Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetra Günlük #AA-1

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

28 gün önce bulduğum tetrimoryum kraliçesinin işçileri çıktı. Lakşn elyaf ta siyah noktalar var. Bunun nedeni nedir.
Ve outworld için evde neleri kullanabilirim
Ve elimde hiç bir alet yok (tornavida dışında) nasıl bir delik açıp tüpü oraya geçirebilirim havalandırma yı nasıl sağlayabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20200724_130948.jpg
    IMG_20200724_130948.jpg
    261.5 KB · Görüntüleme: 191

Benzer konular

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Formicariumu şimdi yapmanıza gerek yok benimde 1 ay önce buldum ve 3 gün önce ilk işçiler çıktı şu an 8 tane falan var. Ben 2. Aylarını bekliyorum doğru boyda formicariuma alacağım. Ney ile yapacağınıza gelirsek, ytong yada derz olabilir(ama küf ve mite sıkıntıları olabiliyor). Alet olarak tornavida, ahşap yontucu uçlar, testere kullanabilirsiniz. Uğraşmak istemezseniz herhangi bir kaba biraz kum toprak döküp test tüpünüde içine koyup kullanabilirsiniz.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

28 gün önce bulduğum tetrimoryum kraliçesinin işçileri çıktı. Lakşn elyaf ta siyah noktalar var. Bunun nedeni nedir.
Ve outworld için evde neleri kullanabilirim
Ve elimde hiç bir alet yok (tornavida dışında) nasıl bir delik açıp tüpü oraya geçirebilirim havalandırma yı nasıl sağlayabilirim
Outworld için plastik saklama kabı, şeker kutuları veya dondurma kutularını kullanabilirsiniz.
Havalandırma için sineklik.
Delik açmak için ise ateşle ısıtılmış bir tornavida iş görücektir.
Test tüpünü direk outworldün içine koyarsanız yer kaplama sorunu da ortadan kalkar.

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Formicariumu şimdi yapmanıza gerek yok benimde 1 ay önce buldum ve 3 gün önce ilk işçiler çıktı şu an 8 tane falan var. Ben 2. Aylarını bekliyorum doğru boyda formicariuma alacağım. Ney ile yapacağınıza gelirsek, ytong yada derz olabilir(ama küf ve mite sıkıntıları olabiliyor). Alet olarak tornavida, ahşap yontucu uçlar, testere kullanabilirsiniz. Uğraşmak istemezseniz herhangi bir kaba biraz kum toprak döküp test tüpünüde içine koyup kullanabilirsiniz.
Tüp düşmez mi

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Peki beslemeyi ne sıklıkla yapmalıyım
hızlı üremeleri için

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Peki beslemeyi ne sıklıkla yapmalıyım
hızlı üremeleri için
normal zamanlarda 5 günde bir fakat boost için (hep kullanmanı tavsiye etmem) 3 günde bir verebilirsin tüp içinde ya tüp tutucu yada köükten tutacak herhangi bişey işini görecektir (yanlışım varsa düzeltin lütfen ) iyi hobiler

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

normal zamanlarda 5 günde bir fakat boost için (hep kullanmanı tavsiye etmem) 3 günde bir verebilirsin tüp içinde ya tüp tutucu yada köükten tutacak herhangi bişey işini görecektir (yanlışım varsa düzeltin lütfen ) iyi hobiler
Hep boostlarsam boostlamayı bıraktığımda ölümler mi gerçekleşir

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

formicaryum yapmanıza gerek yok çok büyük koloniniz varsa olabilir ama 200 300 işçi için gerek yok yapmanız gerek bir dondurma kutusu içine karıncanızın türüne göre taban malzemesi lasius tetra ise toprak işte comp cata pheidole gibi ise kumlu hafif taşlı formicalar için torf tarzı toprak sonra tüpün ağzını açıp dondurma kutusunun içine koyuyorsunuz kutunun kenarlarına yağ bebek pudrası sürmeyi unutmayın hem küf mite havalandırma sorunu olmaz hem temizlik sorunu olmaz hem yer kaplamaz beslemede rahatlarsınız hayvanlar strese girmez koloni büyüyünce bir tane daha tüp koyarsınız su bitince yine bir tüp daha transfer sorunuda yok.

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

formicaryum yapmanıza gerek yok çok büyük koloniniz varsa olabilir ama 200 300 işçi için gerek yok yapmanız gerek bir dondurma kutusu içine karıncanızın türüne göre taban malzemesi lasius tetra ise toprak işte comp cata pheidole gibi ise kumlu hafif taşlı formicalar için torf tarzı toprak sonra tüpün ağzını açıp dondurma kutusunun içine koyuyorsunuz kutunun kenarlarına yağ bebek pudrası sürmeyi unutmayın hem küf mite havalandırma sorunu olmaz hem temizlik sorunu olmaz hem yer kaplamaz beslemede rahatlarsınız hayvanlar strese girmez koloni büyüyünce bir tane daha tüp koyarsınız su bitince yine bir tüp daha transfer sorunuda yok.
Denedim patladı kapağı delip sineklik taktım Lakşn kapaktan kaçtılar
Sorun tüp ler hareket ediyor bunu nasıl engellerim

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Denedim patladı kapağı delip sineklik taktım Lakşn kapaktan kaçtılar
Sorun tüp ler hareket ediyor bunu nasıl engellerim
kutunun kenarlarına bebek pudrası ve zeytin yağı karışımı süreceksin kaçamazlar ben yıllardır yapıyorum kaçan görmedim.Karışım zamanlar kurur tazelersin.Birtane küçük petşişe kapağı al erit çakmakla boş bir tüp ile bastır ona uygun bir stand hazırla basit sonra taban malzemesi kum toprak fln birşey koy çiçek saksılarından toprak arakla çözüm çok

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Siyah noktalar pisliktir onlar olucak çok fazla pislenincede test tüpünü degistiriceksin şuanda bir sorun teşkil etmez bendede oluyor hatta bende pamuk pembelesmisti, aurtworld konusuna gelirsek aurtworld için çok erken koloni iyice buyunce geçir bence yoksa çok urasirsin koloni büyüdükçe yeni aurtworld yapman gerekir havalandırma için test tüpünün agizni pamukla kapatmam gerektiğini biliyorsundur :D
Havalandırmayı outworld için sordum

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Ben iki günde bir veriyorum ama az veriyorum mesela 20iscili bir koloniye micro un kurdi gibi boostlanmadi gayet de normal urdiler

Users who are viewing this thread

Üst Alt