Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tuzluk Formicarium + Autworld?!

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Şimdi ben bu tuzluğu aldım ama niye aldım ??

Aklımda içine 1,5-3 cm derinliğinde toprak gibi bir malzeme atıp , bir başlangıç deliği açıp kraliçeyi içine atıp kraliçeden beslemek istiyorum. Lasius kraliçelerinin doğada yuvalarını gördüm. Manyaklar tek başına 1cm ye 1cm yuva ağzı ve rahat 1 karış aşağı kazmışlar. Sanırım bu proje için uygun olur ama yprumlarınız nelerdir. Sizce nelere dikkat etmeliyim vs. Büyüyünce tabiki başka bir formikaryuma alırım ama böyle minik bir yerde beslene gibi bir hayalim oluştu birden .d Belki bir taş atarım onun altına yuva yapmasını sağlarım kafamda değişik fikirler

Ekli dosyalar

• E5D7E453-65E8-498A-B122-464E90DC3D9B.jpeg
    E5D7E453-65E8-498A-B122-464E90DC3D9B.jpeg
    715 KB · Görüntüleme: 202
  • 4FB40F30-8A81-4C69-A27B-4E91BEF106CD.jpeg
    4FB40F30-8A81-4C69-A27B-4E91BEF106CD.jpeg
    764.8 KB · Görüntüleme: 205
  • Beğen
Tepkiler: ATL

Benzer konular

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Şimdi ben bu tuzluğu aldım ama niye aldım ??

Aklımda içine 1,5-3 cm derinliğinde toprak gibi bir malzeme atıp , bir başlangıç deliği açıp kraliçeyi içine atıp kraliçeden beslemek istiyorum. Lasius kraliçelerinin doğada yuvalarını gördüm. Manyaklar tek başına 1cm ye 1cm yuva ağzı ve rahat 1 karış aşağı kazmışlar. Sanırım bu proje için uygun olur ama yprumlarınız nelerdir. Sizce nelere dikkat etmeliyim vs. Büyüyünce tabiki başka bir formikaryuma alırım ama böyle minik bir yerde beslene gibi bir hayalim oluştu birden .d Belki bir taş atarım onun altına yuva yapmasını sağlarım kafamda değişik fikirler
Natural setuplar cok hoş duruyor ama bi çok sorunu var.Nasil halledeceksin nemlendirmeyi veya doldugunda transferi falan

KOMA

Media
25 Haz 2020
65
23
50
24
LV
0

Natural setuplar cok hoş duruyor ama bi çok sorunu var.Nasil halledeceksin nemlendirmeyi veya doldugunda transferi falan
Arkadaşa katılıyorum knk
Nemi nasıl halledicen her gün 1 damla damlatacan :)
Ben karıncaların yanına ugramiyorum sen hergun damlatmak zorunda kalırsın
Yani zevk işi bu istediğin şekil yaparsin
Ama zorlu olacağı kesin ha diyorsanki ben Hard seviyorum o zaman doğru yoldasın devamke??

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Aslında ilk işçi çıkana kadar iş görebilir stres açısından sonra toprağı outworlde dökersin ve yolunu bulur ama planın bu değilse kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin diye düşünüyorum çünkü bir çok potansiyel risk var.

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Aslında ilk işçi çıkana kadar iş görebilir stres açısından sonra toprağı outworlde dökersin ve yolunu bulur ama planın bu değilse kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin diye düşünüyorum çünkü bir çok potansiyel risk var.
Arkadaşa katılıyorum knk
Nemi nasıl halledicen her gün 1 damla damlatacan :)
Ben karıncaların yanına ugramiyorum sen hergun damlatmak zorunda kalırsın
Yani zevk işi bu istediğin şekil yaparsin
Ama zorlu olacağı kesin ha diyorsanki ben Hard seviyorum o zaman doğru yoldasın devamke??

fikirlerim aşağı yukarı netleşti.
taşın altına çukur kazıp küçük bir delik açıcam ki kraliçe giriş çıkışı ayarlar zaten.
nemlendirmeyi taşın yanından camın arasından yapıcam ( hem böylece cama yakın yuva yaparlar belki gözlem yaparız)

küçük bir tür beslemeyi düşünüyorum ama daha çok karar veremedim.

transferide taşı kaldırıp toprağı bir kaba dökerim , o kabıda test tüpüne yada istediğim bir setupa bağlarım şeklinde düşünüyorum. zaten çok toprak olmıcak ondan bu plan bir risk teşkil etmiyor bence.

tür konusunda hangi cins tür önerirsinix

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
915
287
275
LV
0

fikirlerim aşağı yukarı netleşti.
taşın altına çukur kazıp küçük bir delik açıcam ki kraliçe giriş çıkışı ayarlar zaten.
nemlendirmeyi taşın yanından camın arasından yapıcam ( hem böylece cama yakın yuva yaparlar belki gözlem yaparız)

küçük bir tür beslemeyi düşünüyorum ama daha çok karar veremedim.

transferide taşı kaldırıp toprağı bir kaba dökerim , o kabıda test tüpüne yada istediğim bir setupa bağlarım şeklinde düşünüyorum. zaten çok toprak olmıcak ondan bu plan bir risk teşkil etmiyor bence.

tür konusunda hangi cins tür önerirsinix
bence messor veya tetra

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Messor tetra alışamaz oraya Lasius hemen alışır ama çok pisletir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt