Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tteramoriumlarım asosyal oldu

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Tetralara 1 ay önce falan autworld yapmıştım hiç gezmiyorlar içinde devriye bile yok dışarı yemek ve ya şekerli su dökünce bulamıyorlar kokusunu alırlar demiştim ama cidsen yuvadan bile çıkmıyorlar tüpün ucuna koyup hafif sallıyorum öyle gidip alıp içeri bırakıyorlar yemeğide çok nadiren yemwye başladılar outworlde aldığımdan beri hafta 1-2 kere yiyorlar yemedikleri şeyleri öylesine bişeymiş gibi üstünden geçiyorlar taşımıyorlar bile.

bide sulu pamuğu kazıp tüpün ağzına barikat ördüler baya güzel altyapı yapabiliyolar isteseler .d

ve haftada 1-2 yem kabul ediyolar demiştim 5-10 işciyken 2 günde bir yiyorlardı hayır yumurtalarda gelişiyor aslında anlamadım gitti.

ama çoğalmada azalma oldu cidden

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

ıslak pamuğun içine doğru tünel gibi bişey var içi işci ve yumurta doku gördüğüm kadarıyla işci sayısı 40 tan fazladır her türlü diye tahmin ediyorum 70-80 bile görüyor olabilir tam olarak koloniyi uyandırıp dışarı fışkırtmadan iyi. bi tahmin yapamam sanırım

Ekli dosyalar

• IMG20201021145747.jpg
    IMG20201021145747.jpg
    229.9 KB · Görüntüleme: 169
  • IMG20201021145739.jpg
    IMG20201021145739.jpg
    255.7 KB · Görüntüleme: 178
  • IMG20201021145729.jpg
    IMG20201021145729.jpg
    183.9 KB · Görüntüleme: 174

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Tetralara 1 ay önce falan autworld yapmıştım hiç gezmiyorlar içinde devriye bile yok dışarı yemek ve ya şekerli su dökünce bulamıyorlar kokusunu alırlar demiştim ama cidsen yuvadan bile çıkmıyorlar tüpün ucuna koyup hafif sallıyorum öyle gidip alıp içeri bırakıyorlar yemeğide çok nadiren yemwye başladılar outworlde aldığımdan beri hafta 1-2 kere yiyorlar yemedikleri şeyleri öylesine bişeymiş gibi üstünden geçiyorlar taşımıyorlar bile.

bide sulu pamuğu kazıp tüpün ağzına barikat ördüler baya güzel altyapı yapabiliyolar isteseler .d

ve haftada 1-2 yem kabul ediyolar demiştim 5-10 işciyken 2 günde bir yiyorlardı hayır yumurtalarda gelişiyor aslında anlamadım gitti.

Kışa hazırlık olabilir daha az yemek yiyip yuvanın girişini kapatıyorlar içeri soğuk hava girmesin diye doğadada toprakla kapatıyorlar normalde

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

kısacası yemiyolar ama yumurtalardan yenisi geliyor bu kadar az yemeyle nasıl dönüyor bu çark

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Barikatı tüp karıncalar için fazla büyük olduğu için yapmış olabilirler

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

olabilir zaten mevsimsel olduğunu düşünmüştüm
Kışa hazırlanırken il başta biraz daha fazla yiyiyorlar sonra yavaş yavaş azaltıyorlar depoladıkları besinler kış boyunca onlara yetiyor fazla beslemene gerek yok sıcaklığıda yavaş yavaş az alt mesela önce cam kenarına indir sonrada balkon yada bahçeye birden soğuk yapma ama bu cinsin kaç derecede yattığını bilmiyorum ama 5 derece civarı ise sonrada buzdolabına koy

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Aynı durum bende de mevcut kışa hazırlandıkları için çok az çıkuyor ve kum ile tüpü kapatıyorlar kış uykusundan sonra oldukça hareketli hale gelirler

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Benimkilerde aynı şekilde merak etme birşey olmaz hava soğuyunca aktivite de azalıyor. Şekerli su kısmındada sorun etme. Benimkiler şekerli su içemediği için 3 hafta hiçbirşey içmeden 1 2 kayıp ile hayatta kaldılar. Kısaca normal birşey

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Kış uykusuna yatırdın mı benim catalarda aynısı oldu yumurtalar çıkınca yatırıcam

Users who are viewing this thread

Üst Alt