Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulam Hakkında

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama ben koyu ve sade renkleri seviyorum tarantulalarda.. mesala Grammostola Pulchripes koyu gri vücut üzerine bacaklarda altın sarısı desenler.. mesala Nhandu Tripepii kahverenginin kızıla kaçan tonu.. mesala Acanthoscurria Geniculata siyah vucüt bacaklarda beyaz desenler.. yani bakınca tarantula ben buradayım diyor ve bu türleri sezon açılında tr de bulmak mümkün üretimi var olmasa bile en kötü ithalatla gelir :)
Acaba bununla ilgili resim paylaşabilir misiniz rica etsem. Resimde ki gibi mi?

Petshop'lara Gecko konusunda arkadaşlara sorduracağım.
Gecko = Bakımı zor ve dikkat isteyen sevecen bir ev arkadaşı
Tarantuıla = Bakımı biraz daha kolay, Kral bir ev arkadaşı

Bunlar benim yorumum tabii ki farklı düşünce olabilir saygı duyarım. Sanırım Gecko yada kertenkele tarzında bir ev arkadaşı alabilirim. Alsam yada bulsam bile Tarantula olayına girmek istiyorum, ve gireceğim. Zaman konusunda ise bekleyin diyorsunuz. Forum takip etmeye ve yazmaya devam :D

Ekli dosyalar

• G-Pulchripes-01[1].jpg
    G-Pulchripes-01[1].jpg
    143.1 KB · Görüntüleme: 133

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

gecko bakımına neye göre zor dedin anmaladım evet resimdeki gp çok yavaş büyüyen ama güzel bir türdür fiyatı da oldukça ucuzdur l7 100 tl ye almıştım.
zaman konusunda beklemek sana kalmış garantili bir satıcıdan bulabilirsen ki havalar soğuduğu için kimse garani vermek istemeyecektir alabilirsin garant öldüyse parasının iadesidir garantisiz alırsan o senin tercihin senin paran olduğu için sadece tavsiye ondan sonra canlım kargodan geldi ölü gibi deme ama daha yakın zamanda bşr arkadaşın kargodan yeni gelen inceisi öldü.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@ally05 hocam, Gecko neye göre zor dedim sorusuna cevap vereyim. Tarantula ile karşılaştırarak. Tarantula'nın ortamında daha az dikkat edilecek konu var. Mesela alttan ısıtmaya gerek yok. Gecko yaşam alanı için,
* Alttan ısıtıcı tank (doğru adı nedir bilemiyorum), sindirim için alttan ısıtma gerekli imiş. Belli bir ısının üstünde olursa sıkıntı altında olursa da sıkıntı olacağını okudum
* Hergün düzenli ortamının temizlenmesi, her gün düzenli beslenme vb. gibi konuların önemli olduğunu okudum. Bunları baz alarak Tarantula yaşam alanına göre daha zor gibi düşünüyorum uygun ortamı sağlamanın.

Garantili gönderim yapan bulmak gerek gerçekten. Canlı aldığım birşeyi de ölü aldım diyecek kadar da (özür dilerim) şerefsiz değilim. Sonuçta bu dolandırıcılık oluyor. @Erastes arkadaşımız bekle iyi olur dediği için demiştim. Zaten bugün tamam desem garantili gönderecek, hemde dürüst bir satıcı bulmak gerek. Birde hangi elinde türlerin olduğu önemli tabii ki.

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

geckonun türüne göre değişir ben her gün beslemiyorum gerek yok ısıtıcı ped lg ve cave gecko vb türler için gerekli ağaç türü geckolar için odanın çok sıcak olmaması lazım zaten tarantula her türlü daha kolay ama gecko diğer sürüngenlere kıyasla en kolayı ve ikisi tamamen farklı biri eklem biri sürüngen her canlıyı kendi içinde kıyaslamak daha doğru olur ki bakımı lg den çok daha zor olan tarantula türleri de var.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@ally05 Hocam, yazdıklarını okudum, akşam sakin bir kafa ile hangi gecko türü nasıl bir ortam sever bakıp, araştırıp bilgi edinmeye çalışırım. Evin salonu, kışın çok soğuk değil, kısa kollu ile bile oturulabilir (kişiye göre değişir)
Gecko'ya göre bakımı zor olan Tarantula'lar da olabilir. Tarantula olayında bir terslik olmaz ise kararım kesin yani bir tane tarantula edinmek istiyorum. Onunla birlikte birde Gecko, Bukalemun, Sakallı Ejder gibi bir ev arkadaşıda düşünmeye başladım. Açıkcası her yeni bir bilgi yeni bir soru, yeni bir ufuk ve yeni bir ev arkadaşı gibi oluyor bende. Mesela, sizler düşüncelerinizi paylaşırken bende Gecko'yu öğrendim. Gecko'ya bakarken Sakallı Ejder de kafama soru olarak girdi. Aslında bu canlıları bildiğimi (görünüş olarak), anladım. Sadece okudukça aslında bilmediğimi öğrendim :D

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

@ally05 Hocam, yazdıklarını okudum, akşam sakin bir kafa ile hangi gecko türü nasıl bir ortam sever bakıp, araştırıp bilgi edinmeye çalışırım. Evin salonu, kışın çok soğuk değil, kısa kollu ile bile oturulabilir (kişiye göre değişir)
Gecko'ya göre bakımı zor olan Tarantula'lar da olabilir. Tarantula olayında bir terslik olmaz ise kararım kesin yani bir tane tarantula edinmek istiyorum. Onunla birlikte birde Gecko, Bukalemun, Sakallı Ejder gibi bir ev arkadaşıda düşünmeye başladım. Açıkcası her yeni bir bilgi yeni bir soru, yeni bir ufuk ve yeni bir ev arkadaşı gibi oluyor bende. Mesela, sizler düşüncelerinizi paylaşırken bende Gecko'yu öğrendim. Gecko'ya bakarken Sakallı Ejder de kafama soru olarak girdi. Aslında bu canlıları bildiğimi (görünüş olarak), anladım. Sadece okudukça aslında bilmediğimi öğrendim :D
Sakallı ejdere bulaşma hiç beslenme ve malzeme konusunda bütçe olarak çok zorlar seni.. geckomu ve tarantulamı dersen ben şahsen gecko derim çünkü sürekli ilgilenebilirsin sıkmaz yani vakit geçirmek için iyi çünkü tarantula yeri geliyor 15-20 gün yemiyor kabuk sürecinde bazen 2-3 ay perhize girebiliyorlar ve pek aktif sayılmazlar zamanının çoğunuda haraketsiz şekilde kıyıda köşe saatlerce durarak geçirirler..

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@Erastes
Hocam o zaman ikisi gibi görünüyor şu anda, içimde Tarantula kalmasın istiyorum. Sakin bir türü slig L2 gibi almak onun büyüme evresini yaşamak görmek bile beni mutlu edecektir. Ele alma olayını çok dert etmiyorum. Ayda bir kere ele alsam bile yeter. Tabii ki alabilirsem :D
Sakallı Ejder konusunda uyarınız yeterli benim için. O zaman Eksi diyorum :D
Gecko türlerini araştırmam lazım biraz. Hangi türleri bulabilirim. Bu türlerin hangisi nasıl bir ortamda besleyebilirim gibi.
Tüm Gecko türleri için alttan ısıtmaya gerek var mı? Böyle birşey gerekiyor diye yazıyor okuduğum bazı kaynaklarda

Ekli dosyalar

• surungen-isitici-film.jpg
    surungen-isitici-film.jpg
    13.3 KB · Görüntüleme: 135

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

Bence sen önce bir karar ver onu da alıcam buna da alıcam diyenleri gördük sakallı ejder maliyetli olur crested gecko alırsan ısıtıcı pede gerek yok gecko bir tür değil sınıf olduğu için her geckounun gereksinimleri farklı benzerler yok demiyorum. Bence önce onu detaylıca bir araştır gecko diyince lg olmak zorunda değil illa. Bukalemun demişsin kim kaybetmiş ki sen bulacaksın fiyatlar 1-1,5 k canlının kendisi zaten 7 yıl yaşıyor ve gereksinimleri fazla lg ve cg ye göre. bence sen önce ilk kararın olan tarantuladan başlayarak türü seç artık onu mu alsam bunumu alsam olayı çok uzun sürmesin ben bunu istiyorum de ona göre ilan bakarsın.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@ally05
Hocam biraz sözlerin sert olmuş bana göre. Yada ben öyle hissettim. Zaten başından beri diyorum araştırma noktasındayım diye. Ve soruyorum elimden geldiğince. Sakallı Ejder konusunda Erastes arkadaşımız yazmış bende ona hak verdim ve eksi demiştim. Ve Gecko içinde araştırmam gerek diye belirtmiştim. En baştan şunu da söylemiştim. Bir ev arkadaşına gerekli ortamı sağlayamayacağıma inanırsam ne kadar istesem de almam diye belirttim. Bilgilerimin eksik olduğunun farkındayım ve okuyorum, araştırıyorum öğrenmeye çalışıyorum. Aksi olsa idi zaten bu kadar soru sormaz araştırmaz gidip alırdım bir şekilde bir yerlerden. Bukalemun içinde zaten gönlüm ister ama pahalı diye de en başta belirtmiştim diye hatırlıyorum. Tarantula alacağım bir terslik olmaz ise L2 düşünüyorum. Sadece türe karar veremedim. Ağaç yada tünel tarzı yuva yapan bir Tarantula da istemiyorum. Ben bunu istiyorum demem için kafamda ki bilgilerin oturması lazım. İlanlara da bakılması sonra ki iş benim için. Ayrıca forumda birileri alırım ederim diye yazmış da olabilir. Ancak genelleme de uygun olmamış. Sonuçta ben eve ne alırsam alayım hayvan diye değil ev arkadaşı olarak bakıyorum. Buda aslında bu konuda ki hassasiyetim. Neyse gene de teşekkür ederim düşünceleriniz için. Zaman ayırdığınız yazdığınız için. Saygılar

Osman0606

Yumurta
28 Eyl 2021
10
0
5
LV
0

Lasiodora Parahybana mevcut 6 adet l2 l3 ilgilenirsenizyardımcı olabılırım. Teraryum, kısa sure ıdare edıcek kadar un kurdu ve fırınlanmış torfuyla verılecekler. Adet veya toplu olarak verebilirim. Yer Ankara. Kargo yaparım gerekli koşulları sağlayıp ama genede garanti vermem. Canlılar gayet sağlıklı resim yollayabılırım isterseniz.

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

Lasiodora Parahybana mevcut 6 adet l2 l3 ilgilenirsenizyardımcı olabılırım. Teraryum, kısa sure ıdare edıcek kadar un kurdu ve fırınlanmış torfuyla verılecekler. Adet veya toplu olarak verebilirim. Yer Ankara. Kargo yaparım gerekli koşulları sağlayıp ama genede garanti vermem. Canlılar gayet sağlıklı resim yollayabılırım isterseniz.
fiyatı nedir

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@Osman0606
Hocam, akşam sakin kafa ile bu türü bir okuyayım. Birde Ankara'dan nasıl aldırabilirim onu bir konuşayım arkadaşlar ile. Ona göre mesaj atarım akşam üstü olur mu? Saygılarla

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Hayırlı olsun Hocam sizin için. Nasip kısmet bu işler. Ben akşam eve gelip düşününceye kadar satılmış. Sizin adınıza sevindim :)
Saygılarla

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@illumiNatig
Hocam geç cevap için özür dilerim. Bir kaç gündür eve geç geliyorum. İşler biraz yoğun ve sıkıntılı. Hiç foruma bile giremedim teşekkür ederim. Hala eksik olduğum çok konu var. Size özelden yazacağım kafamdakileri sormak için.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Resimde ki tür sanırım "Brachypelma Smith" imiş yaşını bilemiyorum. Arkadaş'ta emin değil. Fiyat sordum. Ona da birşey diyemedi. Böyle bir arkadaşı eve almak isterim. Sizce fiyatı ne olmalı? Ne onun hakkı geçsin nede benim hakkım. Forumda konuda gerçekten uzman arkadaşlar var. Düşüncelerini paylaşırlar ise sevinirim. Saygılar

Ekli dosyalar

• Tarantula 01.jpg
    Tarantula 01.jpg
    127.5 KB · Görüntüleme: 130
  • Tarantula 02.jpg
    Tarantula 02.jpg
    177.6 KB · Görüntüleme: 124
  • Tarantula 03.jpg
    Tarantula 03.jpg
    28.4 KB · Görüntüleme: 124
  • Tarantula 04.jpg
    Tarantula 04.jpg
    120.5 KB · Görüntüleme: 126

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Bu türün nesli tükenmekte olduğu için çoğu ülkede ihracatı ve ithalatı yasaklandı.. fiyat konusuna bişey diyemem nadir bir tür olduğu için fiyatı şudur budur diyemeyiz.. üretim felan düşünmüyorsan alınabilir çünkü ileride eş bulmakta zorlanabilirsin.. son olarak Brachypelma ailesi biraz nazlı bir tür büyüme hızları yem kabul etme sıklıkları felan yavaştır bir süre sonra "tarantulam 1 aydır yem yemiyor" gibi sorunlar sayesinde ileride sıkılmana neden olabilir..

Users who are viewing this thread

Üst Alt