Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nasıl yapmalıyım ?

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Merhaba bundan 5 gün önce formica rufibarbis türü karınca kraliçesine şırıngadan bir test tüpü hazırlamıştım 3 gün önce yumurtlamaya başladı tahmini 10 15 tane yumurtası var küçük küçük bu gün farkettim ki suyu bitmiş yeni bi test tüpü de almıştım bu karıncayı yeni bi tüpe alsam çok mu strese girer ? Yeni yumutladı sayılır işçi falan yok ortada ne yapsam bilemedim.

Guney

Majör
22 Haz 2020
60
23
80
LV
0

Yeni test tüpü ile bağlantı kurun. Yeni olanın nemli ve karanlık olduğunu görünce geçecektir.

Guney

Majör
22 Haz 2020
60
23
80
LV
0

Bunu yapmam onun yumurlalarını yemesine falan sebep olmaz demi çünki hala stresli alışmaya çalışıyor
Formicalar çok nazlıdır ilk kolonimde benim de başıma böyle bir olay gelmişti. Yeni tüp hazırlayıp karanlık bıraktım ve yarı karanlık bir odada beklettim herhangi bir sorun olmadan geçiş yaptık. Dediğim çok nazlılar dikkat etmekte fayda var.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Formicalar çok nazlıdır ilk kolonimde benim de başıma böyle bir olay gelmişti. Yeni tüp hazırlayıp karanlık bıraktım ve yarı karanlık bir odada beklettim herhangi bir sorun olmadan geçiş yaptık. Dediğim çok nazlılar dikkat etmekte fayda var.
Valla haklısın :D:D
İki tane lasius var. Tüpü alıp havaya atsam dünya umurlarında değil. Aradan iki hafta sonra formica buldum üflesen panik oluyor ??

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Valla haklısın :D:D
İki tane lasius var. Tüpü alıp havaya atsam dünya umurlarında değil. Aradan iki hafta sonra formica buldum üflesen panik oluyor ??
Şu an koydum karanlık tüpü tık yok hiç stresede girmedi ışıktanda rahatsız olmuyo inşallah taşır ?

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Şu an koydum karanlık tüpü tık yok hiç stresede girmedi ışıktanda rahatsız olmuyo inşallah taşır ?
IMG_20200629_201009.jpg

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Masa lamban falan varsa tüpe biraz yaklaştırıp açabilirsin. Bu daha çok rahatsız olmasını sağlayabilir.
Gözüne dayadım şu an hiç tepki yok yumurtaları iyice pamuğa doğru çekti hatta yinede dursun bakalım dışarda belki birden piskopat bağlar yer diye korkuyorum
IMG_20200629_195352.jpg

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Bence 2 tarafı da karanlıkta bırak çok nazlı bir tür o nemli alana taşır kendi 2-3 sürebilir şefaf boruyla bağlantı oluşturabilirsin.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Gözüne dayadım şu an hiç tepki yok yumurtaları iyice pamuğa doğru çekti hatta yinede dursun bakalım dışarda belki birden piskopat bağlar yer diye korkuyorum
Ekli dosyayı görüntüle 2508
Kimisi yarım saatte, kimisi 1 günde, kimisi 1 haftaya kadar varan sürede geçebiliyor. En azından benim forumda duyduğum bilgiler bu yönde ?
Sen ışığı açık bırakabiliyorsan açık bırak. Birkaç günü gözden çıkar. Benim bir lasius'um yumurtlamıştı. Kaza eseri iki günlük yumurtlar mahvoldu. Yeni bir tüpe aldım. İki gün sonra tekrar yumurtladı. Şuan maşallah durum bulasius.jpeg

Yani diyeceğim o ki formica yengemiz yeni yumurtlamış. Yumurtlarını yese bile kendini yeni tüpte güvende hissedince tekrar yumurtlar.

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Kimisi yarım saatte, kimisi 1 günde, kimisi 1 haftaya kadar varan sürede geçebiliyor. En azından benim forumda duyduğum bilgiler bu yönde ?
Sen ışığı açık bırakabiliyorsan açık bırak. Birkaç günü gözden çıkar. Benim bir lasius'um yumurtlamıştı. Kaza eseri iki günlük yumurtlar mahvoldu. Yeni bir tüpe aldım. İki gün sonra tekrar yumurtladı. Şuan maşallah durum buEkli dosyayı görüntüle 2509

Yani diyeceğim o ki formica yengemiz yeni yumurtlamış. Yumurtlarını yese bile kendini yeni tüpte güvende hissedince tekrar yumurtlar.
Maşallah baya güçlü kuvvetliymiş yediği halde tekrar büyütebilmiş ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt