Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Springtaillerde parazit

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
208
46
90
Ödüller
1
LV
1

elimde bir springtail kültürü var torfta bir setup yaptım,birazda pirinç attım.ama bugün baktığımda pirincin etrafında bazı küçücük kurtlar gördüm,bunlar normalmi,springtail yavruları olabilirmi,yada bir çeşit parazit olabilirmi

Benzer konular

İsmet

Pupa
12 Ağu 2022
76
15
30
LV
0

Evet, solucan bir zararı olmaz birinden aldıysanız kültürü oradan gelmiştir ya da saksıdan vs. aldıysanız.

İsmet

Pupa
12 Ağu 2022
76
15
30
LV
0

Solucanın farklı bir türü mü?rengi beyaz ve ince uzun,ve artı olarak crytopone gibi karıncaların setupuna koyduğumda sıkıntı yaratırmı
Bilmem solucan türü dolu mikro beyaz soluncalar var, bi kapağa su koy toplansın springler sonra at karıncalara ayırırsın öyle

serkandemirci45

Yumurta
22 Ara 2022
3
0
5
LV
0

elimde bir springtail kültürü var torfta bir setup yaptım,birazda pirinç attım.ama bugün baktığımda pirincin etrafında bazı küçücük kurtlar gördüm,bunlar normalmi,springtail yavruları olabilirmi,yada bir çeşit parazit olabilirmi
Grindle kurdu prinçten kaynaklı oluşuyor diye biliyorum springtail için yem tavsiyem bira mayası olacaktır iyi hobiler

Users who are viewing this thread

Üst Alt