Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

mükemmel transfer deneyimi :D

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

suyu aşırı azalan tetramorium caespitium kolonim için transfer vakti geldi çattı :D.. tamam şimdi asıl konuya dönüyorum ben eskiden tetramorium kraliçemi elimde var diye 20x20 lik test tüpüne koymuşum o yüzdende şu an 16x16 lığa transfer ederken ağızları tam uyuşmuyor,bende bir siteden aldığım transfer için test tüpü ağızlığı almıştım oraya tam uymasada uyuyor bi şekilde o yüzden onlarıda kullanıp onları yeni 16x16 lık test tüpüne transder edip bi yandanda outworld yapıcam eğer 16x16 lığa geçerlerse.birazdan fotoğrafları koyarım.

Benzer konular

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

IMG_20211118_112330.jpg
IMG_20211118_112314.jpg
IMG_20211118_113334.jpg
IMG_20211118_113302.jpg

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

şuanlık bir gelişme yok.zaten hemen olcağınıda zannetmiyordum fakat kraliçe test tüpünün etrafında dolaşmaya başladı bu iyi gibi ama diğer test tüpüne 1 işçi bile girmedi :(

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

suyu aşırı azalan tetramorium caespitium kolonim için transfer vakti geldi çattı :D.. tamam şimdi asıl konuya dönüyorum ben eskiden tetramorium kraliçemi elimde var diye 20x20 lik test tüpüne koymuşum o yüzdende şu an 16x16 lığa transfer ederken ağızları tam uyuşmuyor,bende bir siteden aldığım transfer için test tüpü ağızlığı almıştım oraya tam uymasada uyuyor bi şekilde o yüzden onlarıda kullanıp onları yeni 16x16 lık test tüpüne transder edip bi yandanda outworld yapıcam eğer 16x16 lığa geçerlerse.birazdan fotoğrafları koyarım.
Ben genelde bu iki taktiği uyguluyorum.

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Allah Allah tetralar bu kadar pismiydi yaw benim tetralar bu kadar pis değildi baya eski sanırım tüp

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Kankam yeni bir taktik buldum zabıta gibi kapılarına dayandığında zorla gririyorlar transfer oldu bu arada :=)
Şey merak ettiğim bişi var? Daha büyük bir tüpe koyduğun için su ve alan dahamı fazla yetti yani dahamı fazla dayandı tüp

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

Şey merak ettiğim bişi var? Daha büyük bir tüpe koyduğun için su ve alan dahamı fazla yetti yani dahamı fazla dayandı tüp
evet hem pamuğu çok fazla koyduğum halde su normal test tüpündekinden daha fazla oldu hemde alan çok fazla ve geniş oldu normalde 2-3 hafta evvel bitmişti bana göre suları birde pamuğu çok çok koyabildiğim için içini oyup orayada nemi bi alan yaptılar yani suları hiç bitmeseydi belki formikaryuma çevirirlerdi :D fakat ben yaptım diye veya daha uzun dayanıyor diye sakın kolonileri 16x16 lık test tüpünden farklı bir test tüpüne koyma çünkü elinde sonunda su bitiyor vetransfer gelince çok zorluk yaşıyorsun ben transferi yaparken 3 işçi kaybettim ve baya stresliler şu an

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

evet hem pamuğu çok fazla koyduğum halde su normal test tüpündekinden daha fazla oldu hemde alan çok fazla ve geniş oldu normalde 2-3 hafta evvel bitmişti bana göre suları birde pamuğu çok çok koyabildiğim için içini oyup orayada nemi bi alan yaptılar yani suları hiç bitmeseydi belki formikaryuma çevirirlerdi :D fakat ben yaptım diye veya daha uzun dayanıyor diye sakın kolonileri 16x16 lık test tüpünden farklı bir test tüpüne koyma çünkü elinde sonunda su bitiyor vetransfer gelince çok zorluk yaşıyorsun ben transferi yaparken 3 işçi kaybettim ve baya stresliler şu an
istesem de 20x20 test tüpü koyamam zaten çünkü elimde sadece 16x16 var :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt