Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sling murinusum kaç(mış)

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Takas yoluyla aldım ilk deneyimim olacaktı. Yuva olarak ufak plastik bir kap kullandım. Hava akışı olsum diye heryere delikler açtım. Bana veren arkadaşa da foto attım uygun mu diye uygun dedi. Değilmiş meğerse ki 2. Gününde yerinde yok. Deliklerden zorla da olsa geçmiş galiba. Soru şu nasıl bulurum?

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Yer türü olsa gece dolanırken bulurdum bir ihtimal ama murinus yuvalanıp yuvadan ayrılmıyor sanırım. Bulamazsam nolur evde bir murinusla mı yaşarım yoksa ölür gider mi?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Kaçtığına emin misiniz toprağına baktınız mı hiç. Yanlış hatırlamıyorsam size murinusu almanızı tavsiye etmemiştim hatta agrasifliğinden çok hızlı olmaları sıkıntı demiştim. Arayıp köşelere kenarlara yatak dolap altlarına bakın gece avlanan canlılar olduğundan akşamları aktif olacaktır. Canlının size karşı bir zararı olacağını sanmıyorum sling bir canlı olduğundan kaçma eğiliminde olacaktır. Umarım bulabilirsiniz

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Kaçtığına emin misiniz toprağına baktınız mı hiç. Yanlış hatırlamıyorsam size murinusu almanızı tavsiye etmemiştim hatta agrasifliğinden çok hızlı olmaları sıkıntı demiştim. Arayıp köşelere kenarlara yatak dolap altlarına bakın gece avlanan canlılar olduğundan akşamları aktif olacaktır. Canlının size karşı bir zararı olacağını sanmıyorum sling bir canlı olduğundan kaçma eğiliminde olacaktır. Umarım bulabilirsiniz
Evet haklısnız ama yavrudan alınca alışırsın vs diyenler oldu. Bunu da para karşılığı değil sanctus kolonisiyle takas etmem için teklif geldi. Ben de alıp deneyeyim dedim. Derdim evden çıkıp doğaya karışırsa olacak sıkıntılar. Gerçi çoğalamaz tek başına ama istilacı bir türün sorumluluğunu almak istemem. Murinus dolaşıyor mu geceleri? Öyleyse bir ihtimal bulurum.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yer türü olsa gece dolanırken bulurdum bir ihtimal ama murinus yuvalanıp yuvadan ayrılmıyor sanırım. Bulamazsam nolur evde bir murinusla mı yaşarım yoksa ölür gider mi?
Yeni kaçtığından dolayı hemen yuva yapmayacaktır diye tahmin ediyorum kendine uygun bir yer arayacaktır o yüzden görme şansınız var. Uzun süre açlığa dayanabiliyorlar siz en iyisi arayın

Karıncacı

Süper Majör
24 Tem 2020
175
43
105
LV
0

Ben yazmı ştım bir zaman sonra murinusum kaçtı acil yardım başlığı görmeyelim diye? thunder in de dediği gibi torf a baktınmı orada olabilir orada değilse bulman zor

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Yeni kaçtığından dolayı hemen yuva yapmayacaktır diye tahmin ediyorum kendine uygun bir yer arayacaktır o yüzden görme şansınız var. Uzun süre açlığa dayanabiliyorlar siz en iyisi arayın
Teşekkürler evde bolca delik var gerçi (laminant parke kenarındaki boşluklar). Birinden girdiyse tüm odalara gidebilir. Düşük ihtimal bulmam. Yavrunun gittiğine değil öldüğüne üzülürüm.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Evet haklısnız ama yavrudan alınca alışırsın vs diyenler oldu. Bunu da para karşılığı değil sanctus kolonisiyle takas etmem için teklif geldi. Ben de alıp deneyeyim dedim. Derdim evden çıkıp doğaya karışırsa olacak sıkıntılar. Gerçi çoğalamaz tek başına ama istilacı bir türün sorumluluğunu almak istemem. Murinus dolaşıyor mu geceleri? Öyleyse bir ihtimal bulurum.
İstilacı bir tür değil ki dışarıda çiftleşecek kendi türü canlı da yok ya av olacak ya da havaların soğumasıyla ölecektir ama ne zaman ölür bilemiyorum.

Karıncacı

Süper Majör
24 Tem 2020
175
43
105
LV
0

O değilde nasıl kaybetmeyi becerdin ya ama buda kaybedilmiycek gibi değil vu murinus un hızlı büyümesi ve renklerini seviyorum birtek

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

O değilde nasıl kaybetmeyi becerdin ya ama buda kaybedilmiycek gibi değil vu murinus un hızlı büyümesi ve renklerini seviyorum birtek
Yuvaya koyup açmadım geldiğinden beri. 2. Gun söyle bi baktım goremedim durduğu yerde. Bir onceki gece yerindeydi. Tek ihtimal deliklerden cıkmış olmasi. Bana degil ona sormak lazim nasil becerdin ufacik delikten çıkmayı diye?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Siz yine de toprağa iyice bakın, dikkatlice bakın kendini toprağa gömebiliyorlar.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Ahh be dostum kötü olmuş bir delik vb bir yerden girmediyse dolaşmaktan ziyade ağ örücektir evin bir tarafında ağ bulursan bakabilirsin açlığa uzun süre dayanır fakat birkaç haftaya bulamazsan muhtemelen ölür

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ahh be dostum kötü olmuş bir delik vb bir yerden girmediyse dolaşmaktan ziyade ağ örücektir evin bir tarafında ağ bulursan bakabilirsin açlığa uzun süre dayanır fakat birkaç haftaya bulamazsan muhtemelen ölür
Baktım her köşeye ama bulamadım şimdilik. Pek sanmam ama umarım bulurum. Sağol bu arada?

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşlar bir ay geçti. 2 gün önce boehmei mi de kaçırdım hatta. Kendime küfürler edip bırakıyordum ki hobiyi ev temizlenirken kardesim buldu boehmei yi. Bu gün de murinus yiyecek bulma umuduyla duvarda dolaşırken buldum. Abdomen yok olmuş desen yeri var. Attım bir mikro un kurdu yer umarım. 2 sling tarantulamı da buldum ve bundan sonra havalandırma deliklerini kasap bıçağıyla değil iğneyle açıyorum? ufacık delik nasıl kaçsın demeyin. Zor yoldan öğrendim ben?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Arkadaşlar bir ay geçti. 2 gün önce boehmei mi de kaçırdım hatta. Kendime küfürler edip bırakıyordum ki hobiyi ev temizlenirken kardesim buldu boehmei yi. Bu gün de murinus yiyecek bulma umuduyla duvarda dolaşırken buldum. Abdomen yok olmuş desen yeri var. Attım bir mikro un kurdu yer umarım. 2 sling tarantulamı da buldum ve bundan sonra havalandırma deliklerini kasap bıçağıyla değil iğneyle açıyorum? ufacık delik nasıl kaçsın demeyin. Zor yoldan öğrendim ben?
Valla ikisi de kaçtıysa delikler büyük demekki un kurdunu bıraktıktan sonra yiyip yemediğini izle kendini gömmüş tarantula da onu yiyemeyip aç kalmış olabilir

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Valla ikisi de kaçtıysa delikler büyük demekki un kurdunu bıraktıktan sonra yiyip yemediğini izle kendini gömmüş tarantula da onu yiyemeyip aç kalmış olabilir
Torf olmayan bir yerde şimdilik yiyene kadar. Sonra uygun bir kaba alırım. Şimdiye kadar da evde birşey bulamamış o yüzden saklandigi deliğinden çıkıp dolasmis herhalde. Sağol bilgi için

Users who are viewing this thread

Üst Alt