Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un Kurdu Böceklerinizi Ne İle Besliyorsunuz ?

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Un kurdu böceklerini ne ile beslesek verimli olur ?
Bal + bebek maması + köpek maması + havuç ile beslemeyi düşünüyorum. Ancak köpek maması ve bal yerler mi ? Siz nasıl bir beslenme planı hazırlıyorsunuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,852
475
Ödüller
20
LV
5

Çok kasmaya gerek yok böceklerde zaten 3-4 ay yaşam döngüleri var ben uzun zamandır yulaf ezmesi ile bakıyorum :)
Screenshot_20220601-151447.png

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Çok kasmaya gerek yok böceklerde ben uzun zamandır yulaf ezmesi ile bakıyorum :)
Ekli dosyayı görüntüle 15040

Kastığımdan değil de mümkün mertebe iyi beslenmelerini istiyorum. İyi yesinler büyüsünler besin değerleri artsın ki hem hızlı üresinler hem canlı yem olarak daha iyi olsun diye düşünüyorum.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,852
475
Ödüller
20
LV
5

Un kurdu böcekleri canlı yem olarak kullanılmaz ve ne kadar iyi beslersen o kadar hızlı gelişip zaten kısa olan yaşam döngüleri dahada kısalacaktır.. senin dikkat etmen gereken böcekler değil un kurtları..

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Un kurdu böcekleri canlı yem olarak kullanılmaz ve ne kadar iyi beslersen o kadar hızlı gelişip zaten kısa olan yaşam döngüleri dahada kısalacaktır.. senin dikkat etmen gereken böcekler değil un kurtları..

Kurtlara da çok dikkat ediyorum aslında ağırlıklı olarak su kristali havuç patates muz ve bal veriyorum köpek maması henüz denemedim ama denemek istiyorum :) yataktıkları ise bir hayli karışık yulaf ezmesinden kepek ununa her şey var

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,852
475
Ödüller
20
LV
5

İlk mesajımda çok fazla kasma derken ne demek istediğimi zamanla elinde 1000 lerce un kurdu olunca anlayacaksın :) çünkü heves edip özen gösterip besliyorsun fakat bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor bir sürü böcek ve kurt oluyor elinde ben tavuklara balıklara kuşlara vererek kurtuldum şimdi biraz daha kontrollü gidiyorum :)

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

İlk mesajımda çok fazla kasma derken ne demek istediğimi zamanla elinde 1000 lerce un kurdu olunca anlayacaksın :) çünkü heves edip özen gösterip besliyorsun fakat bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor bir sürü böcek ve kurt oluyor elinde ben tavuklara balıklara kuşlara vererek kurtuldum şimdi biraz daha kontrollü gidiyorum :)

Ben de tavuklarıma vs vereceğim zaten ya bakalım umarım bir gün “ne çok ürediler ya” dediğim gün gelir :)

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

%40 buğday kepeği % 40 yulaf kepeği % 20 mısır unu, patates, havuç.

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Böceklerden bahsetmiş arkadaş, senin dediğin kurtlar için.
Farkındayım ben de böcekler için yazdım zaten. Kurtlarla böceklerin yataklığını aynı içerikte kullanıyorum sebebi daha az zamanımı alması bu zamana kadar bir zararını görmedim amacım maksimum sayıda un kurdu üretmek değil fazla uğraşmamak.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Farkındayım ben de böcekler için yazdım zaten. Kurtlarla böceklerin yataklığını aynı içerikte kullanıyorum sebebi daha az zamanımı alması bu zamana kadar bir zararını görmedim amacım maksimum sayıda un kurdu üretmek değil fazla uğraşmamak.
Ben böcekler için yataklık kullanmıyorum 😅😶

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

Ben de tavuklarıma vs vereceğim zaten ya bakalım umarım bir gün “ne çok ürediler ya” dediğim gün gelir :)

Bende başta çok hevesliydim ama sonra bi baktım dolabımda bir sürü peynir kutusu birikmeye başladı(kurtlarin bulundugu kutular). Ve benim ihtiyacım olan haftada 4 5 adet. Böcek kutumu 2 haftada bir değistirirdim yumurtaları yemesinler diye. Sonra baktım kısa sürede 100 böcek oldu. Bocekleri forumda ilana koydum yazan da hiç olmadi tahmin ettiğim gibi. Artık saldım haftada 1 havuc kesip koyuyom.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Un kurdu böceklerini ne ile beslesek verimli olur ?
Bal + bebek maması + köpek maması + havuç ile beslemeyi düşünüyorum. Ancak köpek maması ve bal yerler mi ? Siz nasıl bir beslenme planı hazırlıyorsunuz

Başta bende senin gibi hevesliydim ama şuan dondurucu soğukta ve 3 haftadır açlar 😅

Users who are viewing this thread

Üst Alt