Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Pupa ve Parazit Kraliçe

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

1.sorum messorun pupaları kahverengi kaç günde çıkar işçileri

2.sorum parazit kraliçe ne demek.

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

1. soru: Koyulaştıysa en geç 1 haftaya çıkar.
2. soru: Parazitik kraliçe, hazır kolonilere uyum sağlayarak koloniye yerleşir. Kolonin kraliçesinden farklı yerde yumurtlar. Kolonideki işçiler, parazitik kraliçenin yumurtalarını besler. Binevi yuvadaki kraliçenin taklidi yapıp yumurtalarını besletir.

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

1. soru: Koyulaştıysa en geç 1 haftaya çıkar.
2. soru: Parazitik kraliçe, hazır kolonilere uyum sağlayarak koloniye yerleşir. Kolonin kraliçesinden farklı yerde yumurtlar. Kolonideki işçiler, parazitik kraliçenin yumurtalarını besler. Binevi yuvadaki kraliçenin taklidi yapıp yumurtalarını besletir.
Peki normal kraliçeyle arasında fark varmı

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Peki normal kraliçeyle arasında fark varmı
Her cinste parazitik kraliçe var mı, bilmiyorum ama parazitik kraliçenin cinsine göre hedefinde belirli bir cins vardır. Koloninin normal kraliçesinin yapısına göre farkları var.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

images (9).jpeg

Üstteki iki lasius türü parazitik, alttakiler normal kraliçe. Daha mutlaka vardır. Formicalarda da parazitik tür var. Başka hangi cinslerde vardır, bilmiyorum.

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

abdomenleri de daha sivrimsi fark edersen . ama tabii ki salt abdomenlere göre parazitik olup olmadığını karar vermek yanlış sonuçlara ulaştırabilir

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Tek başına yumurtlar ama yumurtaları besleyemez. Koloni olması da şart değil. Doğadan aldığın lasius işçilerini de ekleyebilirsin.
Reis bende bir lasius var ama hala yumurtlamadı yerde dolasırken buldum.kralice olduguna eminim ama kanatsiz oldugu icin dollenmis oldugunu dusundum 2 3hafta oldu ama hala yumurtlamadı ne yapmamö önerirsin

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Reis bende bir lasius var ama hala yumurtlamadı yerde dolasırken buldum.kralice olduguna eminim ama kanatsiz oldugu icin dollenmis oldugunu dusundum 2 3hafta oldu ama hala yumurtlamadı ne yapmamö önerirsin
Aslında lasiuslar çabuk yumurtlayan cinsler. Hiç açmadan ve sarsmadan 1 hafta bekle. Yine yumurtlamassa salarsın. Yenisini mutlaka bulursun. İleride büyük uçuşlar olucak.

Users who are viewing this thread

Üst Alt