Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sorun olur mu?

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Merhaba bu şekilde alçıdan bir Formikaryum teraryuma birleşik yaşam alanları yaptım. Şimdilik bunlara messor ve tetra kolonileri aktarmayı düşünüyorum. Alçıdan olması kolonilere herhangi bir sorun teşkil eder mi? Kraliçeleri ölmüş olan bir formica işçilerim vardı onlardan 1 er tane koydum yaşayacaklar mı diye dünden beri bir sorun olmadı sizce koloni aktarmaya uygun mu? 2. Olarak sahilden aldığım kumları yıkadım üst kısma eklesem karıncalara zararı olur mu?
IMG_20220424_022258.jpg

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,058
502
425
Ödüller
13
LV
4

Formicarium gayet şık ve güzel olmuş. Bazı alçılar karıncalara zarar veriyor ama içine koyduğunuz işçiler ölmediyse sizin elinizde ki alçı zarar vermez diye düşünüyorum. Nemlendirme için böyle alçı formicariumlarda bir hazne açıp içine sünger koyarak nemlendirme yapılıyor, sen de öyle yapabilirsin.
Deniz kumunu kaynar suyla yıkayıp içindeki bayterileri temizlersen kullanmanda bi sıkıntı olmaz. Sadece çok küçük tür beslersen yürümekte zorlanabilirler.
İyi hobiler...

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Formicarium gayet şık ve güzel olmuş. Bazı alçılar karıncalara zarar veriyor ama içine koyduğunuz işçiler ölmediyse sizin elinizde ki alçı zarar vermez diye düşünüyorum. Nemlendirme için böyle alçı formicariumlarda bir hazne açıp içine sünger koyarak nemlendirme yapılıyor, sen de öyle yapabilirsin.
Deniz kumunu kaynar suyla yıkayıp içindeki bayterileri temizlersen kullanmanda bi sıkıntı olmaz. Sadece çok küçük tür beslersen yürümekte zorlanabilirler.
İyi hobiler...
Bilgiler için teşekkürler sünger yeri yaptımda fotoğrafta o kısım yok alçı kartonpiyer alçı hızlı kuruyan diye geçiyor bakalım 1 2 gün daha işçileri tutucam ölmezlerse koloniyi alıcam kum için verdiğiniz bilgiler içinde ayrıyetten teşekkür ederim size de iyi hobiler...

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Merhaba bu şekilde alçıdan bir Formikaryum teraryuma birleşik yaşam alanları yaptım. Şimdilik bunlara messor ve tetra kolonileri aktarmayı düşünüyorum. Alçıdan olması kolonilere herhangi bir sorun teşkil eder mi? Kraliçeleri ölmüş olan bir formica işçilerim vardı onlardan 1 er tane koydum yaşayacaklar mı diye dünden beri bir sorun olmadı sizce koloni aktarmaya uygun mu? 2. Olarak sahilden aldığım kumları yıkadım üst kısma eklesem karıncalara zararı olur mu?
Ekli dosyayı görüntüle 13755
Çok güzel olmuş bence sorun olmaz gibi.

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

tasarım çok güzrl ama fazla nemlendirmemeye dikkat et havadan bile nem alıyor alçı ve de rutubet yapıyor(tecrübe ettim jslfşsşgş)

Users who are viewing this thread

Üst Alt