Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Transfer

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Beyler tüpteki pamuk inanilmaz karardı değiştirmem gerek ama yumurtalar duruyo nasıl başka tüpe transfer edebilirim.?

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kraliçe transfer olcaksa yumurtaları taşır ama olmak istemezse manuel yapcan

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Yani öncelikle transfer olmasını istediğin bölgeyi karanlık tutup, kraliçenin bulunduğu bölgeyi de ışıklandırarak transfer ihtimalini artırmayı deneyebilirsin ya da titreşim vererek de olabilir ancak nem varken kraliçe yeni bir yuva arayışına kolay kolay çıkmayacaktır. Dolayısıyla el ile yani manual olarak yapman gerekecektir. Madem lütfenden, ricadan anlamıyorsun o halde zorla geçiriyorum diyerek sopayla mı dürtersin yoksa tüpe vurarak düşürmeye mi çalışırsın bilinmez, o şekilde yapmak zorunda kalacaksın.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

kanka manuel transfer yapacağın için yumurtlar eski tüpte kalır genelde bi çöp şiş yardımıyla sanki süpürgeymiş gibi yeni tüpe ekleyebilirsin yumurtalarıda

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Transfer başarılı manuel yaptim önce kraliçeyi sonra yumurtayı koydum 2 tane yumurta gg

berkayr

Pupa
6 Tem 2021
67
27
30
LV
0

Knk onun karıncayla alakası yok o zamanla küfleniyo .İşçilerin var
Dogrudur ben sadece fikir yürüttüm dediğim gibi diğer hiç bir kolonide bu tarz bir problem yokken arkadaşın ve benim tetralar böyle simsiyah yaptı pamuğu henüz işcileri yok besleme yapılmadı o yüzdende küflenmemiştir diye düşündüm.

Rauber

Yumurta
7 Haz 2021
15
1
15
LV
0

Dogrudur ben sadece fikir yürüttüm dediğim gibi diğer hiç bir kolonide bu tarz bir problem yokken arkadaşın ve benim tetralar böyle simsiyah yaptı pamuğu henüz işcileri yok besleme yapılmadı o yüzdende küflenmemiştir diye düşündüm.
Pamuk doğal bi malzeme oldugu için icine karinca koymasaniz da bazen kuflenebiliyor ama tetralar tabi biraz daha pis oluyor tabi.

Users who are viewing this thread

Üst Alt