Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Tarantulamı Death Curlden nasıl kurtarabilirim?

SomeBody

Media
Kıdemli Editör
26 Nis 2023
77
64
50
Ödüller
1
LV
1

Death Curl İlk Yardımı Nasıl Yapılır

• "Death Curl ( ölüm kıvrımı )" nın bir çok sebebi vardır örnek vermek gerekir ise kargodan geldiğinde mi böyleydi,yemsizlikten mi böyle oldu veya susuzluktan mı böyle oldu? bilmeniz gerekmiyor fakat bilginiz olsun diye yazmak istedim hadi hemen ilk yardıma geçelim

Death Curl Nasıl Belli Olur?
• tarantulanız death curle yakalandı ise tarantulanız bacaklarını kendisinin altına kıvırık bir şekilde koymuş olacaktır hafif dürtünce zaten anlayabilirsiniz bir sorun olduğunu,
download.jpg
images.jpg

Death Curl ( Ölüm Kıvrımı ) İlk Yardımı Nedir?
• Death Curl e yakalanmış bir tarantulayı hemen yoğun bakım ünitesine almalısınız boş bir teraryum alın ve içine var ise gazlı bez koyun yok ise peçete koyun fakat peçetenin hızlı bakteri ürettiğine dikkat edin. tarantulanızı boş teraryuma geçirdikten sonra tarantulanızı ters çevirin ve ağız kısmına az miktarda tarantulayı boğmayacak şekilde su damlatın ve tarantulanızın tepkisini bekleyin tarantulanız suyu dişleriyle tutacaktır ve içmeye çalışacaktır tarantulanızın ortamı 27 ila 29 derece arasında olmasını öneririm sıcaklığı sabit tuttuktan sonra ise düzenli olarak su takviyesi yapmalısınız. peçeteyi 2 günde bir değiştirebilirsiniz bu döngüyü canlı düzelene kadar devam ettirin canlınızın düzeldiğini anlamak için sadece suyu verirken tarantulanızı ters çevirmenizi öneririm diğer türlü tarantulanız stresli bir şekilde düz dönmeye çalışıp kendisine zarar verebilir. tarantulanız hafifte olsa rahat yürümeye başladı ise canlı yem vermeyi deneyebilirsiniz. tarantulanız düzeldikten sonra rahatça teraryumuna geri döndürebilirsiniz. Umarım canlınız sağlığına kavuşur iyi hobiler dilerim,
download.jpg

NOT :
Bu konuda bana yardımcı olan @tarantulagunlugutr yardımları için çok teşekkür ederim