Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulalarda diş kırılması

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Öncelikle merhaba tarantulalarda genel olarak l3'ten önce un kurdu dışında böcek türlerini (dubia,tartara,lobster vb..) verirseniz l3 tari yemin kabuğunu kıramaz ve dişi kırılır diye bir bilgi vardı yabancı kaynaklardan'da araştırmıştım ve bu forumda'da bilgili kişilere danıştığımda'da l3 tari hamam böceklerinin kabuğunu kıramaz denmişti. Ve son 2 haftadır l2 dominican purple tarime tartara veriyorum hiç bir sorun çıkmadı yani demek istediğim şu; sizce bu bir tesadüf mü ? Bu olay türden türe değişiyor mu yoksa aslında bu sahte bir bilgi mi ?

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Tartara bir nebze diğerlerine göre daha yumuşak yapıya sahip kabuğunu kırması daha kolay olacaktır. Şahsen başıma böyle bir şey gelmedi ben hamam böceği ile besleyeceğim zaman slinglerde genelde yeni kabuk atmış yemleri tercih ederim. Diğer türlü dişler ne kadar sağlam olsa da yem ters ani bi hareket yapar olur mu olur. Riske girmeye gerek yok 😃

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

slingin kabuğunu delmekte zolanacağı şey dubia diğerlerini rahatça deliyor onda da uygun boysa verirseniz ya bırakır ya da deliceği yeri bulur sorun olmaz canlı için çok büyük yem verirseniz ve boğuşurlarsa o zaman diş için riskli oluyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt