Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tüpün içinde dönemiyor

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

2 hafta önce buldum kanatlarını dökmedi tüpün içinde ya çok zor dönüyor yada dönemiyor düşüyor.
Birşey yapmalı mı?
20210222_091913.jpg

Benzer konular

30 Ocak 2021
21
11
30
LV
0

Bana kalırsa pek bir sorun oluşmaz fakat siz, isterseniz daha geniş bir alana (test tüpüne) transfer edebilirsiniz. Ayrıca bazı kraliçeler uçuştan ve çiftleştikten sonra kanatlarını dökmeyebilirler fakat bu düşük bir ihtimaldir. Yani bir ihtimal döllenmemiş de olabilir. Bu hobide yeniyim cinsini/türünü anlayamadım, bu bilgiyi daha tecrübeli kullanıcılardan alabilirsiniz. Onun dışında, gördüğüm üzere iki haftadır himayenizde olmasına rağmen halen yumurtlamamış veya yumurtalarını yemiş. Kraliçeyi kış uykusuna yatırmanızı öneririm. Uyandırdıktan sonra döllenip, döllenmediği anlaşılır. Kış uykusundaki detayları cinsi ve türü anlaşıldıktan sonra yaparsanız daha iyi olur. İyi günler dilerim!

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Bana kalırsa pek bir sorun oluşmaz fakat siz, isterseniz daha geniş bir alana (test tüpüne) transfer edebilirsiniz. Ayrıca bazı kraliçeler uçuştan ve çiftleştikten sonra kanatlarını dökmeyebilirler fakat bu düşük bir ihtimaldir. Yani bir ihtimal döllenmemiş de olabilir. Bu hobide yeniyim cinsini/türünü anlayamadım, bu bilgiyi daha tecrübeli kullanıcılardan alabilirsiniz. Onun dışında, gördüğüm üzere iki haftadır himayenizde olmasına rağmen halen yumurtlamamış veya yumurtalarını yemiş. Kraliçeyi kış uykusuna yatırmanızı öneririm. Uyandırdıktan sonra döllenip, döllenmediği anlaşılır. Kış uykusundaki detayları cinsi ve türü anlaşıldıktan sonra yaparsanız daha iyi olur. İyi günler dilerim!
Türü messor

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Yumurtaları görmediniz galiba 10-12 tane var

30 Ocak 2021
21
11
30
LV
0

Yumurtaları görmediniz galiba 10-12 tane var
Hmm, görmemişim belirttiğiniz için teşekkür ederim. O halde bir dahaki kış uykusuna kadar koloninizde güzel artışlar olacak, ortalama 25-28 derece arasında tutmanızı öneririm koloninizdeki gelişim ve yumurtlama hızı artar. Bu arada yukarıdaki kullanıcınında belirttiği üzere kraliçenizin cinsi Messor'muş. Genel anlamda proteinlerini tohumlardan alırlar, tohumların yanında ballı su vermenizi de öneririm. Ayrıca iki haftada veya haftada bir kere böcek vermeniz üreme açısında olumlu etkileri olacaktır. Saygılar ve sevgiler!
Cinsini belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

umarım döllenmiştir ilk karıncayı helebi görelim sonrasına bakarız
Yumurtası varsa %99 döllenmiştir çok fazla karınca baktım hiçbirisinin ilk yavruları prens çıkmadı pek olası bir durum değil oda sıcaklığında baksan olur 28 biraz fazla kaçabilir suyun çabuk bitmesi gibi sorunlar çıkar ortaya

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Yumurtası varsa %99 döllenmiştir çok fazla karınca baktım hiçbirisinin ilk yavruları prens çıkmadı pek olası bir durum değil oda sıcaklığında baksan olur 28 biraz fazla kaçabilir suyun çabuk bitmesi gibi sorunlar çıkar ortaya
eyw, aga sorun kanatlar kessem mi kalsa mı karar veremedim habire düşüyor arkasına dönemiyor

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

2 hafta önce buldum kanatlarını dökmedi tüpün içinde ya çok zor dönüyor yada dönemiyor düşüyor.
Birşey yapmalı mı?Ekli dosyayı görüntüle 5812
Daha geniş bir tüpe al yumurtaları çoğaldığı zaman sürekli beslemeye çalışacaktır ve bazen kraliçeler yumurtalarını ayrı noktalara koyabilirler ondan dolayı çok haraket edecektir ve onu zorlar ve kraliçe stresten ölebilir çünkü kendi yuva açtığı zaman istediği kadar geniş yapabilir ama şimdi öyle bişey yok besleme zamanında daha da çok zorlanır

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Users who are viewing this thread

Üst Alt