye ne gerek var..

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Evet yazdıklarınız ve gözlemleriniz doğru olabilir fakat herkes işin fantazisinde olduğu için canlı yemle beslemek gözlemlemek ve seyretmek istiyor karıncalarını..
ben hergün karıncaya yumurta veya tohum verecek olsam gider yuvalarına atarım tohumu evde beslemeye ne gerek var..
ben şöyle düşünüyorum : eğer bu canlılar doğal ortamlarında olsalar zaten sinek böcük kurt hatta canlı leşi bile yerler. bu sayede hem protein ihtiyaçlarını giderirler hem de majorlarını çıkartırlar , yuvaları için asker üretirler. biz de bu ihtiyaçlarını evde çeşitli yollarla karşılıyoruz - ki bu yollardan biri de kurtlar - . bu kurtları verince hem güzel bi görüntü ortaya çıkıyor. doğal ortamlarındaki avlanma mekanizmalarını görüyoruz he de ihtiyaçlarını gideriyoruz . bennce bu fantaziden çok bi ihtiyaç

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

ben şöyle düşünüyorum : eğer bu canlılar doğal ortamlarında olsalar zaten sinek böcük kurt hatta canlı leşi bile yerler. bu sayede hem protein ihtiyaçlarını giderirler hem de majorlarını çıkartırlar , yuvaları için asker üretirler. biz de bu ihtiyaçlarını evde çeşitli yollarla karşılıyoruz - ki bu yollardan biri de kurtlar - . bu kurtları verince hem güzel bi görüntü ortaya çıkıyor. doğal ortamlarındaki avlanma mekanizmalarını görüyoruz he de ihtiyaçlarını gideriyoruz . bennce bu fantaziden çok bi ihtiyaç
Canlı verilmesine karşı değilim ben nötrüm bu konuya ama sadece bu konuda değil başka meselerde de doğada böyle görüşüne katılmıyorum birçok şeyi doğadakinden farklı yapıyoruz

11 Haz 2022
91
7
30
LV
0

Canlı yem derken un kurdunu öldürmeden vermekten mi bahsediyorsun yoksa un kurdu gibi böcekler vermeye gerek yok haşlanmış yumurta da olur mu diyorsun?

Users who are viewing this thread

Üst Alt