Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Multi Queen - Koloni Birleştirme

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşlar 50 işçili cataglyphis aenescens kolonimde albicans prensesi çıkmıştı meğerse daha önce yumurtaları eklenmiş. O prensesten daha sonra 2 de prens çıktı. Ama o prensler çıkmadan önce prensesim kanat dökmüştü. Benim görmediğim bir prens çıkıp çiftleşme olmadıysa bu prenses hiç çiftleşmeden kanat döktü zannediyorum. Ayırdım ve yanına 4 5 işçi verdim bakalım yumurtlayacak mı diye. Aynı zamanda albicans kolonime aenesces multisi yapılmıştı o aenescensi de ayırdım ve yanına işçi verdim yumurtlarsa ayrı koloni kurmuş olayım diye. Sorum şu. Acaba büyük aenescens kolonime o işçi verip ayırdığım aenescens kraliçesini de eklesem iki kraliçe de yumurtlar mı yoksa biri baskın olup diğerini işçi gibi kullanır mı? not: Albi ve ae multisinde albi baskın çıktı ve ae işçi gibi outworldden besin topladı. Aynı durum ae ve ae multisinde başıma gelir mi?

Benzer konular

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Az işçili kraliçeyi telef edebilirler veya kraliçeler savaşabilir ama deneyip görmek lazım

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Birleştirme kısmı cataglyphis lerde çok kolay aslında ama eğer ki kraliçelerden biri nüfus artışına destek olmayacaksa gereksiz. Oraya takılıyor kafam birtek
Cataların birleştirilmesi kolay bir cins olduğunu biliyorum ama koloni büyüdükçe ihtimal azalıyor birde multiqueen nüfus artış hızını etkilemez verdiğin yemek etki eder ama onunda sınırı var yani bi kolonide 2 veya daha fazla kraliçe olması önemli değil örneğin multiqueen bir koloniye ve tek kraliçeli bir koloniye haftada 1 un kurdu atılırsa hemen hemen aynı oranda ürerler

Son düzenleme:
14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Cataların birleştirilmesi kolay bir cins olduğunu biliyorum ama koloni büyüdükçe ihtimal azalıyor birde multiqueen nüfus artış hızını etkilemez verdiğin yemek etki eder ama onunda sınırı var yani bi kolonide 2 veya daha fazla kraliçe olması önemli değil örneğin multiqueen bir koloniye ve tek kraliçeli bir koloniye haftada 1 un kurdu atılırsa hemen hemen aynı oranda ürerler
Anladım teşekkürler. Multi olunca 1 baskın kraliçe olur ve zayıf kraliçenin yumurtlamasana izin vermez diye bir bilgiye ulaşmıştım. Multi yapıp yemeği de artırırsam olay hallolucak gibi.

Users who are viewing this thread

Üst Alt