Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Test Tüpü İçin Gölgelik

Kızagan

Media
10 Haz 2020
59
33
50
Ödüller
1
LV
1

Dostlar test tüplerine gölge yapsın diye kırmızı bir kağıt sarıyorlar o kağıdın adı nedir?

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

ben ilkokul el işi kağıtlarının renkli yüzünü içer getrip rulo yapıyorum öyle kullanıyorum.

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

İlla karınca kırmızıya bakıcak diye birşey yok siyah fon kartonuda sarabilirsiniz karanlık olması için
Evet katılıyorum. Ben kolonilerin bakımı haricinde dokunmadığım için içerisi karanlık olsun diye mat beyaz kağıt ile kaplıyorum ? Kraliçemizz yuvası olarak benimseyebilsin diye. İşin şakası bir yana içerisinin tamamen karanlık olması ilerleyen günlerde test tüpü değişimi yaptığınızda karanlık kısma çok daha hızlı geçmelerini sağlar. Işık alan yuvalarda yaşayan koloniyi transfer etmek istediğinizde ortam şartlarının değiştiğini fark edemedikleri için taşınmıyor veya çok uzun süre beklemeniz gerekebiliyor. Hatta karanlıkta yaşayan messor kolonim oda ışığında 2 haftadır transfer olmadığı için artık masa lambasıyla fazla ışık gönderip rahatsız olmalarını sağlayacağım. Bu süre zarfında 3 yeni test tüpünü taşınmadan kirlettiler :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt