Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür Cins?

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Cataglyphis Nodus kırmızı varyasyon için örnek fotoğraf

DSCF5427.JPG

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Cataglyphis Nodus kırmızı varyasyon için örnek fotoğraf

Ekli dosyayı görüntüle 8281
sizi bulmuşken sorayım hemen siyah abdomenli nodusum dün yumurtladı 10 u geçik yumurtası var işçisi ile gayet güzel anlaşıyorlar bugün outworld bağladım şekerli su için suluk yapıp koydum pupa dönemine kadar besleme yapmıyorum doğru mu şekerli suyu zaten oradan içeceklerdir

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

sizi bulmuşken sorayım hemen siyah abdomenli nodusum dün yumurtladı 10 u geçik yumurtası var işçisi ile gayet güzel anlaşıyorlar bugün outworld bağladım şekerli su için suluk yapıp koydum pupa dönemine kadar besleme yapmıyorum doğru mu şekerli suyu zaten oradan içeceklerdir
besleme yapmaya başla şimdiden, larva döneminde arttır beslemeyi, larvalar kendi un kurduna yapışıp besleniyorlar zaten, cata yetiştiremeyenler larva döneminde başarısız oluyorlar buyüzden :D

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

besleme yapmaya başla şimdiden, larva döneminde arttır beslemeyi, larvalar kendi un kurduna yapışıp besleniyorlar zaten, cata yetiştiremeyenler larva döneminde başarısız oluyorlar buyüzden :D
Abi benim 7 8 tane larvam var. Geçen gün verdim unkurdunu en son. Kaç gün aralık ile vermeliyim besin? Cevaplarsan çok mutlu olurum.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

yok hocam niye kusura bakayım, sorunki cevaplayayım, nere gidecek bu tecrübe :D
İlk kez öğrendim sizden kızıl abdomenli nodus varyasyonunu çok teşekkürler önemli bir bilgi. @xHE4RT senden de özür dilerim kusura bakma ben de ilk kez öğrendim kızıl abdomenli nodusun olabildiğini :)

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Bu varyasyon olayına dair bir makale paylaşman mümkün mü? Böyle bir makale herkes için faydalı olacaktır. Daha önce bu morfolojik yapıda bir Nodus hiç görmedim. Araştırmalarım sonucunda da böyle bir şeye denk gelmedim. Doğada gözlemlediğin türleri karıştırıyor olabilir misin? @Ömer Faruk Karanfil

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Bu varyasyon olayına dair bir makale paylaşman mümkün mü? Böyle bir makale herkes için faydalı olacaktır. Daha önce bu morfolojik yapıda bir Nodus hiç görmedim. Araştırmalarım sonucunda da böyle bir şeye denk gelmedim. Doğada gözlemlediğin türleri karıştırıyor olabilir misin? @Ömer Faruk Karanfil
Hocam, makale felan beni aşan işler ama birkaç gün önce bir uçuşu kayıt altına aldım sizinle müsait bi zamanda paylaşabilirim, açıkça görünüyor kırmızı abdomenli ile siyah abdomenli bireyler :) muhtemelen yarın youtubeye atarım, bide konu açarım buraya, çoğu arkadaşımız bilgilenir :)

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Hocam, makale felan beni aşan işler ama birkaç gün önce bir uçuşu kayıt altına aldım sizinle müsait bi zamanda paylaşabilirim, açıkça görünüyor kırmızı abdomenli ile siyah abdomenli bireyler :) muhtemelen yarın youtubeye atarım, bide konu açarım buraya, çoğu arkadaşımız bilgilenir :)
Hocam makale yaz demek istemedim, konuyla ilgili daha önceden paylaşılmış bir makaleye denk geldiysen herkes için kesin ve net bir bilgi faydalı olacaktır diye düşündüm çünkü ben araştırıp denk gelemedim.
Tamamdır, paylaşımlarını merakla bekliyorum. Teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt