Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nhandu Chromatus Yemden Kaçıyor

caneraydemir

Yumurta
25 Mar 2023
13
0
5
LV
0

nhandu chromatus cinsi l6 kabuk tarantulam un kurdundan korkuyor ve kaçıyor. Nedenini anlayamadım. Bu zamana kadar gayet iştahlı bir şekilde yiyordu. Kabuk da attı yakın zamanda kabukta da olamaz. Kabuktan sonra da bi kaç sefer besledim. Dişlerinde de sorun yok. Yerinde de değişiklik yapmadım. Nemi sıcaklığı her şeyi aynı. Sebebi ne olabilir.

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

kabuk atalı ne kadar oldu
yem boyu ile, yem verme biçiminiz ile ve ya başka sebeplerden olabilir yememesinin sebebi bir video atarsanız iyi olur bu sebeplerden hangisi olduğunu anlamamız için

markovka

Pupa
28 Ara 2022
76
18
30
LV
0

Tarantula un kurdundan korkarmı sence.....
strese girmiştir, yeni kabuk atmıştır,yeni kabuk atıcaktır,karnı toktur (abdomen boyutundan kolayca anlayabilirsin), yeni yeri değişmiştir,nem oranı yüksek yada çok azdır vb.vb.

28 Ocak 2023
176
17
55
LV
0

Un kurdunu direk tarantulanin dibine koyuyorsan cımbızdan korkabilir un kurdunu az daha uzaga koyup ona dogru gitmesini sagla olmazsa bi tık kucuguyle dene

caneraydemir

Yumurta
25 Mar 2023
13
0
5
LV
0

kabuk atalı ne kadar oldu
yem boyu ile, yem verme biçiminiz ile ve ya başka sebeplerden olabilir yememesinin sebebi bir video atarsanız iyi olur bu sebeplerden hangisi olduğunu anlamamız için

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Un kurdunu direk tarantulanin dibine koyuyorsan cımbızdan korkabilir un kurdunu az daha uzaga koyup ona dogru gitmesini sagla olmazsa bi tık kucuguyle dene
denemelerimin bi kaç videosunu attım. beslerken de bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirim. Ama bu zamana kadar da hep bu şekildeydi. Büyük küçük kurtlar verdim. Uzağa attım yakına attım. Her şeyi yaptım. Şuan hiçbir şey yemiyor. Diğer tarantulam iki kabuk daha küçük ama onu 4. besledim bu hala yemedi.

Toprakta mite olabilir mi acaba göremediğim. Yememe sebebi bu olabilir diye düşünüyorum. Bi kaç gün sonra toprağını komple yenilemeyi denicem.

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Canlı yeni kabuk atmış fresh duruyor.. kabuk sonrası en az 1 hafta müsade edinki kendini toparlasın sürekli yem denediğiniz için stress yapmış olabilir süreyi uzatın 3-4 günde bir yem denemesi yapın.. ayrıca yememesi sorun teşkil etmez 8 aydır yem yemeyen tarantulalarım var

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

kabuk atalı bir süre olup çoktan birkaç kere beslendiğini, yerinde değişiklik olmadığını, yem yediği dönemle nemin sıcaklığın aynı olduğunu vs. yazmış arkadaş ona rağmen sebep olarak bunları sayanlar olmuş :q
canlı stressli duruyor, yerin tümünü görünmüyor ama biraz büyük gibi içindeki taşı vs çıkarıp kap büyükse daha küçük bir yere alın, erastesin dediği gibi çok sık denemeyin birde videodakine göre daha büyük yemler verebilirsiniz ortasından ezip verirseniz kendini gömüp kaçmaz daha büyük olmasıyla canlının ilgisini daha çok çeker ve daha çok doyurur sürekli beslemenize gerek olmaz

Tarantula un kurdundan korkarmı sence.....
strese girmiştir, yeni kabuk atmıştır,yeni kabuk atıcaktır,karnı toktur (abdomen boyutundan kolayca anlayabilirsin), yeni yeri değişmiştir,nem oranı yüksek yada çok azdır vb.vb.
canlının boyuna göre fazla büyük verilirse evet korkar

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

1. videoda saklanma alanı ve dal var, 2. videoda bunlar yok. Eğer canlı dediğin gibi yeni kabuk atmadiysa ( @Erastes 'in dediği gibi yeni kabuk atmışta fresh duruyormus görüntüsü var çünkü) Bence canlıya yem vermeden önce canlınin yaşam alanini kurcalayip veya kapağını açarken strese sokuyorsun. Bu yüzden canlı kaçış modunda olduğu için yeme saldirmiyor ve yemden kaciyor (canlı videoda kaçış pozisyonunda görünüyor), çünkü verdiğin un kurdu küçük, onu kürdan olarak kullanır o tarantula. Yemleme yaparken yuvayla hiç bir şekilde oynama. Canlının stresi geçtikten sonra kapağı nazikçe sarsmadan aç, yemi bir cımbızla önüne at. Ancak bunları yaparken canlı streste olmasın. Yemi atınca canlı hamle yapmazsa eğer yemi tekrar alıp önüne koymaya çalışma yine kaçış moduna geçer, yemi direk yaşam alanindan alıp kapağını kapat zorlama.

Users who are viewing this thread

Üst Alt