Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Stresten yamulan gecko

MvltSncn07

Pupa
10 Tem 2021
59
18
30
LV
0

Merhabalar maalesef beni büyük sıkıntıya soktu bu arkadaş @Yasin say .
3 gün önce 6 adet gecko aldım bana çiftleşmeye hazır dendi sadece biraz zayıf demişti. Arkadaşımdan 9bin lira borç alarak aldım canlıları fakat geldiğinde gördüm ki ölecek hayvanlar zatıflıktan. 2 tanesinde ise ön bacaklar erimiş kalsiyum ve besin eksikliğinden. Geldikleri günden beri şırınga ile beslemeye çalışıyorum. Bugün veteriner tanıdığıma gösterdim hayvanları ve o da bunun daha önceden olduğunu teyit etti ama arkadaşa söylediğim zaman bunu inkar ediyor siz de bir bakın bakalım stresten mi yamuk hayvanların bacakları.

Ekli dosyalar

• 1215B4B9-00C5-40ED-BA5A-7DFD0D0A0226.jpeg
    1215B4B9-00C5-40ED-BA5A-7DFD0D0A0226.jpeg
    172.9 KB · Görüntüleme: 259
  • 8B4121E1-7829-405C-A636-785D55289A97.jpeg
    8B4121E1-7829-405C-A636-785D55289A97.jpeg
    230.1 KB · Görüntüleme: 217
  • A927308A-F54E-476E-8B73-1746E56D0911.jpeg
    A927308A-F54E-476E-8B73-1746E56D0911.jpeg
    224.1 KB · Görüntüleme: 197
  • 0CADB476-5F93-47BA-814D-618B0552AE88.jpeg
    0CADB476-5F93-47BA-814D-618B0552AE88.jpeg
    243.6 KB · Görüntüleme: 192
  • 645067D6-E3B0-4121-822E-42394F328E1A.jpeg
    645067D6-E3B0-4121-822E-42394F328E1A.jpeg
    231.5 KB · Görüntüleme: 184
  • 4131BDF2-AB20-448F-A0C1-C9C166FAC8B6.jpeg
    4131BDF2-AB20-448F-A0C1-C9C166FAC8B6.jpeg
    92.1 KB · Görüntüleme: 186
  • B2C95657-4066-415A-B901-387F4F0D2083.jpeg
    B2C95657-4066-415A-B901-387F4F0D2083.jpeg
    217.1 KB · Görüntüleme: 179
  • 9FAF92E8-7B96-43E0-840C-420DDE9B0828.jpeg
    9FAF92E8-7B96-43E0-840C-420DDE9B0828.jpeg
    251.7 KB · Görüntüleme: 187
  • B3459D60-BBDB-466B-871F-4BDE871D5653.jpeg
    B3459D60-BBDB-466B-871F-4BDE871D5653.jpeg
    203.9 KB · Görüntüleme: 182
  • 8144DC4B-BFBB-4EE6-B3D4-823C39F8B0CF.jpeg
    8144DC4B-BFBB-4EE6-B3D4-823C39F8B0CF.jpeg
    215.5 KB · Görüntüleme: 211

Benzer konular

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Cumartesi akşam 6 da paketlemeye başladım ve hepsini 4 er defa inceledim sikintisi olan varmi diye hiç bir sorun yoktu ve bu arkadaşa canlıları gönderdim öğlen 12-13 arasında arkadaşa ulaştı ve hiç bir şekilde bir bilgi vermedi ölü yaşıyor sorunlu vs 3 gün geçmiş canlılar bu arkadaşın elinde ve akşam incelemiş sadece bilseydim bukadar ilgisiz kalacağını canlıları hiç gondermezdim canlılara yazık etmiş canlılar için üzüldüm bakamayacaginiz canlıları almayın kardeşim yazık günah benim aldığımda canlılar ölmek üzereydi canlılar bende ortalma 5-6 hafta kadar kaldı ve sağlıkları duzeldi hiç bir sorunu kalmadı kilo almaya başladılar renkleri çok güzel şekilde oturmuştu ve şuan bu arkadaşta renkleri soluk ve bacakları yamulmus şekilde. Diyeceklerim bukadar bu arada 9 k ya canlılar değil canlı yemleri yaşam alanları kalsiyum ve vitaminleri ısıtıcı pedleri kısacasi tüm malzemeleriyle gönderdim ve yol ücreti bana kaldı sonra vereyim kral dedi şuanda bende olan borcu 800 TL dir itimat edip bu şekilde canlı göndermeyin elimden gelen tüm güzellikleri yaptım amma velakin nankör insan oğlu olunca böyle oluyor canlı iadesi yapsam canlılari sakatlamis bu şekilde iade almam imkansız düsürdümü canlıyı bacağını nasıl sakatladı bilemiyorum artık herkese iyi günler dilerim kendini hakli çıkartmaya çalışan kardeşe de selam olsun ☺️
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ve düşüncem şu yöndedir ki kalan borcu ödememek için birşeyler yapma çabasında canlıları alirkende farkındaydım sadece çok istekli olduğu için tamam dedim 800 TL nin peşine düşecek bir insan değilim ama bu şekilde davranışlar yaptığı için gözümde bu tip insanların hiç değeri kalmadı ve bundan 1 ay önce ball pythonu 10 k ya satmaya çalıştı canlılardan anlamadığı çok açık ortada yaşam alanlarının fotoları vardı ama silindi rezalet bir ortamda bakıyor canlıları mite üretmeyi düşünen arkadaşlar bu kardeşe ulaşabilirler çok mükkemmel bir üretim hane kura bilirsiniz bu sayede

Son düzenleme:

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Canlı da mbd gözüküyor stresten öyle yamulmaz o canlı ya da kargo da bir şey oldu hayvan düştü sakatlandı ki sanmıyorum öyle bir durumda canlı da böyle bir deformasyon olacağını , alıcı arkadaşın satıcı arkadaştan güncel fotoğraf istemesi gerekiyor. Kim haklı kim haksız diye bir yorum yapmayacağım ortada gerçek anlamda kanıt delil yok eğer ki canlılar alınmadan hemen önce güncel fotoğrafları özellikle video çekimleri hatta video da satıcı alacak kişinin adını da video da telaffuz ederse o zaman daha sağlıklı bir alış veriş olur ve kanıt niteliğinde olup kimin yalan söylediği ortaya çıkar. Satıcı arkadaş canlılar ulaştıktan 3 gün sonra alıcının yazdığını söylüyor ben burda taraf tutmuyorum eğer ki öyle bir şey varsa alıcı arkadaş kusura bakmasın ama adama sorarlar ilk gün değil neden 3 gün sonra yazıyorsun diye

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Canlı da mbd gözüküyor stresten öyle yamulmaz o canlı ya da kargo da bir şey oldu hayvan düştü sakatlandı ki sanmıyorum öyle bir durumda canlı da böyle bir deformasyon olacağını , alıcı arkadaşın satıcı arkadaştan güncel fotoğraf istemesi gerekiyor. Kim haklı kim haksız diye bir yorum yapmayacağım ortada gerçek anlamda kanıt delil yok eğer ki canlılar alınmadan hemen önce güncel fotoğrafları özellikle video çekimleri hatta video da satıcı alacak kişinin adını da video da telaffuz ederse o zaman daha sağlıklı bir alış veriş olur ve kanıt niteliğinde olup kimin yalan söylediği ortaya çıkar. Satıcı arkadaş canlılar ulaştıktan 3 gün sonra alıcının yazdığını söylüyor ben burda taraf tutmuyorum eğer ki öyle bir şey varsa alıcı arkadaş kusura bakmasın ama adama sorarlar ilk gün değil neden 3 gün sonra yazıyorsun diye
Bende aynı şeyi söylüyorum işte kardeşim 3 gündur sen neredeydin
Ne yaptın canlıları incelemesen cidden şunu derdim gönder kardeşim canlıları paran hesapta kusura bakma yanlışınız oldu affola der susardim ama bu arkadaşın karın ağrısı çok farklı belli

Ekli dosyalar

• IMG_20230506_190732.jpg
    IMG_20230506_190732.jpg
    204.4 KB · Görüntüleme: 165
  • IMG_20230506_190725.jpg
    IMG_20230506_190725.jpg
    164.3 KB · Görüntüleme: 156
  • IMG_20230410_001250.jpg
    IMG_20230410_001250.jpg
    123.6 KB · Görüntüleme: 160
  • IMG_20230410_001146.jpg
    IMG_20230410_001146.jpg
    126.8 KB · Görüntüleme: 151
  • IMG_20230410_001124.jpg
    IMG_20230410_001124.jpg
    110.4 KB · Görüntüleme: 149
  • IMG_20230410_001111.jpg
    IMG_20230410_001111.jpg
    100.1 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_20230401_140343.jpg
    IMG_20230401_140343.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_20230401_140402.jpg
    IMG_20230401_140402.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG_20230401_140044.jpg
    IMG_20230401_140044.jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 135
  • IMG_20230401_135936.jpg
    IMG_20230401_135936.jpg
    77.4 KB · Görüntüleme: 195
Son düzenleme:

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Ne yaptın canlıları incelemesen cidden şunu derdim gönder kardeşim canlıları paran hesapta kusura bakma yanlışınız oldu affola der susardim ama bu arkadaşın karın ağrısı çok farklı belli
Ben yine taraf tutmadığımı belirterekten alıcıda zaten hata var ama sizde de hata var, siz bir satıcı olarak fazla sayıda canlı gönderimi yapıyorsunuz her ihtimale karşı güncel fotoğraf ve video çekmeniz gerekiyor video da tarih saat ya da alıcının adını söylemeniz gerekir. Böyle bir suçlamada videolarınızla kendinizi savunursunuz. Ben fotoğrafları sağlıklı bulmuyorum siz güncel çekseniz de birisi çıkar der ki eski fotoğraf olabilir diye şimdi diyeceksiniz fotoğrafın tarihi var ama teknoloji devri her türlü bir yol bulunuyor insanlar güvenemeyebiliyor

Fotograflar güncel ise canlılar gayet sağlıklı duruyor. Bu arada alıcı arkadaş hayvanlar zayıflıktan ölecek demiş ama alıcının attığı fotoğraflardaki canlılar öyle zayıflıktan ölecek gibi durmuyorlar kuyrukları çok iyi olmasa da iyi durumda hatta satıcı arkadaşın attığı fotoğraflarla canlıları kıyaslama yapınca çok bir fark yok. Diğer 2 mbd canlı hakkında bir şey diyemeyeceğim.

@Yasin say ball piton hakkında yazdıklarınızı şimdi gördüm dediğim gibi fotoğraf kanıt şart. Onun dışında alıcı arkadaşın tecrübesiz olduğu bariz belli oluyor. Ben yine tekrar edeyim bu haklı bu haksız demiyorum tarafsız bir şekilde yorumumu yapıyorum o kadar, bana katılan arkadaşlar da olabilir katılmayan da, leopard gecko besleyen kişiler de bakarsa duruma bazı şeyler daha netleşir

En önemli şeylerden birini söylemeyi unutmuşum. Alıcı arkadaş kargo paketi açılımını video kaydına alması gerekiyor canlıları da ayrıntılı çekmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Ben yine taraf tutmadığımı belirterekten alıcıda zaten hata var ama sizde de hata var, siz bir satıcı olarak fazla sayıda canlı gönderimi yapıyorsunuz her ihtimale karşı güncel fotoğraf ve video çekmeniz gerekiyor video da tarih saat ya da alıcının adını söylemeniz gerekir. Böyle bir suçlamada videolarınızla kendinizi savunursunuz. Ben fotoğrafları sağlıklı bulmuyorum siz güncel çekseniz de birisi çıkar der ki eski fotoğraf olabilir diye şimdi diyeceksiniz fotoğrafın tarihi var ama teknoloji devri her türlü bir yol bulunuyor insanlar güvenemeyebiliyor

Fotograflar güncel ise canlılar gayet sağlıklı duruyor. Bu arada alıcı arkadaş hayvanlar zayıflıktan ölecek demiş ama alıcının attığı fotoğraflardaki canlılar öyle zayıflıktan ölecek gibi durmuyorlar kuyrukları çok iyi olmasa da iyi durumda hatta satıcı arkadaşın attığı fotoğraflarla canlıları kıyaslama yapınca çok bir fark yok. Diğer 2 mbd canlı hakkında bir şey diyemeyeceğim.

@Yasin say ball piton hakkında yazdıklarınızı şimdi gördüm dediğim gibi fotoğraf kanıt şart. Onun dışında alıcı arkadaşın tecrübesiz olduğu bariz belli oluyor. Ben yine tekrar edeyim bu haklı bu haksız demiyorum tarafsız bir şekilde yorumumu yapıyorum o kadar, bana katılan arkadaşlar da olabilir katılmayan da, leopard gecko besleyen kişiler de bakarsa duruma bazı şeyler daha netleşir

En önemli şeylerden birini söylemeyi unutmuşum. Alıcı arkadaş kargo paketi açılımını video kaydına alması gerekiyor canlıları da ayrıntılı çekmesi gerekiyor.
Aynen öyle hocam arasın diye bekledim okadar ama tık yok heralde sorun yok diye aramadım bende 3 gün sonra adam çıkıp yazıyor

Aynen öyle hocam arasın diye bekledim okadar ama tık yok heralde sorun yok diye aramadım bende 3 gün sonra adam çıkıp yazıyor

Ki ilk foto paketli olanlar bu arkadaşa gönderirken çektim

Ki ilk foto paketli olanlar bu arkadaşa gönderirken çektim
En büyük kanıtı kendisine gönderdiğim an ve onun o şekilde alması

BellageckosTR

Yumurta
8 May 2023
15
4
15
LV
0

Adam seni güpegündüz kaziklamis lütfen araştırmadan bilgi edinmeden almayınız
Sorun MBD kalsiyum eksikliginden kaynaklı bir durum tedavisi yoktur ömür boyu boyle kalacaklar ve üretilemezlerde mbd olan canlilar pet kalitesindedir bu ilani surekli goruyordum ve belliydide yazık olmuş aldiginiz fiyatta komik bir fiyat bu canlilar için. geçmis olsun

Cumartesi akşam 6 da paketlemeye başladım ve hepsini 4 er defa inceledim sikintisi olan varmi diye hiç bir sorun yoktu ve bu arkadaşa canlıları gönderdim öğlen 12-13 arasında arkadaşa ulaştı ve hiç bir şekilde bir bilgi vermedi ölü yaşıyor sorunlu vs 3 gün geçmiş canlılar bu arkadaşın elinde ve akşam incelemiş sadece bilseydim bukadar ilgisiz kalacağını canlıları hiç gondermezdim canlılara yazık etmiş canlılar için üzüldüm bakamayacaginiz canlıları almayın kardeşim yazık günah benim aldığımda canlılar ölmek üzereydi canlılar bende ortalma 5-6 hafta kadar kaldı ve sağlıkları duzeldi hiç bir sorunu kalmadı kilo almaya başladılar renkleri çok güzel şekilde oturmuştu ve şuan bu arkadaşta renkleri soluk ve bacakları yamulmus şekilde. Diyeceklerim bukadar bu arada 9 k ya canlılar değil canlı yemleri yaşam alanları kalsiyum ve vitaminleri ısıtıcı pedleri kısacasi tüm malzemeleriyle gönderdim ve yol ücreti bana kaldı sonra vereyim kral dedi şuanda bende olan borcu 800 TL dir itimat edip bu şekilde canlı göndermeyin elimden gelen tüm güzellikleri yaptım amma velakin nankör insan oğlu olunca böyle oluyor canlı iadesi yapsam canlılari sakatlamis bu şekilde iade almam imkansız düsürdümü canlıyı bacağını nasıl sakatladı bilemiyorum artık herkese iyi günler dilerim kendini hakli çıkartmaya çalışan kardeşe de selam olsun ☺️

Ve düşüncem şu yöndedir ki kalan borcu ödememek için birşeyler yapma çabasında canlıları alirkende farkındaydım sadece çok istekli olduğu için tamam dedim 800 TL nin peşine düşecek bir insan değilim ama bu şekilde davranışlar yaptığı için gözümde bu tip insanların hiç değeri kalmadı ve bundan 1 ay önce ball pythonu 10 k ya satmaya çalıştı canlılardan anlamadığı çok açık ortada yaşam alanlarının fotoları vardı ama silindi rezalet bir ortamda bakıyor canlıları mite üretmeyi düşünen arkadaşlar bu kardeşe ulaşabilirler çok mükkemmel bir üretim hane kura bilirsiniz bu sayede
Bu canlilar mbd dostum 1 veya 5 günde olacak bir durum değil zamanla olan bir şey ve bu kadar kisa surede bu kadar ilerleme olmaz

Bu canlilar mbd dostum 1 veya 5 günde olacak bir durum değil zamanla olan bir şey ve bu kadar kisa surede bu kadar ilerleme olmaz

Son düzenleme:

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Sorun MBD kalsiyum eksikliginden kaynaklı bir durum tedavisi yoktur ömür boyu boyle kalacaklar ve üretilemezlerde mbd olan canlilar pet kalitesindedir bu ilani surekli goruyordum ve belliydide yazık olmuş aldiginiz fiyatta komik bir fiyat bu canlilar için. geçmis olsun

Ben kendi gözümün gördüğünü söylüyorum kral canlıların çıkışı sapa sağlam oldu

MvltSncn07

Pupa
10 Tem 2021
59
18
30
LV
0

Sonunda bunu anlayan biri valla sinir oldum ya bana geldikten sonra bacağı böyle olsa zaten bi kızarık olur kanama olur kırılsa. Veteriner gördü diyorum ama inkar ediyor. 3 günde olacak şey değil diyorum ben anlatamıyorum teşekkür ederim.

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Sonunda bunu anlayan biri valla sinir oldum ya bana geldikten sonra bacağı böyle olsa zaten bi kızarık olur kanama olur kırılsa. Veteriner gördü diyorum ama inkar ediyor. 3 günde olacak şey değil diyorum ben anlatamıyorum teşekkür ederim.
Canlılar eline geçtiğinde neden demedin kardeşim ? 3 gün geçmiş üstünden

MvltSncn07

Pupa
10 Tem 2021
59
18
30
LV
0

Bakmayı bilmeyen ilgisiz felan diyorsun ama gelmişsin bu hayvanları bu hallerine rağmen çiftleştirmişsin ve yumurta aldığını söylüyorsun. Bu işle uğraşan adam bu canlının sağlığı yerinde değilken çiftleştirmez ve çiftleştirdiyse bile erkeğin morphu önemsiz hepsi birbiriyle çiftleşebilir diyerek satmaz. O hepsinin birlikte durduğu fotoyu aldığım zaman çektim orda zaten belli oluyor ne durumda oldukları.

Canlılar eline geçtiğinde neden demedin kardeşim ? 3 gün geçmiş üstünden
Ben hayvanları alıp yerleştirdim ve işlerim vardı ona gittim akşam gelince de baktım sen düğüne gideceğini söylediğin için ve ben de sinirli olduğum için bir şey demedim ve ertesi gün de üniversitede sınavlarım vardı yoğundum. Veterinere gösterdim ve kesin emin olduktan sonra söyledim sana. Bunun o 3 gün içerisinde olamayacağını biliyorsun ama itiraz ediyorsun. Ben iade al paramı yolla demedim sadece buradan paylaşıyorum ki ileride başkaları da senden alışveriş yapmasın. Tarantula felan üretecekmiş ben güvenmeyin derim.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Canlıların hepsi mi mbd? . Birde sürekli görüyorum deyip belliydi de diyorsunuz hocam keşke uyarıda bulunsaydınız. Bende ilanı gördüm fakat ilana hiç dikkat bile etmedim

MvltSncn07

Pupa
10 Tem 2021
59
18
30
LV
0

Canlıların hepsi mi mbd? . Birde sürekli görüyorum deyip belliydi de diyorsunuz hocam keşke uyarıda bulunsaydınız. Bende ilanı gördüm fakat ilana hiç dikkat bile etmedim
1 tanesi gayet sağlıklı 2 tanesi orta zayıflıkta diğerleri baya zayıf ve 2 si kesin mbd var size ben şöyle göstereyim benim yetişkin dişiyi yanlarına koyayım bakalım aradaki farka nasıl hayvan beslenir görelim

hangisi benim beslediğim söylemeye gerek yok bence. Üretime hazır ve çiftleştirilmiş dişi diyerek sattı bana!

Ekli dosyalar

• 953EE2BD-0E01-4B12-A6BB-B4E8300C2FB6.jpeg
    953EE2BD-0E01-4B12-A6BB-B4E8300C2FB6.jpeg
    224.2 KB · Görüntüleme: 186

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Bu duruma gülüyorum sadece canlıların hepsi sağlıklı bir şekilde gitti ve bu arkadaş o gün gece anca bakabildim dedi söylediklerim çelişiyor mevlüt kardeşş

Söylediklerin*

BellageckosTR

Yumurta
8 May 2023
15
4
15
LV
0

1 tanesi gayet sağlıklı 2 tanesi orta zayıflıkta diğerleri baya zayıf ve 2 si kesin mbd var size ben şöyle göstereyim benim yetişkin dişiyi yanlarına koyayım bakalım aradaki farka nasıl hayvan beslenir görelim
Koyma yanyana falan duzgun bakilmamis kendi saglikli canlilarin ile bir araya getirme iadeninal itelemis sana paylas her yerde MDB 3 GÜNDE OLACAK VE İLERLEYECEK BİR DURUM DEĞİLDİR

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

2 tanesinde mbd var evet ,mbd kısa sürede olabilecek bir şey değil zaten, benim kafam şurada karışıyor satıcının attığı görsellere bakıyorum bide sizin attıklarınıza sizdeki mbd olmuş canlının ayakları ters dönmüş resmen ama satıcı arkadaşın attığı görsellerde ki canlıların hiç birinde öyle bir durum yok . Canlılar zayıf ama öyle aşırı bir zayıflıkları yok iyi durumda diyebilirim zaten satıcı arkadaş size zayıf olduklarını söylemiş. Siz keşke almadan önce video isteseydiniz aldıktan sonra kargo açılımını da video kaydına alsaydınız mağdur olmazdınız bir diğer hatanız canlılar geldikten 3 gün sonra satıcıya geri dönüş yapmanız.

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Kral bu arkadaşta ki eski canlısı olduğunu nereden biliyor ve belliydi diyor nereden belliydi onuda belirtsen keşke 2 si birleşmiş haklı cikmaya çalışıyor 1.5 aydır felan ilanda ve fiyatını 12 k dedim satılırsa satılsın satilmazsa satilmasin gibisinden ki talep çoktu ama maddi güçleri yetmedi alamadılar bu uzun zamandır ilanda olmasından mı belliydi 😂 ki biz bu arkadaşla ilanı attım 2. Gününden yazdı ve fiyat anlaşmazlığı oldu baya bı indirdim fiyatı sonra yeniden yükselttim canlıların bana geldiğinde ne durumda olduğunu da anlattım aşırı zayıf bir şekilde geldi bana ve ben gayet çeşitli ve bol miktarda besledim ve formlarina yavaş yavaş başladılar ve şudurki zayıf oldugunuda bilerek aldı ama demem şuki bu canlılar benden çıkarken gayet sağlıklı çıktılar

MvltSncn07

Pupa
10 Tem 2021
59
18
30
LV
0

Bu duruma gülüyorum sadece canlıların hepsi sağlıklı bir şekilde gitti ve bu arkadaş o gün gece anca bakabildim dedi söylediklerim çelişiyor mevlüt kardeşş

Söylediklerin*
Hala daha sağlıklı yolladım diyon ya ne diyim daha. Ben sana hakkımı helal etmiyorum. Böyle satış yapmaya devam et reis.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Yani ben yazılanlar üzerinden fikrimi söyleyeyim.. wp konuşmaları ve özel konuşmalara girmeyeceğim..

Satıcıdan başlayalım.. her ne olursa olsun bir canlı satıyorsan alıcı istesin veya istemesin sen her halukarda paketleme yaparken tek tek canlıları videoya alıp arkadaşa göndermen gerekiyordu.. denildiği gibi 3-5 gün aç kalmaktan bu hale gelmez veya mbd başlangıcı için çok kısa süreler 1 hafta 10 gün.. bu durumda sizinde sorumsuzluğunuz var.. sağlıklı canlılar var ise videoya çekip kaydetmeniz ve bu gibi durumda ıspat sunmanız gerekiyordu..

Alıcıya gelince.. sizde bu duruma dahilsiniz kendi adıma konuşayım ben bir canlı alıyorsam ki 3 senedir hobideyim ilk önce canlının güncel fotosunu isterim daha sonra paketleme ensasında tarih verilerek video kaydı sonra paşa paşa parayı gönderir canlıları teslim alırım.. olduki video ve resimlerden farklı canlılar geldi o zaman hakkınızı arayabilirsiniz.. kendim canlı satıyorsam ki forumda çok kişiye canlı göndermişimdir onlar istemeden ben zaten canlıyı elime alır paketleme esnasında videoya çekerim.. ikinci bir konu ise referans alındımı satıcı için referansı olmayan birine ben şahsen 9000 lira göndermezdim..

İki tarafta kendine göre haklı bence alışveriş konusunda ama eğer denildiği gibi ise öbd li canlı göndermek biraz saçma kimse mağdur olmadan orta yol bulunmalı gerekirse iade olmalı..

...

Yumurta
2 Eyl 2021
14
1
15
LV
0

Hala daha sağlıklı yolladım diyon ya ne diyim daha. Ben sana hakkımı helal etmiyorum. Böyle satış yapmaya devam et reis.
Bende sana hakkımı helal etmiyorum beni dolandırıcı kılığına düşürdüğün için daha sen bildiğini oku bu canlılar taş gibi burdan çıktı yolda oldu sende oldu bilemem . Diyeceklerim bukadar

Users who are viewing this thread

Üst Alt