Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Testüpünde Sel

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Köye gitmeden tüpte ballı su yapmıştım. Sel olmuş. En büyük kolonimi onlarca üyesi vefat etti. Bu su geçiren 2. Tüpüm oldu neden oluyor bilmiyorum lakin çok sinirimi bozuyor. Bu tüpe normalden fazla pamuk koymuştum. ?. Hobiyimi bıraksam diye düşünmeye başladım ne önerirsiniz

Benzer konular

Reggae

Pupa
3 Ağu 2020
3
1
30
LV
0

Öncelikle geçmiş olsun benimde başıma geldi bu olay deneme de yaptım büyük ihtimalle şekerli su olan tüplerde yaşanıyor pamuk şekerle birleşince sertleşiyor ve kaçırıyor sanırım.

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Köye gitmeden tüpte ballı su yapmıştım. Sel olmuş. En büyük kolonimi onlarca üyesi vefat etti. Bu su geçiren 2. Tüpüm oldu neden oluyor bilmiyorum lakin çok sinirimi bozuyor. Bu tüpe normalden fazla pamuk koymuştum. ?. Hobiyimi bıraksam diye düşünmeye başladım ne önerirsiniz
pamuğu yapabildiğiniz en sıkı şekilde yaparsanız sorun olmaz. ani titreşimlerde de taşma oluyor. (düşme vs)

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Test tüpünü uzun süredir değiştirmediğim için aynı sorunu Sanctus kolonim yaşadı ve maalesef kayıplar var. Pamuk miktarına ve değiştirme sıklığına dikkat etmek gerekiyor

Sarp

Pupa
17 Haz 2020
12
4
30
LV
0

Hocam bana da benzer bir olay oldu şekerli su her türlü çıkıyor pamuktan.Çözüm olarak damlalıkla vermek en iyisi şekerli suyu.Birde geç oldu biliyorum ama ilerde aklında bulunsun şekerli su içinde hemen ölmüyor karıncalar.Bir kraliçemin başına geldi aynısı çok az suda bekletip şekerinden arındırttıktan sonra kuruyunca yaşama döndü.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

çok küçük pamukla koy iliğine kadar içsinler öbür türlü kalıyor zaten

11 Haz 2020
20
7
30
LV
0

test tüpünde şekerli su hakkında bilgi verebilecek var mı? kaç gün tutuyorsunuz, faydalı oluyormu, pamuk miktarı ne kadar olmalı? varsa fotoğraflı şekilde nasıl yapıyorsunuz.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

test tüpünde şekerli su hakkında bilgi verebilecek var mı? kaç gün tutuyorsunuz, faydalı oluyormu, pamuk miktarı ne kadar olmalı? varsa fotoğraflı şekilde nasıl yapıyorsunuz.
hergün verebilirsin ama bence o kadar rahatsız etme boyu farketmez serçe parmağının tırnağının yarısı kadar yapabilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt