Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un Kurdu İçin?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Un kurtları 5-10 gün sonra gelecek inşallah. Lasiusuma şekerli sun dışında hiçbirşey vermiyorum 5 10 gün daha bekleseler birşey olurmu? 2. Olarak yataklık olarak ne karışımı kullanayım. 3. Micro alacağım micro un kurtları büyüyormu, ne kadar sürede büyüyor. Çünkü bana 1 ay kadar micro lazım.

Son düzenleme:

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Tetra ve laisus kraliçelerimin ortalama 10 ar işçisi var. Daha 2 işçilerken bile silip süpürüyorlardı şekerli suyu. Şu an yok ederler birkaç saniyede damlalar zaten minik ve 3 günde bir veriyorum. 1 damla yerine 2 3 damla verirsem sıkıntı olurmu(gerçekten küçük damlalar)? Ve tetrama verdiğim yumurtayı suyun yanına götürdüler. Yemediklerini farkettim ve aldım ceviz verdim direk saldırdılar. Ama bir süredir yemiyolar, küflenmesinden korkuyorum Lasiusa ise şekerli su dışında hiçbirşey vermedim. Un kurtları 5-10 güne gelecek inşallah o zamana kadar birşey vermesem sıkıntı çıkarmı? Şimdiden teşekkür ederim.
Meyve sinegi yada solucan verebilirsin solucanı kucultmeyi unutma şekerli su fazla verirsende olur eğer hepsini icmezlerse kulak temizleme çubuğuyla alırsın sonra kulak temizleme çubuğunun diğer ucunu suya batırıp siler sonra gene bir pamukla silersin ama tavsiyem küçük bir parça pamuğa şekerli su emdirip vermen.

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Meyve sinegi yada solucan verebilirsin solucanı kucultmeyi unutma şekerli su fazla verirsende olur eğer hepsini icmezlerse kulak temizleme çubuğuyla alırsın sonra kulak temizleme çubuğunun diğer ucunu suya batırıp siler sonra gene bir pamukla silersin ama tavsiyem küçük bir parça pamuğa şekerli su emdirip vermen.
Simdi düzenledim soruyu cevap gelmedi diye daha başka birşey sordum. Son saniyede yazdınız??

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Simdi düzenledim soruyu cevap gelmedi diye daha başka birşey sordum. Son saniyede yazdınız??
Yataklik olarak tam buğday unu kullana bilirsin ama pahalıya gelicektir, o yüzden kepek unu,arpa unu, mısır unu, yulaf unu bunları karıştırıp kullana bilirsin hangisi daha çok tercih etmeliyim dersen kepek ununu tercih et ama ben elimde tam buğday unu olduğu için onu kullanıyorum micro un kurtları na gelirsek adam sana tam anlamıyla micro un kurdu yollamiyicaktir çünkü o kadar küçük un kurdunu yakalayamaz oyuzden bir santim civarı olucaktir onlar birkaç haftaya büyürler ama büyüklerde böcek olmuş olur onlar yumurtlayip micro un kurdu verir, böceklerin de bakımı aynı sadece yumurta viyolu koymalisin saklanmalari için, eğer micro un kurtlarını karıncalar için kullanicaksan büyük un kurdunu bölüp verebilirsin, son olarak karıncalara protein vermezsen iscilerinden bir kaçı kendini feda edebilirler yani bazı iscileri yerler, umarım faydam dokunmuştur ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt