Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür/Cins Sorgulama

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

20201007_154431.jpg

Lasius'a benzettik ama emin olamadık. Abdomen de çok şişti ?

Benzer konular

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

@ErenSahin hocam bişey soracağım, bu tahminleri yaparken google kullandınızmı ? Çünkü google'a cataglyphis livida yazdığınız zaman heryer turuncu renkli karıncalarla doluyor ama buradaki fotoğraftaki karınca siyah ? venator demişsiniz, venatorların ağzı kanca gibi, up uzun oluyor, ama fotoğraftaki karıncanın ağzını bile zor görüyoruz. Lüften rica ediyorum, saçma şeyler yazmadan önce biraz araştırma yapalım, göz var nizam var lütfen

Erenshn

Pupa
3 Ağu 2020
24
5
30
LV
0

Yok Hocam siz inandıcı gelmediniz pek kusura bakmayın siz bana inanın nadir türlerdir... Hayırlı olsun

Erenshn

Pupa
3 Ağu 2020
24
5
30
LV
0

@ErenSahin hocam bişey soracağım, bu tahminleri yaparken google kullandınızmı ? Çünkü google'a cataglyphis livida yazdığınız zaman heryer turuncu renkli karıncalarla doluyor ama buradaki fotoğraftaki karınca siyah ? venator demişsiniz, venatorların ağzı kanca gibi, up uzun oluyor, ama fotoğraftaki karıncanın ağzını bile zor görüyoruz. Lüften rica ediyorum, saçma şeyler yazmadan önce biraz araştırma yapalım, göz var nizam var lütfen
HOCAM Evet yazdım ve çok benzettim kusura bakmayın ben karıştırmış olabilirim

Erenshn

Pupa
3 Ağu 2020
24
5
30
LV
0

Evet karıştırmışım ama sizin de karınca bilginizden şüphe etmek lazım fotoda gördüğümüz gibi bu lasius değil termittir. Konu burada kapanmıştır.

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Evet karıştırmışım ama sizin de karınca bilginizden şüphe etmek lazım fotoda gördüğümüz gibi bu lasius değil termittir. Konu burada kapanmıştır.
Termit!?! Eğer ironi yapmıyorsanız dikkate alın. Zaten venator asya türü. Ve karıncada turuncu değil. Gerçekten çok uzakta tahmin yapıyorsunuz. Yani papağan derim ozaman bende. Aynı şey.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

LAN ağzımı bozmıyım, boş yere ban yemek istemiyorumda, Mod arkadaşlar lütfen böyle insanların yalan yanlış bilgilerle hobide bulunmasını engelleyelim rica ediyorum, ben uyardım arkadaşı fakat birde sizden bekliyorum böyle bir hareketi. benim bilgimden şühe ediyormuş ha ha yazık kafana, sen bu kafayla fakir sefil bir hayat yaşarsın kardeşim :) allah anana babana sabır versin

Users who are viewing this thread

Üst Alt