Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurtları

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Un kurtlarımın hepsi böcek oldu fakat yumurtlamadan ölüyorlar Antalya'da yaşadığım için etraf gayet sıcak bir sistem kurmuştum üstte böcekler var kutunun zemini sineklik onun altındada kap içinde de un var ama bir türlü un kurdu çıkmıyor kapta hergun birkaç tane böcek ölüyor yem olarak yulaf koymuştum

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Un kurtlarımın hepsi böcek oldu fakat yumurtlamadan ölüyorlar Antalya'da yaşadığım için etraf gayet sıcak bir sistem kurmuştum üstte böcekler var kutunun zemini sineklik onun altındada kap içinde de un var ama bir türlü un kurdu çıkmıyor kapta hergun birkaç tane böcek ölüyor yem olarak yulaf koymuştum

Sadece yulaf mı var ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Birşeyler eksik veya fazladır bu zamana kadar ecel ile ölen dışında kayıp yaşamadım.. dediğin sistemi zaten kendim tasarlamıştım uzun süre önce ve çoğu kişide kullanıyor artık :)
IMG_20220702_133006.jpg

Sadece yulaf verilmesinde sıkıntı olmaz ayrıca kaç tane böcek var belki hepsi erkektir veya dişidir erkekler çoğunlukta ise dişilerle çiftleşmek için birbiriyle kavga edebilir nemsi veya susuz kaldıklarında yamyamlık yapabilirler bir çok etken söz konusu..
Yumurtlara ise altta resimde gördüğün gibi tabanda topak gibi ve yapışık olur 15-20 gün sonra yumurtlar çatlar ve kurtlar çıkmaya başlar
IMG_20220702_134053.jpg

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Sadece yulaf mı var ?

Evet
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Birşeyler eksik veya fazladır bu zamana kadar ecel ile ölen dışında kayıp yaşamadım.. dediğin sistemi zaten kendim tasarlamıştım uzun süre önce ve çoğu kişide kullanıyor artık :)Ekli dosyayı görüntüle 16589
Sadece yulaf verilmesinde sıkıntı olmaz ayrıca kaç tane böcek var belki hepsi erkektir veya dişidir erkekler çoğunlukta ise dişilerle çiftleşmek için birbiriyle kavga edebilir nemsi veya susuz kaldıklarında yamyamlık yapabilirler bir çok etken söz konusu..
Yumurtlara ise altta resimde gördüğün gibi tabanda topak gibi ve yapışık olur 15-20 gün sonra yumurtlar çatlar ve kurtlar çıkmaya başlarEkli dosyayı görüntüle 16595
Sizin videonuza bakarak yaptım sistemi herşey aynı içinde de 15 civarı böcek var

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Evet

Sizin videonuza bakarak yaptım sistemi herşey aynı içinde de 15 civarı böcek var

Sorun belli. Sadece yulafla olmaz bu canlıların nem ihtiyacı da var, kendilerinin su ihtiyacı da var.

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Birşeyler eksik veya fazladır bu zamana kadar ecel ile ölen dışında kayıp yaşamadım.. dediğin sistemi zaten kendim tasarlamıştım uzun süre önce ve çoğu kişide kullanıyor artık :)Ekli dosyayı görüntüle 16589
Yumurtlara ise altta resimde gördüğün gibi tabanda topak gibi ve yapışık olur 15-20 gün sonra yumurtlar çatlar ve kurtlar çıkmaya başlarEkli dosyayı görüntüle 16595
Abi bu kapları kendin mi hazirladin?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Plastik tabak bunlar altını kesip sineklik yaptım böcekler çiftleşip yumurtladığında diğer alttaki yataklık olan tabağa düşüyor :)

Mahmud

Yumurta
Yasaklanmış Üye
16 May 2022
35
4
15
LV
0

Ilk defa görüyorum video linki koyabilir misiniz

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Ilk defa görüyorum video linki koyabilir misiniz

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Sadece yulaf mı var ?

Evet

Bu tarz kapakli plastik tabagi nereden temin edebilirimhırdavatçıda heryerde var bulması çok kolay

Sorun belli. Sadece yulafla olmaz bu canlıların nem ihtiyacı da var, kendilerinin su ihtiyacı da var.

Sadece yulaf derken yiyecek anlamında su ihtiyacı için tabiki pazartesiden pazartesiye havuç koyuyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt