Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

P. Muri?

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Selamlar arkadaşlar murinin adult olduğu nasıl anlaşılıyor l kaçta veya 10-15 cm boyut deniyor nasıl hesaplıyoruz? Detaylı bilgi bulamadım adult konusunda

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

12-15 cm bacak açıklığına ulaştığında adult olmuş demektir.. her türün adult boyutları farklıdır mesala Lasidora parahybana da 20-22 cm de adult oluyor yani kabukta ön ayak ile arka ayağın mesafesini ölçeceksin hem çapraz hem uzunlamasına

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

Bence en doğru yöntem Spermathecaya bakıp sclerotized olması yani tamamen sertleşip koyulaşması. Erken olgunlaşan canlılar da var mesela benim 9 cm murinusum vardı yaklaşık 50 yumurta verdi ama Büyük canlılar daha fazla ve daha sağlıklı yavrular verir.

SertanTURA

Yumurta
7 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Bence en doğru yöntem Spermathecaya bakıp sclerotized olması yani tamamen sertleşip koyulaşması. Erken olgunlaşan canlılar da var mesela benim 9 cm murinusum vardı yaklaşık 50 yumurta verdi ama Büyük canlılar daha fazla ve daha sağlıklı yavrular verir.
kokon yaptıktan ne kadar zamandan sonra anneden ayırmamız gerekir ?

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

12-15 cm bacak açıklığına ulaştığında adult olmuş demektir.. her türün adult boyutları farklıdır mesala Lasidora parahybana da 20-22 cm de adult oluyor yani kabukta ön ayak ile arka ayağın mesafesini ölçeceksin hem çapraz hem uzunlamasına

Teşekkürler yani kabuk atınca kabuğun ön ve arka ayağın mesafesini mi ölçmem gerekiyor? Kafadan abdomene doğru ve çapraz şekilde
Başka arkadaşlar da direkt metreyi üstünden tut ölç dedi çok karışık geldi de sormak istedim.
Ayrıca metre ile mi olcmem gerekir yoksa mezura ölçümü mü?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Teşekkürler yani kabuk atınca kabuğun ön ve arka ayağın mesafesini mi ölçmem gerekiyor? Kafadan abdomene doğru ve çapraz şekilde
Başka arkadaşlar da direkt metreyi üstünden tut ölç dedi çok karışık geldi de sormak istedim.
Ayrıca metre ile mi olcmem gerekir yoksa mezura ölçümü mü?
neyle rahat geliyorsa onunla ölçersin cm her türlü aynı ve evet canlı açık halde ön ayaktan arka çapraz ayağa ölçülüyor

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

dişi açılınca hemen almak mı doğru anne yanında durursa ne kadar süre kalmalı peki ?
dişinin açmasını beklerseniz açınca alın ki yavrular dağılmasın kaçmasın yabancı forumlarda bir sürü üretim raporu var onları okuyabilirsiniz sorularınız için

Users who are viewing this thread

Üst Alt