Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

tür sorgulama

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

merhabalar tür konusunda yardımcı olabilirmisiniz pheidole fotoğraflarına benzettim ama daha önce hiç görmedim tamda bilmiyorum

IMG_0403.JPG
IMG_0408.JPG
IMG_0409.JPG
IMG_0402.JPG
IMG_0410.JPG
IMG_0411.JPG

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

İki işçi var ve biri majör çok iyi ?

berkayr

Pupa
6 Tem 2021
67
27
30
LV
0

Bana da yuva kazılmış gibi geldi 2. işciyi major niye çıkarsın kraliçe ayrıca yumurtada yok dediğiniz gibi sanırım yazık olmuş koloniye.

RGUTT

Pupa
6 Tem 2021
83
43
30
LV
0

yuva kazılcaksa bari daha çok işçi ve yumurta/larva/pupa alsaymış arkadaş, yazık olcak koloniye

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Yuva kazmayın yazık. Anlamı yok.

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

işin aslını bi anlatayım damda ne kadar süredir orda oldugunu bilmedigim dokunca parçalanan saksılar vardı onları çöpe atıyodum tek tek birini götürdüm digerini almak için geldim baktımki az önce attıgım saksının altında iki tane koloni varmış henüz birbirlerini bulacakkadar ilerlememişler saksının altına bende kaldırıp atınca birbirine girmiş iki koloni ikisde multi queen pheidole olan 5 10 işçili 2 kraliçe vardı digeride pheidolenin yarısı kadar kraliçeleri olan 100den fazla işçili 3 4 kraliçeli küçük bir türdü ben test tüpü alıp gelene kadar pheidole kraliçelerinin birinin icabına bakmışlar kurtarabildigim 2 işçi 1 kraliçe birazda yumurta fakat yumurtaları stresten yediler diger koloniyi ise takip ettim biraz sonra duvardaki çatlaklardan birine dogru ilerliyolardı ama okadarda takip edemedim mutlaka bir yer bulmuşlardır çünki şuan ortalarda yoklar yani yuva kazmadım açıkcası daha bişe demeden kazıcı ilan edilip kınanmak üzdü biraz eger iki koloni birbirine girmeseydi tek koloni olsa almıcaktım ama pheidole ler ölücekti diye müdehale ettim dogaya karışılmasına kesinlikle karşıyım bilmenizi isterim

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

işin aslını bi anlatayım damda ne kadar süredir orda oldugunu bilmedigim dokunca parçalanan saksılar vardı onları çöpe atıyodum tek tek birini götürdüm digerini almak için geldim baktımki az önce attıgım saksının altında iki tane koloni varmış henüz birbirlerini bulacakkadar ilerlememişler saksının altına bende kaldırıp atınca birbirine girmiş iki koloni ikisde multi queen pheidole olan 5 10 işçili 2 kraliçe vardı digeride pheidolenin yarısı kadar kraliçeleri olan 100den fazla işçili 3 4 kraliçeli küçük bir türdü ben test tüpü alıp gelene kadar pheidole kraliçelerinin birinin icabına bakmışlar kurtarabildigim 2 işçi 1 kraliçe birazda yumurta fakat yumurtaları stresten yediler diger koloniyi ise takip ettim biraz sonra duvardaki çatlaklardan birine dogru ilerliyolardı ama okadarda takip edemedim mutlaka bir yer bulmuşlardır çünki şuan ortalarda yoklar yani yuva kazmadım açıkcası daha bişe demeden kazıcı ilan edilip kınanmak üzdü biraz eger iki koloni birbirine girmeseydi tek koloni olsa almıcaktım ama pheidole ler ölücekti diye müdehale ettim dogaya karışılmasına kesinlikle karşıyım bilmenizi isterim
bu kadar hassas yaklaşmaları normal sayılabilir umarım yaşarlar

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

bu kadar hassas yaklaşmaları normal sayılabilir umarım yaşarlar
haklısınız karınca beslicem derken zarar veren çok. Umarım kraliçe şuan çok stresli pamukta değil ortada duruyor işçiler ise pamukta duruyor yumurtaları yediler bir miktar şekerli su verdim içtiler bir süre karışmayacağım inşallah yumurtlar tekrardan. Aslında günlük tutmak niyetindeydim bu karıncalar için fakat bu yıl sınavım var o kadar zamanım yok

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Bende saksı yenilerken lasius kolonisi bulmuştum. Tüpte kraliçe yumurtlamadı 1 ay sonra da tüple geri gömdüm sabaha toprakta başka yuva kazmışlar oraya taşınmışlardı anlıycağın başarı ihtimalin biraz düşük

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Bende saksı yenilerken lasius kolonisi bulmuştum. Tüpte kraliçe yumurtlamadı 1 ay sonra da tüple geri gömdüm sabaha toprakta başka yuva kazmışlar oraya taşınmışlardı anlıycağın başarı ihtimalin biraz düşük
bakıcaz kraliçe pamugun yanına geçti ama tüpün sürekli üstte baş aşşagı duruyo işçilerden uzak duruyo ama biraz daha rahat şuan deneyip bakıcam olmazsa dediginiz işlemde mantıklı

Users who are viewing this thread

Üst Alt