Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ağaç Türü Stromatopelma Calceatum

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

2022-03-29 20.59.02.png

Bilimsel adı : Stromatopelma calceatum .

Alt familya : Aviculariinae.

Eşanlamlı
: Stromatopelma brakipoda.

Yaygın isimler : Featherleg babun.

Ayrıca şöyle bilinir : Tüy bacaklı babun.

Alt türler : Stromatopelma calceatum griseipes.

Dünya örümcek kataloğu alt türleri

* Stromatopelma calceatum griseipes'ten farklı olarak, Stromatopelma calceatum'un femurası ventral tarafta koyu renklidir. Koksa ve trokanterin ventral yüzündeki koyu renkler her iki türde de aynıdır.

Tip : Ağaçta yaşayan tarantula.

Kategori : Eski dünya tarantulası. Bu örümcekler acemi hobiler için daha az uygundur.

Ateş kılları : Hayır.

Zehir : Güçlü olabilir. Isırığın yerine ve uygulanan zehir miktarına bağlı olarak, bu çok acı verici bir deneyim olabilir. Isırık raporları, Stromatopelma calceatum'un nörotoksik zehirinin önemli ölçüde güçlü olduğunu göstermektedir. Büyük olasılıkla, zehrin gücü henüz resmi olarak yayınlanmadı.

Yaşadığı yerler : Stromatopelma calceatum Batı Afrika'da Gine , Sierra Leone , Liberya , Fildişi Sahili , Burkina Faso , Gana , Togo , Benin , Nijerya'dan Kamerun'a kadar çok yaygındır.

Gövde uzunluğu : 6-7cm.

Kanat açıklığı : 14-16cm. Dişiler erkeklerden daha büyük büyür, bu da tibial kancalara sahip değildir.

Büyüme hızı : Hızlı.

Yaşam beklentisi : 12 ila 15 yıla kadar. Erkekler 3 ila 4 yaşlarında ölürler.

Davranış : Çok defansif. Örümcek bir kaçış yolu olmadığı için ısırır. Daha genç örümceklerin daha yüksek bir yer aramak yerine yuva yapma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, Stromatopelma calceatum güzel ağlar yapmasıyla bilinir. Ancak, düzgün bir şekilde barındırılırsa, geceleri olmadığı sürece çok sık görünmeyecektir.

Çevresel faktörler :​

Sıcaklık : 23-27°C (gündüz), 20-22°C (gece).

Nem : %70-80. Yılda 4 ardışık ay boyunca bu, %65-70'e düşebilir.

Teraryum :​

Yetişkin: UxGxY: 20x20x45. dk. Yükseklikte 3x kanat açıklığı .

Yetişkinden daha kiçük: 3x kanat açıklığı yüksekliği.

* Örümcek için içi boş bir ağaç gövdesi veya mantar parçası sağlayın. Hafif nemli alt tabaka ile yarıya kadar doldurun.

* Teraryumun alt kısmında yabani bitki örtüsü tavsiye edilir.

Substrat :​

Yetişkin: 0,5x kanat açıklığı

Yetişkinden küçük: Min. 0,5x kanat açıklığı.

* Örümcek nemli bölgelerde yaşar. Yüksek nem seviyesine sahip teraryumların akarlara karşı ekstra hassas olduğunu unutmayın . Bu yüzden önleminizi alın.

Son düzenleme:
Benzer konular Forum Tarih
Yushlen İlanlar Arşivi 1 656

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Stromatopelma calceatum griseipes alt türü ile hangi alt türü karşılaştırdınız ikincide sadece türü yazmışsınız da

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Bilemiyorum, başka alt türü yok maalesef. Birde Griseipes'e bakın.
evet o alt türü olarak gözüküyor birde s.calceatum calceatum alt türü var sanırım alt tür en az iki tane olurlar zaten bu nedenle merak ettim ben de

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Evet alt türü iki tane var. Bu arada bana istediğin soruları sorabilirsin.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Ekli dosyayı görüntüle 12386
Bilimsel adı : Stromatopelma calceatum .

Alt familya : Aviculariinae.

Eşanlamlı : Stromatopelma brakipoda.

Yaygın isimler :Featherleg babun.

Ayrıca şöyle bilinir : Tüy bacaklı babun.

Alt türler : Stromatopelma calceatum griseipes.

Dünya örümcek kataloğu alt türleri

* Stromatopelma calceatum griseipes'ten farklı olarak, Stromatopelma calceatum'un femurası ventral tarafta koyu renklidir. Koksa ve trokanterin ventral yüzündeki koyu renkler her iki türde de aynıdır.

Tip : Ağaçta yaşayan tarantula.

Kategori : Eski dünya tarantulası. Bu örümcekler acemi hobiler için daha az uygundur.

Ateş kılları : Hayır.

Zehir : Güçlü olabilir. Isırığın yerine ve uygulanan zehir miktarına bağlı olarak, bu çok acı verici bir deneyim olabilir. Isırık raporları, Stromatopelma calceatum'un nörotoksik zehirinin önemli ölçüde güçlü olduğunu göstermektedir. Büyük olasılıkla, zehrin gücü henüz resmi olarak yayınlanmadı.

Yaşadığı yerler : Stromatopelma calceatum Batı Afrika'da Gine , Sierra Leone , Liberya , Fildişi Sahili , Burkina Faso , Gana , Togo , Benin , Nijerya'dan Kamerun'a kadar çok yaygındır .

Gövde uzunluğu : 6-7cm.

Kanat açıklığı : 14-16cm. Dişiler erkeklerden daha büyük büyür, bu da tibial kancalara sahip değildir.

Büyüme hızı : Hızlı.

Yaşam beklentisi : 12 ila 15 yıla kadar. Erkekler 3 ila 4 yaşlarında ölürler.

Davranış : Çok defansif. Örümcek bir kaçış yolu olmadığı için ısırır. Daha genç örümceklerin daha yüksek bir yer aramak yerine yuva yapma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, Stromatopelma calceatum güzel ağlar yapmasıyla bilinir. Ancak, düzgün bir şekilde barındırılırsa, geceleri olmadığı sürece çok sık görünmeyecektir.

Çevresel faktörler :​

Sıcaklık : 23-27°C (gündüz), 20-22°C (gece).

Nem : %70-80. Yılda 4 ardışık ay boyunca bu, %65-70'e düşebilir.

Teraryum :​

Yetişkin: UxGxY: 20x20x45. dk. Yükseklikte 3x kanat açıklığı .

Yetişkinden daha kiçük: 3x kanat açıklığı yüksekliği.

* Örümcek için içi boş bir ağaç gövdesi veya mantar parçası sağlayın. Hafif nemli alt tabaka ile yarıya kadar doldurun.

* Teraryumun alt kısmında yabani bitki örtüsü tavsiye edilir.

Substrat :​

Yetişkin: 0,5x kanat açıklığı

Yetişkinden küçük: Min. 0,5x kanat açıklığı.

* Örümcek nemli bölgelerde yaşar. Yüksek nem seviyesine sahip teraryumların akarlara karşı ekstra hassas olduğunu unutmayın . Bu yüzden önleminizi alın.

Stromatopelma nasil Aviculariinae altfamilyasından oluyor? Afrika türü değil mi? Tarantulapedia'da da Stromatopelminae altfamilyasından gösteriliyor Heteroscodra ile beraber

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Stromatopelma nasil Aviculariinae altfamilyasından oluyor? Afrika türü değil mi? Tarantulapedia'da da Stromatopelminae altfamilyasından gösteriliyor Heteroscodra ile beraber
eskiden öyleydi artık değiller

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Zookeys teki makale 2017 nin yenisini araştırmak lazım arachno daki konuların tarihine bakmadım bak :D

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

bilimsel olarak kabul görülen şey zookeys deki gibi makalelerdir o araştırmaya göre aviculariinae alt familasından senin başka kaynaklarda halen stromatopelminae olarak geçiyor dediğin hangi makaleler?

Users who are viewing this thread

Üst Alt