Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

TARANTULA ACİL YARDIM

peder

Yumurta
11 Eyl 2022
11
0
5
LV
0

Murinusum L8 den L9 a geçerken kabuk değişimine girdi bitti ve şuan sağ iki ön kolu yok ne yapmalıyım sebebi nedir ?

Benzer konular

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Zaman zaman oluyor. Bazen kabuk atarken bazen beslenirken. Benim cc'de olmuştu. İki kabuk sonra yeni bacağı geri geldi. Şu anda da rosea da bir bacak yok. Sanırım yem yerken oldu. Kabuk atarken sorun yoktu. Ben birşey yapmadım. Zaten kendiliğinden kabuk değişimi ile yeni bacağı geliyor. Daha bilgili arkadaşlar belki bilimsel bir açıklama yazarlar. Sadece sakin olun bence.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

yuvasinin resmini atar misin muhtemelen nem fazlaydi sebepsiz yere olmaz

13 May 2022
63
11
30
LV
0

yuvasinin resmini atar misin muhtemelen nem fazlaydi sebepsiz yere olmaz
benimde canlımın bacağı atarken sıkışmıştı da ben sıcaklık fazla olduğu için erken kurudu o da dönerken kopardı diye yorum yapmıştım nemi de kabuk atacağı için fazla yapmıştım nem nasıl etkiliyor ki

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

tarantulalarin kabukta neme ihtiyac duymasinin sebebi kabuk atarken salgiladiklari sivi, eger hayvan susuz kalmissa kabukta bu da sorun yaratir ama pterinochiluslarin ihtiyac duydugu nem bir chilobrachysten daha farklidir, kurak bolgelerde collerde yasayan canlilar icin yuksek nem her kosulda daha risklidir pterinochiluslar ve diger babunlar dogada kurak nemsiz yuksek sicaklikli yerlerde yasiyorlar, (burada nemden kastim torftaki islaklik tabiki havadaki nemin tarantulalara hicbi etkisi yok)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Zaman zaman oluyor. Bazen kabuk atarken bazen beslenirken. Benim cc'de olmuştu. İki kabuk sonra yeni bacağı geri geldi. Şu anda da rosea da bir bacak yok. Sanırım yem yerken oldu. Kabuk atarken sorun yoktu. Ben birşey yapmadım. Zaten kendiliğinden kabuk değişimi ile yeni bacağı geliyor. Daha bilgili arkadaşlar belki bilimsel bir açıklama yazarlar. Sadece sakin olun bence.
verdiğiniz yemlerin boyu çok mu büyük normalde yem yerken uzul kopması pek yaşanan bir durum değil yem çok büyükse vs canlı bırakır genelde kendisi zaten

Users who are viewing this thread

Üst Alt