Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türü nedir arkadaşlar?

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Sigara paketi içine yuvalanmış halde buldum alıp hemen bi ufak ourworlde bağlı tup sistemli yere transfer gerçekleştirdim ama türünü çözemedim yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230508_153246_1.jpg
    IMG_20230508_153246_1.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_20230508_153245.jpg
    IMG_20230508_153245.jpg
    120.4 KB · Görüntüleme: 102

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,988
1,861
475
Ödüller
20
LV
5

Camponotus gibi türünü söylemek zor..

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Camponotus değil tapinoma kolonisi. Koloniyi sigara paketinin içinde nasıl buldunuz emin değilim açıkçası.

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Camponotus değil tapinoma kolonisi. Koloniyi sigara paketinin içinde nasıl buldunuz emin değilim açıkçası.
Valla inan bende bilmiyorum yerde bi paket buldum parlak nasıl bisey la bu dedim bi baktim icinden bi isci çıktı dedim yoksa felan harbiden icinde koloni kurmuşlardı 😌😂
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tapinoma türü belirleyebilirmiyim acaba

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Valla inan bende bilmiyorum yerde bi paket buldum parlak nasıl bisey la bu dedim bi baktim icinden bi isci çıktı dedim yoksa felan harbiden icinde koloni kurmuşlardı 😌😂
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tapinoma türü belirleyebilirmiyim acaba
Cinsini bilmeniz yeterli. Tür tespiti telefon kamerasıyla olacak şey değil. Diğer türleri bakımından farklı bir bakım gerektirmiyor birde. Yani tür önemsiz kalıyor

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Cinsini bilmeniz yeterli. Tür tespiti telefon kamerasıyla olacak şey değil. Diğer türleri bakımından farklı bir bakım gerektirmiyor birde. Yani tür önemsiz kalıyor
Peki ne yer ne icer bunlar yani dun stresi gitsin diye transferden sonra guzlece bi un kurdu ve bal verdim supurduler ama yine de ekstra ne gerekir onunda bilgisini verirseniz sevinirim

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Peki ne yer ne icer bunlar yani dun stresi gitsin diye transferden sonra guzlece bi un kurdu ve bal verdim supurduler ama yine de ekstra ne gerekir onunda bilgisini verirseniz sevinirim
Genel olarak stres seviyeleri yüksektir, titreşim ve ışığa oldukça duyarlıdırlar. Canlı yem ve ballı(şekerli) şu vermeniz yeterlidir. Ekstra birşey gerektirmez. İşçilerinizin çıkma süresi 1 ay gibi birşey sürer. Ama fotoğrafta çok fazla pupada görünüyor onlar 1-2 hafta içerisinde çıkarlar. Çok iyi kaçarlar dikkatli olmakta fayda var

Son düzenleme:

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Genel olarak stres seviyeleri yüksektir, titreşim ve ışığa oldukça duyarlıdırlar. Canlı yem ve un kurdu vermeniz yeterlidir. Ekstra birşey gerektirmez. İşçilerinizin çıkma süresi 1 ay gibi birşey sürer. Ama fotoğrafta çok fazla pupada görünüyor onlar 1-2 hafta içerisinde çıkarlar. Çok iyi kaçarlar dikkatli olmakta fayda var
Saolun teşekkürler 😌

Users who are viewing this thread

Üst Alt