Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un Kurdu yerine ne verebilirim ?

Boeing-777

Yumurta
30 Ağu 2022
4
1
15
LV
0

Arkadaslar yeni bulduğum bir Aphaenogaster cinsi kraliçem var 3 tane yumurtası var ilerleyen zamanlarda yem bulmakta zorlanacağım için şimdiden çözüm bulmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz ?

Benzer konular

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Canlı yem şart aga diğer yöntemler geçici Bu Hobiyi Yapacaksan Canlı Yem Şart

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Yumurta Salam Sosis Kıyma Ancak Kabul Etmeyebilirler Ancak Kabul Etselerde 4 5 günde bir un kurdu şart protein almaları gerek.

Kara_Karınca

Majör
28 May 2020
46
31
80
LV
0

Arkadaslar yeni bulduğum bir Aphaenogaster cinsi kraliçem var 3 tane yumurtası var ilerleyen zamanlarda yem bulmakta zorlanacağım için şimdiden çözüm bulmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz ?
Kurutulmuş karides vermeyi deneyebilirsin. Kurutulmuş gammarus diye de satılıyor internette. Karıncalar içini yiyip dış kabuğunu atıyorlar. Lasius ve messor kolonilerimde test ettim, işe yarıyor. Akarı kokarı olmadığı için tatil yemi olarak da kullanıyorum zaman zaman.

Boeing-777

Yumurta
30 Ağu 2022
4
1
15
LV
0

tesekkur ederim
Kurutulmuş karides vermeyi deneyebilirsin. Kurutulmuş gammarus diye de satılıyor internette. Karıncalar içini yiyip dış kabuğunu atıyorlar. Lasius ve messor kolonilerimde test ettim, işe yarıyor. Akarı kokarı olmadığı için tatil yemi olarak da kullanıyorum zaman zaman.
balık tutmak için kullanılan karidesler olurmu ?

Kara_Karınca

Majör
28 May 2020
46
31
80
LV
0

tesekkur ederim

balık tutmak için kullanılan karidesler olurmu ?
Rica ederim. Balık tutmak için kullanılanlarda parazit olabilir. O yüzden koloniye vermeden önce sterilize etmen gerekir. Benim bahsettiğim kurutulmuş olanı petshop larda kaplumbağa yemi diye satılıyor ve zaten sterilize edilmiş oluyor. Bu arada tavuk ve balık etini de yiyordu benim koloniler onları da deneyebilirsin.

caglarmustafa

Yumurta
17 Ocak 2022
20
1
15
LV
0

Canlı yemden yana korkmamanı öneririm. Bende hobiye yeni başladım. İlk başta yaa evde un kurdu vs nasıl olur cansız yemle besliyim diyodum fakat zaman geçti 200 tane mikro un kurdu 10 tanede böcek halini sipariş ettim. Plastik bir kutuya koydum onuda ayakkabı kutusuna koyup evin bir köşesine kaldırdım 2-3 günde bir patates salatalık veriyorum. Akar kokar hiç bir şeyi yok çok kolay bakımı. Hepsi besili bir şekilde şuan maşallah un kurdu candır emin ol. Yeni başlayan birisi olarak yeni başlayan birinden yardım almak istersen ig @mustafacan_caglarr

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Canlı yemden yana korkmamanı öneririm. Bende hobiye yeni başladım. İlk başta yaa evde un kurdu vs nasıl olur cansız yemle besliyim diyodum fakat zaman geçti 200 tane mikro un kurdu 10 tanede böcek halini sipariş ettim. Plastik bir kutuya koydum onuda ayakkabı kutusuna koyup evin bir köşesine kaldırdım 2-3 günde bir patates salatalık veriyorum. Akar kokar hiç bir şeyi yok çok kolay bakımı. Hepsi besili bir şekilde şuan maşallah un kurdu candır emin ol. Yeni başlayan birisi olarak yeni başlayan birinden yardım almak istersen ig @mustafacan_caglarr
2 3 günde 1 vermene gerek yok haftada 1 yeter

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Selamlar, öncelikle bu hobiyi yapman için Canlı Yem alman şart. Eğer bu gibide sadece Hasatçı bir Cins besliceksen Kuş Yemi, Kapuzun Küçük Bir Parçası, Güneşte Kurutulmuş Kavun Çekirdeği, Ballı Su, Şekerli Su, Dondurma Damlası (Sade ve Çikolata olursa iyi olur). Bunlar ile besleyebilirsin Hasatçı Cinsleri. Eğer Hasatçı Cins beslemiceksen Canlı Yem alman şart. Canlı Yem dışında Koloniyi 1-2-3 Ay idare edebilecek bazı ürünler var. Bunlar Yumurta Beyazı, Baharatsız Sosis, Pişirilmiş Kıyma, Pişirilmiş Et Parçası, Beta Balığı Yemi (İçinde bol et olandan) Şekerli Su, Ballı Su, Dondurma Damlası (Sade ve Çikolatalı olması iyi olur) bunları kullanabilirsin. İyi Hobiler..🙂

Users who are viewing this thread

Üst Alt