Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Pheidole Yumurtaları

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Pheidole kraliçemin yumurtaları küçük olduğundan gelişim olup olmadığını gözlemlerken zorlanıyorum kanat dökmüş yumurtlamış bir kraliçr döllenmemiş olabilir mi?
Pheidole kaç günde işçi çıkarır yumurtadan işçiye olarak toplam kaç gün sürer tahmini?

Benzer konular

#Ekin

Pupa
30 Nis 2020
70
44
30
LV
0

Pheidole kraliçemin yumurtaları küçük olduğundan gelişim olup olmadığını gözlemlerken zorlanıyorum kanat dökmüş yumurtlamış bir kraliçr döllenmemiş olabilir mi?
Pheidole kaç günde işçi çıkarır yumurtadan işçiye olarak toplam kaç gün sürer tahmini?
Yumurtladıysa döllenmiştir. Kraliçeyi çok fazla strese sokayın derim. Strese girerse yumurtaları yiyebilir. Kendi haline bırakın, haftada bir bakıp yumurtaların gelişimini görebilirsiniz. Sıcaklığa da bağlı olarak ortalama bir ayda ilk işçinizi görürsünüz diye düşünüyorum.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Kanat dökmesi döllenmiş olduğu anlamına gelmez. Döl sağlıksız olabiliyor veya tutmayabiliyor. Bu senaryoda karşımıza yumurtaları büyütememe veya yumurtaları büyütüp çıkarmasına rağmen sadece erkek karınca (prens) çıkması.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

İlk yumurtayı gördükten sonra kaç gün geçti de gelişim yok?

RGUTT

Pupa
6 Tem 2021
83
43
30
LV
0

Ciftlesmemis ihtimali her zaman var, pupa olup sonra erkek karinca da cikartabilir dollenmediyse, isci çikarsa emin olursun

Utkanozkan

Pupa
17 May 2021
57
7
30
LV
0

Bende buldum pheidole yumurtada gelişimi hiç olmadı 2 hafta gözlemledim en sonunda yumurtaları yedi şimdi yine yumurtlamış hiç strese sokmuyorum

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Yumurtladıysa döllenmiştir. Kraliçeyi çok fazla strese sokayın derim. Strese girerse yumurtaları yiyebilir. Kendi haline bırakın, haftada bir bakıp yumurtaların gelişimini görebilirsiniz. Sıcaklığa da bağlı olarak ortalama bir ayda ilk işçinizi görürsünüz diye düşünüyorum.
Hayır döllenmeden de yumurtlayabilir ama yumurtaları ya gelişmez ya da prens çıkar

Users who are viewing this thread

Üst Alt