Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sizce doğrumu

RakuN

Yumurta
23 Nis 2022
44
2
15
LV
0

Tık tok ta bulduğum bu adam doğadan bir çok canlı alıyor videolarına baktım karadul bazı kertenkele türleri toprak yılanı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230328-170321.png
    Screenshot_20230328-170321.png
    228.6 KB · Görüntüleme: 136

Benzer konular

Zagrevs

Yumurta
9 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Tık tok ta bulduğum bu adam doğadan bir çok canlı alıyor videolarına baktım karadul bazı kertenkele türleri toprak yılanı
Çiftlik üretimi vs diye alınan canlılar da zamanında doğadan alınma canlılar. Bence doğadan canlı almayın olayı çok abartılıyor.

xqewz

Pupa
Yasaklanmış Üye
8 Ocak 2023
74
25
30
Ödüller
1
LV
1

Çiftlik üretimi vs diye alınan canlılar da zamanında doğadan alınma canlılar. Bence doğadan canlı almayın olayı çok abartılıyor.
Abartılmıyor hobide yeni olan kişiler bu canlıları doğadan toplayıp uygun ortamı sağlayamayacaklarından dolayı canlılar %95 ölecektir, buna teşvik etmemek için doğadan alınmaz deniyor. Ha ben onların doğal ortamlarındaki nem,sıcaklık,alan,ışık gibi etmenleri doğaya çok yakın bir derecede sağlarım diyorsan o da sana kalmış.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Ha ben onların doğal ortamlarındaki nem,sıcaklık,alan,ışık gibi etmenleri doğaya çok yakın bir derecede sağlarım diyorsan o da sana kalmış.
ne kadar taklit etsekte birşeyler ya eksik ya fazla oluyor.. bu yüzden uzun süren yaşam evreleri olmuyor.. bizdeki hobi kafası tamamen ticaret odaklı.. bugün dünyada hobiye hala yeni türler ve morphlar ekleniyor yabancılardada wc olayı var ama onlarınki çok başka adam alıyor üretiyor çıkan yavruların %50-60 nı doğaya geri salıp 2-3 nesil sonra hobide esaret altında yaşamaya alışan canlılar oluyor.. bizde bir wc canlı bulduklarında hemen acaba kaç para eder kaç paraya satarım tribine giriyorlar..

Users who are viewing this thread

Üst Alt