Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

uçuşlar başladı yeni karıncalar var

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

merhabalar karınca çiftliğim forum kapandıktan sonra hevesim biraz kaçmıştı elimdeki birkaç koloni ile takılıyordum sonra geçen ki yağmurun akşamına ev kraliçe karınca doldu sanki al beni besle dercesine :) bende 3 kraliçe almaya karar verdim daha sonra bu forumu buldum tugkan abinin yaşadığı kötü olaylardan sonra bu forumu görmek güzel hissettirdi neyse asıl konuya geleyim bu kraliçenin türüne tam emin değilim componotus vagus diye düşündüm aslında hafif kızılımsı ama öyle tak diye söylecekde tecrübem yok açıkçası yardımlarınızı bekliyorum

IMG_0390.JPG
IMG_0391.JPG
IMG_0397.JPG
IMG_0394.JPG
IMG_0396.JPG

Benzer konular

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Yalnızca tecrübeyle olacak bir şey değil. Camponotus'un kayıtlı +30 türü mevcut, kayıtlı olmayanları da saymak gerek. Bu türlerin arasındaki ayrım genelde çok küçük farklara dayanıyor. Mikro görseller ile ve tür tespit anahtarlarıyla tür tespiti yapılabilir ki Camponotuslar da dahil olmak üzere birçok cinste tür tespiti kraliçeler üzerinden değil, işçilerin üzerinden yapılır. Ayrıca tüm tür ayrımları yalnızca morfolojik olarak yapılmaz. Diyeceğim o ki o kraliçenin bu şartlar altında türünü verebilecek biri mevcut değil. Tuğkan abinin takipçisiymişsin, şunu da hatırlamakta fayda var: Tuğkan abi de tür tespiti konusunda oldukça hatalıydı.

Camponotus sp. diyerek bakımını gerçekleştirebilirsin.

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

teşekkürler haklısınız tugkan abinin fellah diye beslediği karıncalar santcus çıkmıştı zamanında

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Yalnızca tecrübeyle olacak bir şey değil. Camponotus'un kayıtlı +30 türü mevcut, kayıtlı olmayanları da saymak gerek. Bu türlerin arasındaki ayrım genelde çok küçük farklara dayanıyor. Mikro görseller ile ve tür tespit anahtarlarıyla tür tespiti yapılabilir ki Camponotuslar da dahil olmak üzere birçok cinste tür tespiti kraliçeler üzerinden değil, işçilerin üzerinden yapılır. Ayrıca tüm tür ayrımları yalnızca morfolojik olarak yapılmaz. Diyeceğim o ki o kraliçenin bu şartlar altında türünü verebilecek biri mevcut değil. Tuğkan abinin takipçisiymişsin, şunu da hatırlamakta fayda var: Tuğkan abi de tür tespiti konusunda oldukça hatalıydı.

Camponotus sp. diyerek bakımını gerçekleştirebilirsin.
yorumunuzu hayranlık ile okudum bu işten anlıyorsunuz @F. Praténsis bey

Users who are viewing this thread

Üst Alt