Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tecrubelerden yararlanmak

Søren

Yumurta
23 Haz 2022
24
5
15
LV
0

Mümkün olsa dahi bir canlıyı doğasından koparmak uygun değildir. Barındığı ve yaşadığı ortama uyum sağlamıştır zaten, almaya kalksanız o koloninin yaşama ihtimali de vardır ölüm ihtimalide. Tecrübeye bağlı olarak da ölüm ihtimali artmaktadır.

Søren

Yumurta
23 Haz 2022
24
5
15
LV
0

Yazdıklarımı detaylandırırsam; doğada olan koloniyi almak mümkündür, ancak önceki cevabımda olduğu gibi tecrübeyle yaşama devam etme ihtimali birbiriyle neredeyse doğru orantılıdır. Bunu denemiş birisi olarak şunları söyleyebilirim: Doğasından koparmak istediğin koloninin cinsine bağlı olarak değişir. Çünkü; davranış ve tepki biçimi değişir. Benim denediğim messor cinsiydi fakat benim anladığım kadarıyla stres kontrolünü pek sağlayamadım, bunun sonucunda iyi bir besleme de yapamadım. Koloniyi kaybettim. Daha derinlemesine bilgi istersen farklı kaynaklara başvurabilirsin. Benim deneyimlerim ve çok az bir araştırmamın sonucu olarak ilk yorumumu tekrarlıyorum. İyi forumlar...
Soru bilgi amaclidir

waveslord

Yumurta
20 Kas 2022
27
2
15
LV
0

Ben de cahillikle messor almıştım. yumurtalardan işçi çıkmıştı ama stres nedeniyle çıktığı gün öldü ve manüel test tüpü değişimi yaptım kraliçe yumurta üretmeyi bıraktı ve doğaya geri saldım. Çok stres oluyorlar

Hunt3r

Yumurta
12 Haz 2021
23
4
15
LV
0

Hocam denenecek anlamda demedim yapan arkadaslar zaten belirtti yapilmamasi gerektigini sadece kismen basliyan insanlar merak edip denemis manasinda konustum

Users who are viewing this thread

Üst Alt