Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Satilik Koloniler - Kraliçeler / Un kurdu / Outworld

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Merhabalar,

İletişim (whatsapp) : 0555 742 77 66 ,anlaşma sağlanırsa isterseniz arayabilirsiniz. Öncelik olarak lütfen whatsapp'dan mesaj yazın.

Satılık kraliçe karıncalar, koloniler, un kurdu, outworld ve daha fazlası için sitemizi ziyaret ediniz.

? https://www.kralicekarinca.com/

? Takas veya toplu alım yapılır.

2016'dan beri güven, deneyim.

İyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• 4.JPG
    4.JPG
    752.8 KB · Görüntüleme: 504
  • 7.JPG
    7.JPG
    363.9 KB · Görüntüleme: 374

Benzer konular

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Sitede Messor structor olarak satılan kraliçelerin tanımı yanlış. Messor sp. olarak satılırsa daha şeffaf bir ticaret olur düşüncesindeyim. İyi satışlar.
Opera Anlık Görüntü_2020-05-30_153749_cle.fourmis.free.fr.png

(Messor structor cinsin ülkemizde bulunan en tüylü türü olup bu özelliğiyle diğerlerinden kolayca ayırt edilebilir.)

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Türü belli değil manasında. Sp. species in kısaltılmış hali. Bir Messor türü demenin başka bir versiyonu.

Dediğin çok doğru aslında messor sp. demek en mantıklısı , Messor cp, orientals, structor kraliçeler ve işçilerde boyut farkı olsa da sonuçta hepsi messor. Bir yerden sonra aradaki fark anlamsızlaşıyor. Ben işin satış tarafında olduğum için benim için önemli olan işçi sayısı :)

• Beğen
Tepkiler: ATC

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

Ülkemizde yalnızca Formica pratensis koruma altında diğerleri ile ilgili net bir koruma planı söz konusu değil.İlerleyen zamanda eklemeler yapılacaktır ancak şu aşamada yanızca Formica pratensis koruma altında.
Benim evin civarında 10-15 tane formica sanguinea kolonisi var bu tür yasak mı peki ?

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Ülkemizde yalnızca Formica pratensis koruma altında diğerleri ile ilgili net bir koruma planı söz konusu değil.İlerleyen zamanda eklemeler yapılacaktır ancak şu aşamada yanızca Formica pratensis koruma altında.
Bizim buralarda Formica pratensise benzettiğim karıncalardan bir sürü var yarın ayrıntılı fotoğraf atarım (eğer dediğim karıncalar bu tür ise ne yapmalıyım?)

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Bizim buralarda Formica pratensise benzettiğim karıncalardan bir sürü var yarın ayrıntılı fotoğraf atarım (eğer dediğim karıncalar bu tür ise ne yapmalıyım?)
F.pratensis ülkemizde yalnızca Trakya bölgesinde bulunmakta.Formica türlerinin bir çoğu birbirine şekil olarak benzer fakat Antalya bölgesinde pratensis olma ihtimali yok. Farklı bir tür olduğu konusunda net bir yorumda bulunabilirim.
saygılarımla.

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

F.pratensis ülkemizde yalnızca Trakya bölgesinde bulunmakta.Formica türlerinin bir çoğu birbirine şekil olarak benzer fakat Antalya bölgesinde pratensis olma ihtimali yok. Farklı bir tür olduğu konusunda net bir yorumda bulunabilirim.
saygılarımla.
Teşekkür ederim Antalyanın iç kesimlerinde (Havalar afyon, ısparta ile aynı durumda denebilir) yaşıyorum. Hala kraliçe bulma ihtimalim var mı? Reptula da birisi başka birine uçuşlar hazirana kadar sürer demiş. bende yeni başladığım için sanırım en uygunu messor olarak anladım. Sizce bulabilir miyim?

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Teşekkür ederim Antalyanın iç kesimlerinde (Havalar afyon, ısparta ile aynı durumda denebilir) yaşıyorum. Hala kraliçe bulma ihtimalim var mı? Reptula da birisi başka birine uçuşlar hazirana kadar sürer demiş. bende yeni başladığım için sanırım en uygunu messor olarak anladım. Sizce bulabilir miyim?
Bu aralar lasius bulabilirsin. Mersin'de geçen hafta buldum

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Uçuş Takvimi
Sitemizde bulunan uçuş takvimi üzerinden aylık olarak türlerin uçuşlarına bakabilirsiniz. Bu takvim size yalnızca yol gösterici olacaktır. Takvime göre hazırlık yapar ve bulduğunuz türler hakkında hangi tür sorunuza birazda olsa alan daraltarak araştırma yapmanıza olanak sağlar.

saygılarımla.

11 Haz 2020
20
7
30
LV
0

öncelikle yanlış anlaşılmak istemiyorum amacım kalp kırmak değil.
Bu hobiyi her zaman destekliyorum ve daha çok kişi tarafından bilinmesi gerektiğini düşünüyorum fakat gördüğüm ve beni üzen durum işin ticarete dökülmeye başlaması.
malesef hobi edinmek ülkemizde hem zor hemde pahalı. daha yolun başında olan karınca hobisinde satılık ilanların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. satılık ilanların hobinin yayılmasında faydası büyük ama işe sadece ticari açıdan yaklaşıp fiyatları şişirmek doğru değil.

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

öncelikle yanlış anlaşılmak istemiyorum amacım kalp kırmak değil.
Bu hobiyi her zaman destekliyorum ve daha çok kişi tarafından bilinmesi gerektiğini düşünüyorum fakat gördüğüm ve beni üzen durum işin ticarete dökülmeye başlaması.
malesef hobi edinmek ülkemizde hem zor hemde pahalı. daha yolun başında olan karınca hobisinde satılık ilanların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. satılık ilanların hobinin yayılmasında faydası büyük ama işe sadece ticari açıdan yaklaşıp fiyatları şişirmek doğru değil.
kraliçe bulamayan insanlar alabilir

Users who are viewing this thread

Üst Alt