Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nasıl Bulabilirim?

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Açıkçası daha rahat kraliçe bulabileyim diye antalyada tatile geldim fakat 1 haftadır bulamıyorum .Biliyorum birazdaha aramam gerekiyor ama benim bilmediğim bir bulma yöntemi varmı eğer varsa öğrenmek isterim

Benzer konular

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

bulamazsan forumda satanlar oluyor ara ara. bana sorarsan en azından ilk kraliçeni kendin bulman çok daha keyifli olur. gönül bağın olur .)

Kalimnax

Media
26 May 2020
50
13
50
LV
0

Kimisi aylarca bulamiyor kimisi ilk gün uçusa denk geliyor onlarca buluyor tamamen şans işi

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

zaten forumdan almak istemiyorum dediğiniz gibi kendim bulacağım cevap için teşekkürler
Bana da aylar önce hiç kraliçe bulamam gibi geliyordu,ilk kraliçem plagiolepis oldu (3-4mm) nasıl gördüm onu hala anlamıyorum ? ama ilk kraliçeyi bulduktan sonra gerisi geliyor. Önceden ulan nasılbulucam,kraliçemi nasıl anlayacağım diye düşünürken(zaten karıncalarla ilgili 100lerce video izlemiş oluyorsunuz) şıp diye gözüm seçti. Tavsiyem yanınızda her daim tüp- şırınga gezdirin, işiniz olmadığında yere bakarak yürüyün (sırf bu yüzden dertli biri olduğumu düşünmeye başladı mahalledekiler?) bir de antalya da normal karıncadan çok kraliçe var. Akşam bir balkonda otururken bile bulabilirsiniz (malum nem çok.)

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Bana da aylar önce hiç kraliçe bulamam gibi geliyordu,ilk kraliçem plagiolepis oldu (3-4mm) nasıl gördüm onu hala anlamıyorum ? ama ilk kraliçeyi bulduktan sonra gerisi geliyor. Önceden ulan nasılbulucam,kraliçemi nasıl anlayacağım diye düşünürken(zaten karıncalarla ilgili 100lerce video izlemiş oluyorsunuz) şıp diye gözüm seçti. Tavsiyem yanınızda her daim tüp- şırınga gezdirin, işiniz olmadığında yere bakarak yürüyün (sırf bu yüzden dertli biri olduğumu düşünmeye başladı mahalledekiler?) bir de antalya da normal karıncadan çok kraliçe var. Akşam bir balkonda otururken bile bulabilirsiniz (malum nem çok.)
Bu hobiye başlayınca insanın kafası etrafı görmüyor. Sürekli full odak yerleri inceliyor. Bir zaman sonra bu hobi hastalığa dönüşüyor? Yani benim hasta olduğumu düşünenler oluyor ilk duyduklarında. Karınca mı beslenirmiş diyor herkes. Bilmiyorlar ki ne kadar zevkli.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
915
287
275
LV
0

ilk kraliçem size garip gelecek ama tapinomaydı bazılarınız inanmayacak ama tetra işçisi kadar olan bir kraliçeyi hemen kraliçe diye almıştım şuan işçileri var büyüteçle bakıyorum ve türünü bilmiyorum rengi turuncu abdomeni yeşil garip bir tür yani ekonesin dediği gibi bir tane kraliçe bulunca devamı geliyo sana bir taktik vereyim çimler olan ağaçlar olan yerlere bakma sadece kaldırımda yere bakarak yürüyüş yap şu corona çıkmadan önce bu hobi yüzünden avmde bile yere bakarak yürüyodum komik yanı şuki orada tetra kraliçesi bulmayı başardım avmnin içinde? nerde bulucağın belli olmaz

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

keşke aynısını söyleyebilsem :)

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

birde artık otomatik olarak kafam yerde taş veya kraliçe arıyorum taş bulduğumda hemen altına falan bakıyorum ama yok:)

Users who are viewing this thread

Üst Alt