Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula arıyorum istanbuldayım

tolgakurt

Pupa
Yasaklanmış Üye
1 Eki 2022
61
6
30
LV
0

Merhaba daha önce bakmadım ama şuan bakmayı düşünüyorum gerekli masrafları yapabilecek ve aklı başında birisiyim daha önce bir çok hayvan baktım kuş kedi karınca gibi başlangıç türü olarak önerebileceğiniz bir tarantula arayışındayım yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Herkes gibi size albopilosusu önereceğim çok uysaldır(tarantulalarında kişiliği değişebiliyor bunuda göz önünde bulundurun) lasidora parahybana da önerebilirim ama LP da bombalama tüyleride var onun dışında uysal.

markovka

Pupa
28 Ara 2022
76
18
30
LV
0

Herkes gibi size albopilosusu önereceğim çok uysaldır(tarantulalarında kişiliği değişebiliyor bunuda göz önünde bulundurun) lasidora parahybana da önerebilirim ama LP da bombalama tüyleride var onun dışında uysal.
albodara var zaten. Ben hem albo hem lp besliyorum. size ikisi arasındaki farklı bir besleyici olarak açıkliyim.
Alboya degisik fantaziler uygularsın çok hareket etmez çok zorda kalırsa bombalama yapar.
Lp ise en ufak ittirmenizde bile harekete geçer hızlı hareket eder (elbette bir murinus kadar degil)
Yemleme mevzusunu gelicek olursak lp ben suana kadar attıgım her yeme atladı tam bitirmese bile yapışır yeme.
Albo ise aç oldugu zaman yer toksa yanına bile yaklaşmaz hatta kaçar.
Lp tarantulamın tok oldugu halde test için attıgım morio kurdunu zehrini bırakıp öldürüp bir köşeye attıgına tanık oldum.

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Bağzı kaynaklarda olduğu, bağzı kaynaklarda ise olmadığı yazıyor hangisi daha güvenilir bilemem ama ben albo beslerken hiç bombalama yapmamıştı. Bu yüzden bombalama yapmadığı düşüncesini savunuyorum.
ee alboda da var bombalama tüyleri
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

albodara var zaten. Ben hem albo hem lp besliyorum. size ikisi arasındaki farklı bir besleyici olarak açıkliyim.
Alboya degisik fantaziler uygularsın çok hareket etmez çok zorda kalırsa bombalama yapar.
Lp ise en ufak ittirmenizde bile harekete geçer hızlı hareket eder (elbette bir murinus kadar degil)
Yemleme mevzusunu gelicek olursak lp ben suana kadar attıgım her yeme atladı tam bitirmese bile yapışır yeme.
Albo ise aç oldugu zaman yer toksa yanına bile yaklaşmaz hatta kaçar.
Lp tarantulamın tok oldugu halde test için attıgım morio kurdunu zehrini bırakıp öldürüp bir köşeye attıgına tanık oldum.
Alboyu hiç bombalama yaparken gördün mü? Ben internette bile görmedim videosu varsa görmeyi çok isterim. Bana neden lp ve alboyu karşılaştırdığınada anlam verebilmiş değilim. LP de önerilen türler arasında yerine alan bir türdür.

markovka

Pupa
28 Ara 2022
76
18
30
LV
0

Bağzı kaynaklarda olduğu, bağzı kaynaklarda ise olmadığı yazıyor hangisi daha güvenilir bilemem ama ben albo beslerken hiç bombalama yapmamıştı. Bu yüzden bombalama yapmadığı düşüncesini savunuyorum.

Alboyu hiç bombalama yaparken gördün mü? Ben internette bile görmedim videosu varsa görmeyi çok isterim. Bana neden lp ve alboyu karşılaştırdığınada anlam verebilmiş değilim. LP de önerilen türler arasında yerine alan bir türdür.
siz hem alboyu hemde lp yi önerdiginiz için bende elimden geldıgınde deneyımlerımı anlattım.

ayrıca the dark den yt kanalındaki bir besleme videosunda albonun bombalama yaptıgını gorebılırsınız.

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

siz hem alboyu hemde lp yi önerdiginiz için bende elimden geldıgınde deneyımlerımı anlattım.

ayrıca the dark den yt kanalındaki bir besleme videosunda albonun bombalama yaptıgını gorebılırsınız.
Albo nun bombalama yaptığına hiç şait oldunuz mu yoksa sadece o videoda mı gördünüz? Çünkü bende 2 albo besledim hiç denk gelmedim.

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Benim fikrim zaten tek tür zamanla yetmeyecek piyasada varken LP bilmiyorum ama albo var en azından ikisini de alın :) Ben olsam sadece ikisinden biri olacaksa LP tercih ederim.Bende iki tane var L8-9 oldular tatmin ediyor. Yetişkin olduklarında da boyut olarak ciddi seviyede irileşiyorlar bilginiz olsun.

Users who are viewing this thread

Üst Alt