Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tüpün içindeki nem

Yigit291

Yumurta
30 Tem 2023
17
2
15
LV
0

IMG_5407.jpeg
Merhabalar benim şuan baktığım camponotus kolonisi var transfer edeli iki gün oldu ama tüpün içi ıslanmaya başladı camlar kenarlar yumurtalarım altları nemli ıslak neden olmuştur napabilirim sıkıntı çıkarır mı?

Benzer konular

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

Ayn benimde öyle olmuştu 2-3 gün sonra kraliçe öldü çözüm ne bende bilmyorum

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

Knk benimde messor vardı aynı şekilde oldu ilk önce kulak çubuğu ile temizledim ama devam etti ve sonra kraliçe öldü
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence
Yapma ya bilen biri yrdımcı olabilir mi
Bence çözüm başka bir test tüpü hazırla ama bu sefer su ile alan arasına daha kalın bir pamuk parcaşı koy nem almazlar deme alırlar daha kalın yapınca çözüm oluyor başka bir koloni de denemiştim olmuştu

Yigit291

Yumurta
30 Tem 2023
17
2
15
LV
0

Knk benimde messor vardı aynı şekilde oldu ilk önce kulak çubuğu ile temizledim ama devam etti ve sonra kraliçe öldü

Bence

Bence çözüm başka bir test tüpü hazırla ama bu sefer su ile alan arasına daha kalın bir pamuk parcaşı koy nem almazlar deme alırlar daha kalın yapınca çözüm oluyor başka bir koloni de denemiştim olmuştu
Tamamdır denerim bunu teşekkürler

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

Bence

çeşme suyu kullanmadınız değil mi?

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Maalesef kullandım yeni küçük formikaryum aldım oraya aktarcam bi iki güne gelir. bi sıkıntı olur mu yoksa normal suya transfer edim mi ?
Ben 2 yıldan beridir kullanıyorum çesme suyunu bir zararını görmedim, nem sorununda ise anladığım kadarıyla buhar olan nem değil de su sızmış gibi? eğer öyleyse yeni bir tüpe transfer edin o yeni tüpte ise suyun olduğu pamuğu biraz daha bol kullanıp sıkıştırıp koyarsan daha gevşeyip su sızması vs. yapmaz aksi bir şey olmadıkça.

Yigit291

Yumurta
30 Tem 2023
17
2
15
LV
0

Ben 2 yıldan beridir kullanıyorum çesme suyunu bir zararını görmedim, nem sorununda ise anladığım kadarıyla buhar olan nem değil de su sızmış gibi? eğer öyleyse yeni bir tüpe transfer edin o yeni tüpte ise suyun olduğu pamuğu biraz daha bol kullanıp sıkıştırıp koyarsan daha gevşeyip su sızması vs. yapmaz aksi bir şey olmadıkça.
Tamamdır dikkat edeceğim teşekkürler şuan durumları iyi

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

Bir sehirdeki klor la diğer sehirdeki klor farklıdır o yüzden normal su kullanmanızı öneririm sonra pişman olabilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt