Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türü nedir Kraliçe mi?

4 Mar 2022
29
13
15
LV
0

WhatsApp Image 2022-03-05 at 12.19.30 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-03-05 at 12.19.30.jpeg

Bahçemde aylak aylak geziyordu türünün messor olduğundan şüpheleniyorum kraliçe olduğunu da tahmin ediyorum yalnız aklıma takıan bir soru var neden kanatları yarım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Messor barbarus olabilir mi

Son düzenleme:

Benzer konular

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Cinsi Messor türünü bilemeyiz kanatlarını tam dökememiş problem yaratmaz

4 Mar 2022
29
13
15
LV
0

Bildiğin hiç hareket etmiyor dondu kaldı resmen neden böyle anlamadım bazen şekerli su takviyesi yapayım mı yoksa kalsın strese sokmadan dursun mu

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Bildiğin hiç hareket etmiyor dondu kaldı resmen neden böyle anlamadım bazen şekerli su takviyesi yapayım mı yoksa kalsın strese sokmadan dursun mu
Selamlar, 2-3 hafta boyunca coverini kapat ve kendi haline bırak. Hiç açma bile, çünkü ilk başta test tüpüne alışma sürecinden geçip stresini atmaya çalışacak. Sonra yumurtlamaya başlayacak. Ayrıca benim de Messor kraliçem genelde yavaş hareketler yapar, bundan dolayı endişelenmeni önermem. 2-3 Hafta sonra eskisine göre daha iyi bir duruma gelmediyse tekrardan forumda konuşuruz fakat direkt olarak şekerli suya başvurmanı önermem. Şekerli su genelde hasar görmüş canlılara verilir ama buna tam emin olamayız, Hala kendi kendine yumurtalarını besleyecek besini ve gücü bulunduruyorsa gerisini o halledecektir. Dediğim gibi, önerim 2-3 hafta onu kendi haline bırakman :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt