Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür cins sorgulama

Serkan evin

Yumurta
29 Eki 2020
5
0
5
LV
0

Merhaba İzmir Urla'da bulunuyorum yağmur yağıp duruyordu son zamanda bahçeye çıktığım anda büyük bir karıncanın telaş ile dolaştığını gördüm sığınacak bir yer arıyordu bende uzun zamandır kraliçe görmemiştim o yüzden almak istedim ve aldım fakat türünü bilemiyorum şuanda işe yarayabilecek bir fotoğraf çekemiyorum ama bu dönemde hangi tür karıncalar çıkar söylebilirseniz sevinirim karınca tamamen siyah (Yüklediğim fotoğrafta belli olmuyor fakat kanat yerleri bulunuyor ve gayet büyük kendisi)

Ekli dosyalar

• IMG_20201029_134821.jpg
    IMG_20201029_134821.jpg
    351.6 KB · Görüntüleme: 170

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Kraliçe olduğu kesin ama türü hakkında net bir fikrim yok. Messora benziyor sanki. İnternette messor kraliçesinin görüntüsünü bulup karşılaştırabilirsin.

Serkan evin

Yumurta
29 Eki 2020
5
0
5
LV
0

Bu dönem muhtemelen yumurtlamaz kış uykusuna yatırmanızı öneririm 1-2 ay kadar sonrasında çiftleşmiş ise yumurtlayacaktır
Kış uykusuna yatırmak için ne yapmam gerekiyor ? pencerenin önünde bırakmam vs. mi gerekiyor ? oda sıcaklığında tutarsam yaşam alanını , kış uykusuna yatma ihtiyacı olucak mıdır ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Kış uykusuna yatırmak için ne yapmam gerekiyor ? pencerenin önünde bırakmam vs. mi gerekiyor ? oda sıcaklığında tutarsam yaşam alanını , kış uykusuna yatma ihtiyacı olucak mıdır ?
Sıcaklığı yavaş yavaş düşürün 5-10C arasına bir iki ay öyle kasın buzdolabınızın sıcaklığı uygunsa oraya da koyabilirsiniz ve evet canlıların buna ihtiyacı var yatmasalar da ölmezler ama koloninin ömrü ve verimi azalır insanın gün içindeki uykusu gibidir uyumasanız da olur ama sağlıklı değildir

Serkan evin

Yumurta
29 Eki 2020
5
0
5
LV
0

Sıcaklığı yavaş yavaş düşürün 5-10C arasına bir iki ay öyle kasın buzdolabınızın sıcaklığı uygunsa oraya da koyabilirsiniz ve evet canlıların buna ihtiyacı var yatmasalar da ölmezler ama koloninin ömrü ve verimi azalır insanın gün içindeki uykusu gibidir uyumasanız da olur ama sağlıklı değildir
Anladım teşekkürler. Evin ısıtma sistemi çalışana kadar odamın soğuk köşesinde tutacağım ısıtma sistemi açılınca da dışarıda rüzgar almayan bir yerde koruma altında tutarım. bu süreçte besin ihtiyacı var mıdır ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Anladım teşekkürler. Evin ısıtma sistemi çalışana kadar odamın soğuk köşesinde tutacağım ısıtma sistemi açılınca da dışarıda rüzgar almayan bir yerde koruma altında tutarım. bu süreçte besin ihtiyacı var mıdır ?
Hayır zaten claustral bir cins kış uykusundan sonra da beslemeniz gerekmez ama bal vb bir şey verebilirsiniz

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Messorlar 20 derece altında kış uykusuna yatıp doğada hiçbir zaman 15 derecenin altına düşmez. Yeraltında olduğu için daha sıcaktır. Buzdolabı ölümcüldür. Bunlar yabancı bir Reddit'de gördüğüm bilgiler. Ama sizin kararınız.

Hayır zaten claustral bir cins kış uykusundan sonra da beslemeniz gerekmez ama bal vb bir şey verebilirsiniz
Bal ve şekerli su tarzı şeylerden hoşlanmaz, üzerini tohuma kapatırlar.

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Messorlar 20 derece altında kış uykusuna yatıp doğada hiçbir zaman 15 derecenin altına düşmez. Yeraltında olduğu için daha sıcaktır. Buzdolabı ölümcüldür. Bunlar yabancı bir Reddit'de gördüğüm bilgiler. Ama sizin kararınız.

Dostum arada bir de vermek lazım koloni kalitesi açısından. Pek sevmeselerde içiyorlar.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Ben kendim de o sıcaklıklardaki buz dolabını kullanmam ama buzdolabına koyup da sıkıntı yaşamayan birçok kişi de biliyorum ve bal ve ya şekerli sudan hoşlanırlar demedim evet pek sevmezşer ve az tüketirler ama yine de şeker ihtiyaçları için verilmeli sadece tohumla beslenmez

Users who are viewing this thread

Üst Alt