Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurtlarını besleyip dolaba koydum çıkarttım ve hepsi ölüydü

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Arkadaşlar yaklaşık 100 tane un kurdum vardı. Kurtları patatesle besleyip 10 derece olan dolaba koydum. Yaşıyorlar mı diye kontrol ettiğimde hepsi ölmüştü. İlk başta donduklarını düşünüp 1-2 saat bekledim ama sonra umudumu kestim. Kesin öldüklerini düşünüyorum. Nedeni ne olabilir ? Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Un kurtları bilimsel olarak -5 dereceye kadar yaşam fonksiyonlarını yavaşlatarak yaşayabildikleri kayıtlara geçmiş.. siz nasıl ve hangi ortam şartlarınnda dolaba koydunuz pakettemi kaptamı poşettimi yataklık var mıydı yokmuydu

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Un kurtları bilimsel olarak -5 dereceye kadar yaşam fonksiyonlarını yavaşlatarak yaşayabildikleri kayıtlara geçmiş.. siz nasıl ve hangi ortam şartlarınnda dolaba koydunuz paketteni poşettini yataklık var mıydı yokmuydu
Plastik kap içerisinde delikli ve yataklığı olan bir kap. Yataklıkta mısır unu ve tam buğday unu var. Acaba kapın kapğı kaplı diye mi öldüler ? Delikte yapmıştım oysaki.

Ediz1

Yumurta
16 Ağu 2022
3
0
5
LV
0

Plastik kap içerisinde delikli ve yataklığı olan bir kap. Yataklıkta mısır unu ve tam buğday unu var. Acaba kapın kapğı kaplı diye mi öldüler ? Delikte yapmıştım oysaki.
Delikler yeterli gelmemiş olabilir muhtemelen havasızlıktan ölmüşlerdir

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Delik işe yaramaz direkt kapağı kullanmamalıydınız büyük ihtimal o yüzden ölmüşlerdir

mia w

Yumurta
24 Tem 2022
5
2
15
LV
0

Üstteki arkadaşın dediği gibi delik olması önemli değil kapak olmamalı kapak olması hem mite oluşturur hem havasız yapar ortamı

KAĞAN

Yumurta
6 Şub 2022
32
9
15
LV
0

Ölmüş olduklarına nasıl kanaat getirdin belki sadece metobolizmalarını yavaşlatmış olabilirler yinede tam emin değilim ne kadar süre dolapta kaldılar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Un kurtlarının kablarının kapakları genelde açık bırakılırki kap hava alsın küf gibi şeyler oluşmasın dolaba koyduğun için kapağın kapalı olması onları etkilemez tabi kap hava alıyosa içeri

Users who are viewing this thread

Üst Alt