Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Şanssızlık

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Benmi yanlış yerlere bakıyorum bilmiyorum fakat emin olduğum birşey varki bende şans yok 2 haftadır dolaşıyorum fakat ne belirti ne iz nede kraliçe var .Çoğunlukla nerelerde bulunabilir cevaplarsanız sevinirim

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

avmde bile bulabilirsin ben tetra kraliçemi avmde buldum yani heryerde çıkabilir

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Değişik caddeleri sokakları gez sabah ve gün batarken ara kaldırım kenarlarına bak

ANTİK

Pupa
10 Tem 2020
13
6
30
LV
0

Gözün algısıyla alakası var bence, yerde parlayan küçük hareket eden herşeye duyarlı olman gerek. Bir de klasik kraliçe formu hep aklında bulunsun, Sırf aramak için değil, normal gündelik hayatında da nereye gidersen git bir gözün yerde olsun. Ben misafirlikte, mangalda, tam apartman binasına girerken, motor sürerken filan buldum. Nerede karşına çıkacağı belli olmuyor. Önemli olan yakaladıktan sonrası, bunlar da can taşıyor dikkatlice ve özenle bakmak gerek, selamlar.

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Benmi yanlış yerlere bakıyorum bilmiyorum fakat emin olduğum birşey varki bende şans yok 2 haftadır dolaşıyorum fakat ne belirti ne iz nede kraliçe var .Çoğunlukla nerelerde bulunabilir cevaplarsanız sevinirim
1 Ay önceki halime benziyorsun. Şuan 3 tetramorium kraliçem var. Ben de çok tecrübeli sayılmam ama kraliçe bulmanın o kadar da zor olmadığını anladım. Eminim sen de yakında bulacaksın.

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Gözün algısıyla alakası var bence, yerde parlayan küçük hareket eden herşeye duyarlı olman gerek. Bir de klasik kraliçe formu hep aklında bulunsun, Sırf aramak için değil, normal gündelik hayatında da nereye gidersen git bir gözün yerde olsun. Ben misafirlikte, mangalda, tam apartman binasına girerken, motor sürerken filan buldum. Nerede karşına çıkacağı belli olmuyor. Önemli olan yakaladıktan sonrası, bunlar da can taşıyor dikkatlice ve özenle bakmak gerek, selamlar.
cevap için teşekkürler aleykümselam :)

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

2 ay messor aradım 2 aydırda pheidole arıyorum bu işin kuralı bu hep arayacaksın

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Öğle saatlerinde aramanı önermem çünkü çoğu tür akşama doğru uçuyor. Eğer gece arayışa çıktıysan sokak lambası altlarına bak, ben bir keresinde lambanın altında 30-40 tane Camponotus Santcus kraliçesine denk gelmiştim. Umarım şansın yaver gider. İyi aramalar?

ANTİK

Pupa
10 Tem 2020
13
6
30
LV
0

Evet özellikle sokak lambası altlarında eğer yapraklar toplanmışsa oralarda da olabiliyorlar. Ben de Aphaenogaster Subterranea kraleçesi bulmuştum alabildiğine, 40 tane filan topladım sattım hepsini isteyene, iyi tür

Users who are viewing this thread

Üst Alt