Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tek tür kraliçe

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Yaşadığım yerde sürekli yürüyüşe çıktım fakat sadece 1 tetra ve 4 formica rufibarbis buldum formicaların istilacı olduklarını duydum başka bir tür bulamıycağımı düşünmeye başladım sizce var mıdır?
Eskişehir/Odunpazarı Şehir merkezinde yaşıyorum

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Her şehrin ve bölgenin iklimi, hava şartları, türlerin dağılımı vs farklıdır mesala bende uzun zamandır yaşadığım ilçede çokca semt gezip tetra formica messor dışında bir ikide lasius ve camponotus koloni ve yuvaları gördüm öyle solenopsis, crematogaster, cataglyphis, myrmica vs gibi nadir türlere denk gelmedim hiç.. yani ben olayı şuna bağlıyorum nasıl Portakal Akdeniz bölgesinde çay Karadeniz bölgesinde yetişiyorsa bu canlılarda öyle gibi..

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Her şehrin ve bölgenin iklimi, hava şartları, türlerin dağılımı vs farklıdır mesala bende uzun zamandır yaşadığım ilçede çokca semt gezip tetra formica messor dışında bir ikide lasius ve camponotus koloni ve yuvaları gördüm öyle solenopsis, crematogaster, cataglyphis, myrmica vs gibi nadir türlere denk gelmedim hiç.. yani ben olayı şuna bağlıyorum nasıl Portakal Akdeniz bölgesinde çay Karadeniz bölgesinde yetişiyorsa bu canlılarda öyle gibi..
anladım bakalım yarın yağış gösteriyor uzaklara gitmeye çalışıcam yağmurdan hemen sonra mi çıkmalıyım

Users who are viewing this thread

Üst Alt