Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Versicolor hakkında bilgi

Arjin doğan

Yumurta
27 Nis 2023
12
1
15
LV
0

Sling versicolor aldım ilk versicolor deneyimim hatta ilk sling tarantula deneyimim olacak. Tarantula ile ilgili çok video izledim araştırdım fakat farklı deneyimleri olan vardır belki, Versicolorların daha hassas olduğunu duydum nasıl bakmalıyım dikkat etmem gerekenler neler bilgisi olanların deneyimi olanların yardımını bekliyorum..:)

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,984
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Aslında narin olmasının sebebi bakımları ile ilgili değil genetikleri ile alakalı yani türün yarı melez olmasıdır.. ilk keşfedildiğinde avicularia cinsine ait olan Versicolor guadeloupe, brezilya ve martinikte bulunan aynı cinsten farklı türlerin çiftleşmesi ile ortaya çıkmıştır.. ilk keşfedildiğine mygale versicolor daha sonra avicularia versicolor ve en son 2017 yılında Caribena versicolor olarak adlandırıldı..

Yani başta yazıldığı gibi efsanelerde anlatıldıkları kadar zor bakımları yok narin olmaları tamamen genetik durumla alakalı ve aksine bu tür nemli yerlerde yuvalarını olabildiğince yükseğe yaparlar.. iyi bir havalandırma ile nemi sürekli şekilde iyi tutarsanız sıcaklıkta 25-28 arası olursa bir sıkıntı yaşamazsınız

Arjin doğan

Yumurta
27 Nis 2023
12
1
15
LV
0

Aslında narin olmasının sebebi bakımları ile ilgili değil genetikleri ile alakalı yani türün yarı melez olmasıdır.. ilk keşfedildiğinde avicularia cinsine ait olan Versicolor guadeloupe, brezilya ve martinikte bulunan aynı cinsten farklı türlerin çiftleşmesi ile ortaya çıkmıştır.. ilk keşfedildiğine mygale versicolor daha sonra avicularia versicolor ve en son 2017 yılında Caribena versicolor olarak adlandırıldı..

Yani başta yazıldığı gibi efsanelerde anlatıldıkları kadar zor bakımları yok narin olmaları tamamen genetik durumla alakalı ve aksine bu tür nemli yerlerde yuvalarını olabildiğince yükseğe yaparlar.. iyi bir havalandırma ile nemi sürekli şekilde iyi tutarsanız sıcaklıkta 25-28 arası olursa bir sıkıntı yaşamazsınız
Teşekkürler bilgiler için…
Küçük bir yaşam alanı oluşturdum kendisine kabuklarını ağ üstünde mi atıyorlar bunu merak ediyorum sling şuan da ve aşağı inerse kapladığı yerle beraber sadece 25 kuruş boyutu kadar boş yer kalıyor kabukta problem yaratır mı?
Ve üste 9-10 toplu iğne deliği her bir yana da birer tane delik açtım ev biraz soğuk olduğu zaman ısıyı nasıl dengeleyeceğim? Nemlendirmeyi de günde bir mi yapmalıyım kabın etrafı buğulanıyor kabın en üstüne de hafif ağ yapmış ağın üstünde duruyor sürekli
Cevaplarınızı bekliyorum🙏🏻🫶

Users who are viewing this thread

Üst Alt