Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ne Verebilirim?

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Un kurdu beslemekten bıktım. Elimden çıkaröayı düşü düşünüyorum. Acaba hayvanlara ne verebilirim.

Benzer konular

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Dubia, çekirge, mario kurdu, hamam böceği ve sinek gibi diğer canlıları da deneyebilisiniz. Yine un kurdu gibi satışı olan ve bakımı hakkında çokça bilgi mevcut.
Messor kolonim un kurdunu pek sevmediği halde uzun süre yemek zorunda kalmışlardı ve bu durumu değiştirmek için dubia vermiştim ve heyecandan akıllarını kaybetmek üzereydiler :D

Özellikle iri boyutlu meyve sineği kültürü kurmak istiyorum ancak tecrübeli arkadaşları arıyorum :D

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Dubia, çekirge, mario kurdu, hamam böceği ve sinek gibi diğer canlıları da deneyebilisiniz. Yine un kurdu gibi satışı olan ve bakımı hakkında çokça bilgi mevcut.
Messor kolonim un kurdunu pek sevmediği halde uzun süre yemek zorunda kalmışlardı ve bu durumu değiştirmek için dubia vermiştim ve heyecandan akıllarını kaybetmek üzereydiler :D

Özellikle iri boyutlu meyve sineği kültürü kurmak istiyorum ancak tecrübeli arkadaşları arıyorum :D
Canlı yem işinden çok soğudum. Babamdan un kurdu isteyince 1000 tane un kurdu geldi. Karıncalar dan çok onlarla uğraşıyorum. Alternatif çözümler var mı. Mesela sevdikleri bir balık yemi yada kurutulmuş karides

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Malesef canlı yemler çok iç açıcı değiller ve bakımı zahmetli. Elinizdeki kurtları azaltırsanız bakımınız kolay olur çok fazla sayıda olduğu için sizi yorar. Yani birçok yem denemeleri ile sevilen besinleri tespit etmek gerekiyor

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Malesef canlı yemler çok iç açıcı değiller ve bakımı zahmetli. Elinizdeki kurtları azaltırsanız bakımınız kolay olur çok fazla sayıda olduğu için sizi yorar. Yani birçok yem denemeleri ile sevilen besinleri tespit etmek gerekiyor
Gammarus deneyeceğim eğer karides e saldırdıkları gibi bunu yerlerse iş bit miştir

emre1234

Pupa
12 Tem 2020
21
1
30
LV
0

Gammarus deneyeceğim eğer karides e saldırdıkları gibi bunu yerlerse iş bit miştir
redditte balık yemi ve kuru karides verenleri görmüştüm ne derece işe yarıyor bilmiyorum elimde 1 koloni olduğundan herşeyi deneyemiyorum fakat böcek işi bendede sıkıntı ilk işçimi çıkarmak üzeyeim ne vermem gerek Crematogaster st kononim bu arada

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

redditte balık yemi ve kuru karides verenleri görmüştüm ne derece işe yarıyor bilmiyorum elimde 1 koloni olduğundan herşeyi deneyemiyorum fakat böcek işi bendede sıkıntı ilk işçimi çıkarmak üzeyeim ne vermem gerek Crematogaster st kononim bu arada
kurutulmus gammarus dene benim cremam unkurdu yedigi için vermiyorum ama messorlarım cok seviyor

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Daha önce sahil kenarında balık yemi olarak satılıyordu ama çok uzun zamandır ne gördüm nede duydum ☺ Gelişmeleri merak ediyorum

Guney

Majör
22 Haz 2020
60
23
80
LV
0

Aynı şekilde ben de meyve sineği üretimine geçmek istiyorum ancak hala bilgili birini bulamadım. :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt