Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Şehirde kraliçe karınca avı

Boralp00

Pupa
4 Tem 2021
55
3
30
LV
0

Arkadaşlar şehirde kraliçe karınca avı olur mu? Sizce şehirde nerelere bakılmalı? Hangi türler şehirde daha yaygındır? Şehirde kraliçe avında kullanılacak taktikler nelerdir? Cevaplarsanız sevinirim.

Benzer konular

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Arkadaşlar şehirde kraliçe karınca avı olur mu? Sizce şehirde nerelere bakılmalı? Hangi türler şehirde daha yaygındır? Şehirde kraliçe avında kullanılacak taktikler nelerdir? Cevaplarsanız sevinirim.
Kraliçe oluyor öncelikle ilk karincami bulmuştum cinsi lasius. Parklara bakabilirsiniz. Bilgilerim bu kadar.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Ben yolda yürürken yerde sarı bir şey farketmiştim. Eğilip bakınca prenolepis nitens olduğunu gördüm. Renginden dolayı dikkatimi çekti. Tek renk olan ve rengi daha açık zeminlere dikkatli bakarsanız siyah rengi (çoğu kraliçe siyah renkli oluyor) görme şansınız artar. :)

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Lasius, tetra, messor, formica, cata (hobide yeniysen kraliçeyi fark etmen zor olabilir, yakalaması da zordur), nemli bölgelerdeysen, camponotus. Bunlar şehirde rahatça bulabileceğin türlerden, hatta biraz ağaçlık yeşillik varsa crema bulman da muhtemel. Bulmak içinse başlangıç için gözünün seçebileceği, üstündekileri rahat seçebilmen için kaldırım taşlı bölgelerde arayabilirsin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt