Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Oda sıcaklığında bakılacak türler nelerdir ? (tarantula)

Wenorall

Pupa
26 Ağu 2021
71
14
30
LV
0

Merhaba yakın zamanda tarantula sahipleneceğim fakat gerekli araştırmaları yaptığımda gördüğüm sıcaklık aralıkları hep 24-28 C° civarında oluyor. En yaygın olan türlerden biri Lasiodora Parahybana'da bile bu durum böyle . Tavsiye edebileceğiniz oda sıcaklığında besleyebileceğim ve bakımı çok zor olmayan türler var mı ?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

14 - 15 derecenin altına düşmediği sürece sıkıntı olmaz bu sıcaklıklar canlıları öldürmez ama metobolizmaları ve haraketleri yavaşlayacağı için oldukça geç gelişme göstereceklerdir normal sıcaklıklarda 2 ayda bir kabuk arıyorsa bu süre 4-5 aya çıkar.. sonuçta bu canlılar doğasındada gece ve gündüz döngüsünü yaşıyor bazı bölgelerde gündüz 30 dereceyi bulan sıcaklık gece 20 derecenin altına düşebiliyor..

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Bazı istisnai akrep türleri dışında tüm akrep,çiyan ve tarantula türlerini oda sıcaklığında bakabilirsiniz 20 derecenin altına düşürmemeye çalışın daha düşük sıcaklıklarda ortam ısıtması gerekebilie

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Küçük bir strafor kutunun içinde bakarak sorunu çözebilirsin kışın oda sıcaklığı 20 dereceyken strafor içinde 25 dereceye kadar çıkıyor bende bu şekilde iki adet tarantula besliyorum

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Peki yazın oda sıcaklığı 30 derece üstüne çıkıyor ise ne yapmalı yada dikkat etmeli yada yapmamalı.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

O zaman onlara ne mutlu. Bu arada un kurdu, dubia yada benzeri canlılara haftada bir 2-3 tane kedi maması versem sorun olmaz değil mi. Genelde sebze ve meyve veriyorum. Patatesi sıvı niyetine veren birisiyim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Küçük bir strafor kutunun içinde bakarak sorunu çözebilirsin kışın oda sıcaklığı 20 dereceyken strafor içinde 25 dereceye kadar çıkıyor bende bu şekilde iki adet tarantula besliyorum
strafor yalıtım sağlar ısıtmaz dışarda 20 dereceye 2 saatte düşecekse strafor içinde 5 saatte düşer ama 25 e çıkarmaz

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

O zaman onlara ne mutlu. Bu arada un kurdu, dubia yada benzeri canlılara haftada bir 2-3 tane kedi maması versem sorun olmaz değil mi. Genelde sebze ve meyve veriyorum. Patatesi sıvı niyetine veren birisiyim

Sorun olmaz strafor kutuya koymanın bir gereği bence yok. Oda sıcaklığında bakmak gerçekten yeterli. Şahsen ben et yiyen bitkilerime (sinek kapan vs) kurt veriyorum yataklıkta duran kurtlara ek olarak, havuç, muz, patates, köpek maması nadiren haşlanmış tavuk. Veriyorum. Besin çeşitliliğini mümkün mertebe fazla tutuyorum. Şeker protein ve su içeren gıdaları belli periyotlarla veriyorum. Hem un kurtlarım inanılmaz hızlı kabuk atıp büyüyor hem besin değerleri iyice artıyor. Bu arada bilmem biliyor musunuz ama kurtların kapağını direkt açık bırakın. Delip de havalandırmaya falan hiç gerek yok. Zaten tırmanamıyorlar eğer kapalı kapağı delerseniz mite sorunu kaçınılmaz oluyor (en azından bende 3 farklı kurt kabımda mite oldu.) köpek mamasında da içinde sodyum yani tuz içermemesine dikkat edin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Köpek maması değil ama kedi maması olayını yazdım bir kenara. Ağzına açık unuttum bir gün dubialardan iki erkek çiti aşmış :) bende o anda düşünemedim hamam böceği sandım. Sonuç iki ölü :(
Kapın üstünü tamamen sineklik yapmam lazım. Yada farklı çözüm. Ancak besleme konusunda daha çeşitli besinler vereceğim onu daha iyi anladım. Konu dağılmasın arkadaşımızın sorusu önemli. Benim evin üstünde yarım çatı olduğu için yazın ev çok sıcak oluyor o yüzden sormuştum sıcaklık 30 derece üstü ne olur diye

Users who are viewing this thread

Üst Alt