Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sibylla Pretiosa Mantis?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Tür empusa pennata , ben bu cinsin fasciata türünü besleyip üretmiştim (ithal bir çift ithal etmiştim), Empusalar çekingen bir tür ve fazla hareket etmezler. Elinizdeki canlının abdomeni çok cılız kalmış besleme yapabilirsin bir kaç gün misafir de edebilirsin daha sonra tekrar doğaya sal lütfen , oldukça az sayıda yavru yapıyolar, Türkiye de bulunan diğer mantislere oranlara nüfusları çok düşük elinizdeki yetişkin bir birey Max 1- 1.5 aylık bir ömrü kalmıştır. Doğaya geri salın ki üreyebilsin beni anlayacağını ümit ederek iyi hobiler diliyorum :))

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Tür empusa pennata , ben bu cinsin fasciata türünü besleyip üretmiştim (ithal bir çift ithal etmiştim), Empusalar çekingen bir tür ve fazla hareket etmezler. Elinizdeki canlının abdomeni çok cılız kalmış besleme yapabilirsin bir kaç gün misafir de edebilirsin daha sonra tekrar doğaya sal lütfen , oldukça az sayıda yavru yapıyolar, Türkiye de bulunan diğer mantislere oranlara nüfusları çok düşük elinizdeki yetişkin bir birey Max 1- 1.5 aylık bir ömrü kalmıştır. Doğaya geri salın ki üreyebilsin beni anlayacağını ümit ederek iyi hobiler diliyorum :))
Katılıyorum zaten 1 yıllık ömürleri var seninkinde adult boy ne kadar sevsen bile doğaya sal

Asrın

Süper Majör
19 Tem 2020
185
35
105
LV
0

Tamam dediğiniz gibi yapıcam birkaç böcek ile beslerim daha sonra salarım fotoğrafını da atacağım. Bir sorum daha var elime alsam birşey yaparmı ya da rahatsız olurmu ?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Bu hobiye ilk başladığım zamanlar bende bunu bulmuştum ama mantis diye birşey bilmiyordum. O yüzden sadece resmini çekmiştim. Bilseydim bende alıp beslerdim. Bunun türü ne peki arkadaşlar? Mantismi bilmiyorum ama sizinkilere çok benziyor.

Ekli dosyalar

• 20200418_135532.jpg
    20200418_135532.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 177
  • 20200418_135524.jpg
    20200418_135524.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 176

Asrın

Süper Majör
19 Tem 2020
185
35
105
LV
0

Bu hobiye ilk başladığım zamanlar bende bunu bulmuştum ama mantis diye birşey bilmiyordum. O yüzden sadece resmini çekmiştim. Bilseydim bende alıp beslerdim. Bunun türü ne peki arkadaşlar? Mantismi bilmiyorum ama sizinkilere çok benziyor.
Mantis ama başka bir tür de olabilir veya benim bulduğum türün farklı bir rengide olabilir resimden pek anlasılmıyor.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Empusa mantis sanırım pennata

Users who are viewing this thread

Üst Alt